Lato utkane z marzeń
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria: /
średnia ocena: 3.71 / 5.00
liczba ocen: 338
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
14.95 zł
29.90 złpremium: 17.94 zł
23.92 zł
25.42 zł
29.89 zł
Pozostałe księgarnie
16.74 zł
22.97 zł
23.17 zł
25.02 zł
25.06 zł
26.91 zł
27.00 zł
28.41 zł
29.90 zł
Opis:
Gabriela Gargaś – czarodziejka kobiecych uczuć, autorka tak pięknych powieści jak „Droga do domu” czy „Pośród żółtych płatków róż” – zaprasza tym razem do urokliwego pensjonatu w Bieszczadach, gdzie wszystko może się zdarzyć…
 

W małym bieszczadzkim miasteczku czas płynie leniwie. W ogrodzie przy Różanym Pensjonacie rozkwitają róże, a serce Michaliny tęskni za mężczyzną, którego pokochała pewnego zimowego wieczoru. Jej wybranek jednak odwiedza ją zdecydowanie zbyt rzadko, przez co ich miłość zostaje wystawiona na próbę.
Sielską atmosferę zburzy przybycie tajemniczego Damiana, który spróbuje oczarować Michalinę i skraść jej serce. Czy uda mu się sprawić, że dziewczyna zapomni o ukochanym? A może to dystans pokona miłość?
W malowniczej scenerii goście pensjonatu przeżyją niezapomniane chwile, a ich los się odmieni i wielu z nich dostanie od życia drugą szansę.
Gabriela Gargaś mistrzowsko opisuje ludzkie charaktery i kreśli koleje losów, udowadniając przy tym, że jako czarodziejka kobiecych uczuć nie ma sobie równych.

CYTATY:
Czas leczy rany, zostawiając blizny. Niektóre z nich znikają, inne straszą swoją szpetnością.
Dom jest tam gdzie ci dobrze, gdzie rano czujesz te wszystkie zapachy: kawy i naleśników, świeżych pomidorów, sałatki z ogórków. Jest tam, gdzie jest miłość, trochę dąsów, gdzie jest rodzina.
Tęsknota jest jak przewlekła, nieuleczalna choroba. Nie ma na nią lekarstwa.
Nigdy nie przestawaj słuchać swojego serca. Tylko musisz się liczyć z tym, że serce nie raz wyprowadzi cię w pole.
Recenzje blogerów
18 lipca 2018 roku premierę miała książka pani Gargaś. Z tą autorką mam tak, że mam jej wszystkie książki na czytniku, a czytałam tylko jedną Wieczór taki jak ten. W sumie złożyło się idealnie, bo w Lato utkane z marzeń występują Ci sami bohaterowie. Ale według mnie można czytać te książki niezależnie od siebie, bo są napisane w taki sposób, że nie trzeba znać poprzedniej części. Zapraszam na mój nowy wpis.

Cytat z samego początku książki:

Podaruj sobie spokojne sny, kubek dobrej kawy o poranku, kilka chwil szczęścia. Rozgrzesz się z drobnych słabości. Zapomnij o tym, co boli. Nie szukaj dawnych uniesień, słów, które dzisiaj nie mają znaczenia. Daj się porwać ulubionym dźwiękom muzyki. Niech łzy zmyją cierpienie. Podaruj sobie chwilę z ludźmi, których kochasz. I książkę. Książkę też sobie podaruj. Przeczytaj historię, która sprawi, że zadrży Ci serce....

Pani Gargaś pisze takie książki, z których można wybrać całe morze cudnych cytatów. Aż trudno wybrać. Jest to niezwykle mądra życiowo książka, ukazująca co jest ważne w życiu i że wszystkie marzenia mogą się kiedyś spełnić. Książka daje nadzieję na lepszy czas, na pewno można mieć wiele przemyśleń i odnośników do własnych doświadczeń.

Kto z nas nie zna powiedzenia "rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady"?

Z jakiegoś powodu takie powiedzenie istnieje i jest często stosowane przez ludzi. Pani Gargaś w swojej najnowszej książce wraca do urokliwej miejscowości Złotkowo i poznajemy dalsze losy bohaterów.

Szmer strumyka, świeże powietrze, brzęczenie owadów, soczysta zieleń traw, śpiew ptaków o poranku - to były dźwięki tej maleńkiej miejscowości w Bieszczadach.

Czytając tę książkę sama chętnie bym się przeniosła w tamto miejsce choć na kilka tygodni.

Jeśli chodzi o fabułę...

W książce autorka zawarła kilka wątków. Dla osób pamiętających losy Michaliny i jej brata Bartka to będzie wspaniała dalsza przygoda. Michalina prowadzi pensjonat, ale wciąż tęskni za jednym mężczyzną. Jednak czas i rozłąka robią swoje. Bartek natomiast tęskni za swoim tatą, który uwielbia jeździć po świecie.... Do pensjonatu Michaliny przyjedzie Przemek, który będzie próbować skraść jej serce. Och jak przyjemnie mi się czytało jej przygody. Michalina chciałaby ułożyć sobie życie, ale nie potrafi wyprowadzić się z ukochanego miejsca na ziemi, z prawdziwego domu, w którym czuje się po prostu szczęśliwa.

Tak rzadko mówimy o tym, co czujemy. Myśli, emocje, uczucia pozostawiamy w głowie, w sercu, nie wypuszczamy ich na światło dzienne. Dlaczego nie mówimy, że za kimś szalejemy, kogoś kochamy, kogoś pragniemy? Bo zazwyczaj boimy się odrzucenia.

Bohaterowie poboczni też są bardzo istotni. Podobał mi się opis losów Amelii, autorka zastosowała retrospekcję i dzięki temu mogliśmy poznać jej odczucia i problemy wieku nastoletniego oraz poznać jej myśli w czasach współczesnych. Amelia, jeszcze przed samą maturę, uciekła z domu z chłopakiem. Czuła się bardzo niekochana przez zapracowanych rodziców. Kontakt urwał się na wiele długich lat. Czy warto było? Autorka przez takie historie przekazuje różne mądrości życiowe, jak chociażby to, że siedemnastoletni człowiek to nadal dziecko potrzebujące uwagi i zainteresowania rodziców. Wątek Amelii i jej przyjazdu do Bieszczad był chyba nawet moim ulubionym. Bardzo jej kibicowałam przez całą książkę.

Zapewne popełnisz w życiu kilka głupstw. A kto ich nie popełnił? Zapewne nieraz będziesz się na siebie wkurzać. Nieraz wylejesz morze łez..... [...] Pamiętaj, że wiele potrafisz i wiele możesz. Nigdy nie przestawaj słuchać swojego serca.

Autorka wplotła wiele osób w tę historię i każda z nich ma swój sens i ważne przesłanie. To ogromna sztuka napisać książkę obyczajową z przesłaniem. Każdy wątek ma tu swój cel, każda nawet trzecioplanowa osoba jest potrzebna w całej tej historii.

Jak to jest, że kobiety roztrząsają każde słowo, każde westchnienie, rozbierają na czynniki pierwsze każde zdanie, dostrzegają problemy tam gdzie mężczyźni ich nie widzą...

Książka na pewno będzie miała dalszy ciąg, który koniecznie będę chciała przeczytać. Autorka zakończyła ją tak, że nie może być inaczej.

Ocena: 4/6
©Matka książkoholiczka
Komentarze dotyczące oferty:
Inne proponowane
Warto zerknąć