Zaginiona
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 4.20 / 5.00
liczba ocen: 623
najlepsza cena! w ostatnich 4 miesiącach
EMPIKGO#Empik GO
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
-40% 14.90 zł
29.90 złpremium: 17.94 zł
25.42 zł
29.90 zł
29.90 zł
Pozostałe księgarnie
25.01 zł
25.02 zł
25.06 zł
25.12 zł
26.91 zł
26.91 zł
29.90 zł
29.90 zł
Opis:
Druga część kryminalnego cyklu „Archiwa Nikki Boyd”. Czy agentka, specjalizująca się w prowadzeniu śledztw dotyczących porwań lub zaginięć, wygra mrożącą krew w żyłach rozgrywkę z wyrafinowanym przestępcą i czy wreszcie rozwiąże osobistą tajemnicę, która niszczy ją od wielu lat?
 

Agentka specjalna Nikki Boyd nie jest zazwyczaj wzywana w przypadku popełnienia morderstwa; jej domenę stanowią śledztwa w sprawie osób zaginionych. Kiedy jednak w domu położonym na spokojnych przedmieściach Nashville dochodzi do podwójnego zabójstwa, a właściciele posesji znikają w niewyjaśnionych okolicznościach, Nikki rozpoczyna dochodzenie mające wskazać aktualne miejsce pobytu Maca i Lucy Hudsonów.
Pierwszy trop niespodziewanie wiedzie na łódź jej najlepszego przyjaciela, Tylera Granta, a dalsze poszlaki – poprzez labirynt karteli narkotykowych, zbliżają ją do bezwzględnego mordercy, który nie cofnie się przed niczym, by uciszyć każdego, kto zagraża jego interesom…

Recenzje blogerów
Agentka specjalna Nikki Boyd powraca w kolejnej emocjonującej powieści!
Chociaż zazwyczaj Nikki nie zajmuje się morderstwami, tym razem przyjdzie jej wraz ze swoją ekipą wytropić mordercę Maca Hudsona, naukowca pracującego dla firmy farmaceutycznej, a także odnaleźć jego zaginioną żonę Lucy. Morderca starannie zaciera za sobą ślady, uciszając każdego, kto może posiadać obciążające go dowody. W sprawę pośrednio zamieszany jest również Tyler - najlepszy przyjaciel Nikki, do którego od niedawna żywi głębsze uczucia. Rozpoczyna się pełen niebezpieczeństw wyścig z czasem - czy agentce uda się odnaleźć Lucy, zanim zrobi to morderca?

Czy znacie tak zwany syndrom drugiego tomu, kiedy kolejna część serii nie dorównuje pierwszej? Na szczęście nie dotyczy to książki Lisy Harris - Zaginiona podobała mi się jeszcze bardziej niż świetna przecież Wendeta. Dawno już nie czytałam tak wciągającej książki! Od samego początku autorka wciąga czytelnika w wir akcji, stopniowo zwiększając napięcie przez kolejne nieoczekiwane zwroty. Naprawdę ciężko jest odłożyć tę powieść na bok, kiedy każda strona przynosi nowe emocje i coraz bardziej przybliża nas do rozwiązania śledztwa. Cała intryga jest bardzo dobrze przemyślana i chociaż zakończenie nie należy do rodzaju tych nieoczekiwanych i wbijających w fotel, to dochodzę do wniosku, że wcale nie musi - czasem droga jest ważniejsza niż cel.

W powieści dominuje wątek kryminalny, ale nie mniej ważna jest sama postać Nikki, jej uczucia i emocje towarzyszące śledztwu, a także jej relacji z Tylerem. Uspokoję jednak niektórych, że książka z pewnością nie jest romansem i pomimo pobocznego wątku miłosnego, pozostaje świetnym kryminałem. Zaginiona kontynuuje niektóre wątki z Wendety, jak sprawę zaginięcia siostry Nikki, ale spokojnie można czytać ją niezależnie od pierwszego tomu. Zachęcam jednak do sięgnięcia po obie części, jeśli lubicie trzymające w napięciu książki, napakowane akcją od pierwszej do ostatniej strony.

Ocena: 5/6
©Z herbatą wśród książek
Komentarze dotyczące oferty:
Inne proponowane
Warto zerknąć