Z nicości
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria: /
średnia ocena: 5.00 / 5.00
liczba ocen: 2
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
17.90 zł
29.90 złpremium: 17.94 zł
23.92 zł
25.42 zł
29.89 zł
Pozostałe księgarnie
23.17 zł
24.81 zł
24.82 zł
25.02 zł
25.06 zł
25.79 zł
26.91 zł
27.00 zł
28.41 zł
29.90 zł
Opis:
Trzecia część bestsellerowego cyklu „New Adult”. Elza ucieka z domu i zostawia za sobą całe dotychczasowe życie. Wbrew tragicznej przeszłości chce zaryzykować i postawić wszystko na jedną kartę. Kiedy poznaje Kubę, uroczego tatuatora, zaczyna wierzyć, że jej los wreszcie się odmieni…
 

„Kiedy zostaję sama z Kubą, spada na mnie lawina sprzecznych emocji. Cieszę się, że go widzę. Ale obok radości pojawiają się wyrzuty sumienia, wstyd i gniew. Nie mogę uwierzyć, że byłam taka głupia! Co ja sobie, u diabła, myślałam?! Że jak powiem mu o wszystkim, to nie poczuje się oszukany?! Idiotka…​ Wiem, że powinnam go przeprosić i spróbować wszystko wytłumaczyć, ale to nie jest dobry moment. Poza tym nie mam pewności, czy w ogóle zechce słuchać moich wyjaśnień… Do moich oczu napływają łzy. Tak bardzo chciałabym znaleźć się w jego ramionach i zapomnieć o ostatnich dwudziestu czterech godzinach. Poczuć, jak szczęście rozgrzewa serce, a przyszłość wydaje się jaśniejsza niż kiedykolwiek wcześniej” – fragment powieści

CYTATY:
Czasem krok, którego się boisz najbardziej,jest tym, który cię wyzwoli.
Miłość jest jak ziarno. Początkowo jej nie zauważasz, bo rośnie głęboko pod ziemią. Ale gdy zaczyna kiełkować, zdajesz sobie sprawę, że była w twoim sercu dużo wcześniej.
Recenzje blogerów
Elza - dziewczyna uciekająca przed swoją przeszłością. Kuba - chłopak uciekający przed przyszłością, którą zaplanował dla niego ktoś inny. Oboje noszą w sercu niezabliźnione jeszcze rany, ale i marzenia oraz wiarę w ich realizację, pomimo przeciwności. Żadne z nich nie planuje się zakochać, ale kiedy Elza zostaje współlokatorką Kuby, nie są w stanie zignorować wzajemnego przyciągania. Czy depcząca im po piętach przeszłość zniweczy ich nadzieje na wspólną przyszłość?

Martyna Senator po raz kolejny udowodniła, że jest królową polskiego new adult, serwując nam już trzecią w serii Z popiołów piękną historię, pełną emocji i wyrazistych postaci. Losy Elzy i - znanego już z poprzednich tomów - tatuażysty Kuby wciągnęły mnie od pierwszych stron, poruszając, wzruszając, a momentami również bawiąc. Jak to zazwyczaj bywa w literaturze new adult, na bohaterów czeka ciernista droga, zanim dotrą do swojego happy endu, ale autorka potrafi przepięknie pisać o wszelakich życiowych trudnościach i wplatać w swoje historie problemy, z którymi zmaga się w dzisiejszych czasach wielu młodych ludzi. Z nicości pokazuje spotkanie dwóch wrażliwych, artystycznych dusz, które muszą na nowo odkryć, że zasługują na miłość. Wspaniale czytało się o rozkwitającym związku tych dwojga, choć, jak na mój gust, tym razem za dużo było erotyki. Ta część cyklu należy do Elzy i Kuby, i to z ich punktu widzenia poznajemy wszystkie wydarzenia, ale książka przybliża także dalsze losy Sary, Michała, Kaśki i Szymona, bohaterów poprzednich części - bardzo podoba mi się, jak historie tej szóstki łączą się i zapętlają. Z nicości to piękna powieść o drugich szansach i nowych początkach, która umocniła miejsce Martyny Senator na liście moich ulubionych autorek.

Ocena: 5+/6
©Z herbatą wśród książek
Trzecia książka Martyny Senator, która pozwoliła mi zagłębić się w miłosne historie. Jak to się potoczyło w przypadku Elzy i Kuby?

Elza uciekła z domu i zostawia to, co zdążyła zbudować lub raczej próbowała zbudować. Wkrótce poznaje Kubę, którego my znamy już z pierwszej książki - Z popiołów. Chłopak jest świetnym tatuażystą i przyjacielem Michała. Czy ta dwójka bohaterów będzie w stanie sprostać nadchodzącym problemom?

Miłość, jeśli jej nie szukamy, sama nas znajdzie. Czasami będzie to Tinder, przypadek, albo tak jak tu, autostop, bo właśnie kiedy Elza chce dostać się do Krakowa, poznaje Kubę. Miłość od pierwszego wejrzenia? Jak najbardziej. Od razu budzi się między nimi coś, co zbliża ich do siebie. Tylko czy to co mówi mu Elza, jest na pewno prawdą?

Każde z bohaterów ma swoje marzenia i plany. Martyna Senator wprowadza nas do świata młodych ludzi, którzy nie są idealni. Dzięki temu ma się wrażenie, że oni są autentyczni. Martyna, jeśli to czytasz (a wiem, że czytasz), pamiętaj, że nadal podtrzymuję zdanie na temat książki 365 sentencji na każdy dzień autorstwa Martyny Senator. Ciągle sprawdzam newslettera czy pojawiła się w zapowiedziach. Ale tak na serio, to autorka daje nam jak na tacy taką liczbę złotych myśli, że nic tylko szukać odpowiedniej sentencji pasującej do sytuacji.

Jeśli jesteście ciekawi co słychać u Sary i Michała oraz Kasi i Szymona to spokojnie, do nich autorka też nawiązuje. Ich życie i wkraczająca do paczki Elza to mieszanka, która może troszeczkę rozbudzić spokojne może relacji między bohaterami.

Jestem obecnie w Krakowie i nawet nie wiecie jak bardzo chciałbym wejść do pubu, gdzie pracuje Sara i zapytać „co tam?”. Postacie są tak realne i tak prawdziwe, że mam wrażenie, jakby autorka czerpała pomysły ze zwierzeń swoich przyjaciółek i kolegów. To tylko moje podejrzenia a Martyna nie chciała zdradzić mi, co stanowi inspirację dla niej. Może uda mi się od niej dowiedzieć czegoś z wywiadu, który mam w planach, tylko nie mogę się zebrać, żeby napisać pytania.

Cała seria ma piękne okładki i świetnie prezentują się na półce. Ja nazywam tę trylogię „trylogią „z”’, ale jak ktoś mi powie „najlepsza seria YA o miłości” też będę wiedział, że chodzi mu o Z popiołów, Z otchłani i o Z nicości.

Z nicości to trzecia i zarazem ostatnia książka opowiadająca o zakochanych po przejściach. Książka ma zakończenie do przewidzenia, ale nie czyta się jej, żeby zaskoczyć się końcem, tylko po to, by karmić się tą historią. Podobno jeśli pukasz do miłości, a ona nie otwiera ci drzwi, to prawdopodobnie stoi w łazience i stroi się, by zrobić ci niespodziankę. Książki Martyny Senator są potwierdzeniem tych słów.

Potwory nie mieszkają w upiornych zamczyskach, tylko żyją głęboko w naszych sercach i w najmniej oczekiwanych momentach wychodzą na powierzchnię. Zieją ogniem i niszczą wszystko, co zbudowaliśmy.

Ocena: 6/6
©Zatraceni w kartkach
Komentarze dotyczące oferty:
Inne proponowane
Warto zerknąć