Rok 1984 - audiobook
audiobook (mp3)

średnia ocena e-booka: 4.16 / 5.00
liczba ocen e-booka: 2424101
Ilość stron (szacowana): 412
KURSGA#Google Analytics
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
29.99 złpremium: 17.99 zł
21.00 zł
22.49 zł
29.99 zł
Pozostałe księgarnie
25.08 zł
Opis:
Jedna z najważniejszych książek w dorobku słynnego brytyjskiego pisarza. Legendarna antyutopia ukazująca ponurą przyszłość świata podzielonego między trzy supermocarstwa.
 
Wielki brat patrzy – to właśnie napisy tej treści, w antyutopii Orwella krzyczące z plakatów rozlepionych po całym Londynie, natchnęły twórców telewizyjnego show „Big Brother”. Czyżby wraz z upadkiem komunizmu wielka, oskarżycielska powieść straciła rację bytu, stając się zaledwie inspiracją programu rozrywkowego? Nie. Bo ukazuje świat, który zawsze może powrócić. Świat pustych sklepów, permanentnej wojny, jednej wiary.

Klaustrofobiczny świat Wielkiego Brata, w którym każda sekunda ludzkiego życia znajduje się pod kontrolą, a dominującym uczuciem jest strach. Świat, w którym ludzie czują się bezradni i samotni, miłość uchodzi za zbrodnię, a takie pojęcie jak „wolność” i „sprawiedliwość” nie istnieją. Na świecie są miejsca, gdzie ten stan wciąż trwa. I zawsze znajdą się „cudotwórcy” gotowi obiecywać stworzenie nowego ładu, który od wizji Orwella dzieli tylko krok. Niestety, piekło wybrukowane jest dobrymi chęciami…

Komentarze dotyczące oferty:
Inne proponowane
Warto zerknąć