ebook Drugie spojrzenie na planetę Ksi
3.77 / 5.00 (liczba ocen: 165)

Drugie spojrzenie na planetę Ksi
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich 3 miesiącach
E-book - najniższa cena: 25.90
wciąż za drogo?
-13% 25.90 zł
29.99 zł Lub 26.99 zł
27.00 zł
29.99 zł
Inne proponowane
Na planecie Ksi dochodzi do rewolucji. Potomkowie fanatyków od wielu lat rządzący kolonią walczą o przetrwanie. Czy przybyszom z Ziemi uda się cokolwiek zmienić? Marcin Kowalczyk, laureat rozpisanego przez superNOWĄ konkursu, kontynuuje rozpoczętą przez Janusza A. Zajdla powieść. Oto nowe spojrzenie na planetę KSI i Zajdel odczytany na nowo!
 

Dla uczczenia pamięci fascynującego kolejne pokolenia czytelników słynnego Autora SF superNOWA – wraz z Jego żoną i córką – ogłosiła konkurs na dokończenie „DRUGIEGO SPOJRZENIA...” Wygrał go debiutujący w fantastyce młody literaturoznawca, wykładowca akademicki i autor monografii o twórczości Leopolda Tyrmanda – Marcin Kowalczyk.
Na Ksi opanowanej przez politycznych fanatyków rodem jakby z francuskich uniwersytetów, państwa Czerwonych Khmerów czy z sowieckiej Rosji dochodzi do rewolucji. Przypatrują się jej i próbują nią sterować czterej Ziemianie, których komandor Sloth pozostawił podczas swej pierwszej misji na Ksi, by pomagali zniewolonym i poddawanym szaleńczym eksperymentom kolonistom. Pomoc ma jednak swoje ograniczenia – Ziemianie mogą grać w „żywe szachy”, aranżować rozmaite wydarzenia, wyprzedzać ruchy samozwańczych władców planety, lecz nikt z osadników nie może ucierpieć. Czy taka pomoc może przynieść zamierzone efekty?
Pytanie o sens ingerencji w zniewolone i apatyczne umysły, jakie przed laty postawił Zajdel, jest nadal aktualne. Dziś mierzy się z nim laureat konkursu – Marcin Kowalczyk. A superNOWA ma zaszczyt przedstawić efekt jego inspiracji twórczością Janusza A. Zajdla.

Drugie spojrzenie na planetę Ksi od Marcin Kowalczyk, Janusz A. Zajdel możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć