Bandyci z Armii Krajowej
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 2.56 / 5.00
liczba ocen: 24
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
Pozostałe księgarnie
29.99 zł
Opis:

Prawda nie zawsze jest wygodna. Armia Krajowa zapisała wspaniałą kartę w historii Polski. Ale jak w życiu – także w AK były czarne owce. Antysemici. Zdrajcy. Mordercy. Złodzieje. Duzi chłopcy, którzy chcieli pobawić się w wojnę. Zabijać i zarobić.

Ale bandyci nie byli bezkarni. Nawet gdy Państwo nie istniało, działały podziemne sądy. Wykonywano wyroki. Likwidowano konfidentów. Armia Krajowa czyściła swoje szeregi ze zdrajców. Czasem oznaczało to śmierć niewinnych osób.

Gdzie jednak kończy się patriotyzm, a zaczyna zwyczajny bandytyzm?

 

Wojciech Lada – dziennikarz, autor bestsellerowych Polskich terrorystów po raz kolejny podejmuje kontrowersyjny temat i podąża tropem bandytyzmu w Armii Krajowej. W dokumentach i relacjach świadków szuka odpowiedzi na pytanie, ile prawdy jest w czarnej legendzie o polskim podziemiu.

 

Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Książka o sensacyjnym tytule. Praktycznie większość treści opiera się na materiałach już opublikowanych i dla "siedzących w temacie" nie jest niczym nowym. Moim zdaniem autor poszedł na łatwiznę, oprócz tradycyjnych zarzutów o antysemityzm w AK, a szczególnie NSZ, co prawda łagodzonych przez Autora jednak w mojej opinii tylko po to by zachować pozory obiektywizmu moje uwago dotyczą w szczególności dwóch rozdziałów "Piwnica na Twardej", gdzie Autor ocenia kapitana "Hala" praktycznie wyłącznie na podstawie wspomnień Wacława Zagórskiego ( z ich "obiektywnością" rozprawił się J.Stykowski w "Kapitan "Hal" " oraz "Wojna Polsko - Polska", który zgodnie z prawdą historyczną powinien nosić tytuł "Wojna Polsko - komunistyczna", a gdzie zrównuje działalność AK i GL, a członków band komunistycznych nazywa "żołnierzami GL". Zdecydowanie słabe opracowanie.

Inne proponowane
Warto zerknąć