ebook Instrukcja obsługi lasu
3.58 / 5.00 (liczba ocen: 149)

Instrukcja obsługi lasu
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich prawie 2 miesiącach
E-book - najniższa cena: 22.39
-30% 22.39 zł
Inne proponowane

Nie znajdziesz lepszego przewodnika po zielonych ostępach niż Peter Wohlleben. Ten człowiek kocha swoją pracę, a las to jego biuro, w którym chętnie spędza nadgodziny. Dzięki jego książkom czytelnicy na całym świecie uwierzyli, że drzewa mają swoje życie.

 

Skoro znasz już niektóre sekrety drzew, czas, byś poznał bliżej las, by móc korzystać z jego dobrodziejstw. Autor, czerpiąc ze swojego bogatego doświadczenia, przygotował wyjątkową instrukcję, z której dowiesz się między innymi:

– jak zachowywać się w lesie, żeby nie być intruzem,

– czego nie wolno robić, by nie straszyć zwierząt,

– jak uniknąć komarów i kleszczy,

– na co zwrócić uwagę podczas leśnych wędrówek,

– jak znaleźć najlepsze miejsca do obserwacji przyrody.

 

Gotowy nauczyć się obsługi lasu? To ciekawsze, niż myślisz!

Instrukcja obsługi lasu od Peter Wohlleben możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Peter Wohlleben, zakochany w swojej pracy pasjonata lasu, jest chyba jednym z najbardziej znanych leśników na świecie. W Polsce również odnosi ogromną popularność. Cieszy mnie to tym bardziej, że matka natura potrzebuje by o niej nie tylko opowiadać, ale również mądrze i w ciekawy sposób przedstawiać jej potrzeby. Myślę, że właśnie, dlatego pokochałam książki Wohllebena. Mam wrażenie, że jest po trosze głosem tego, co natura chciałaby nam przekazać. Zarówno ze strony fauny jak i flory. Tym chętniej sięgnęłam po najnowszą publikację tego nietuzinkowego autora, którą jest Instrukcja obsługi lasu

Co znajdziemy w tej niecodziennej instrukcji obsługi leśnej przestrzeni? Wiele ciekawych i niezwykle przydatnych informacji, szczególnie potrzebnych podczas wędrówek leśnym szlakiem. Dowiemy się z niej trochę o śledzeniu tropów zwierząt i ich obserwowaniu. Poza tym poznamy ciekawe informacje o grzybach, insektach, kleszczach i o tym jak minimalizować zagrożenia z nimi związane. Zapoznamy się z podstawowymi informacjami o drzewach, ale także o wściekliźnie. W rozdziale, który zrobił na mnie największe wrażenie, uzyskamy natomiast sporo ciekawych faktów dotyczących wilków. Poza tym w książce przeczytamy o naturalnych niebezpieczeństwach dla życia leśnego, jakimi są mrozy, burze z piorunami czy pożary niestety często spowodowane ludzką bezmyślnością. Ale także, co do zaoferowania dorosłym i dzieciom ma las w różnych porach roku, nawet w tych miesiącach, które kompletnie nie kojarzą się w wycieczkami do lasu. Przede wszystkim jednak przeczytamy o tym jak nie być intruzem w lesie.

Niektóre z tych informacji związane są ściśle z niemieckimi realiami jak na przykład leśne pogrzeby, ale książka zawiera oczywiście odnośniki przedstawiające jak dana sytuacja wygląda w naszym kraju.

W Instrukcji obsługi lasu najbardziej podoba mi się to, że piękna okładka skrywa nie tylko piękne wnętrze, ciekawe ilustrację i barwną grafikę, ale przede wszystkim całkiem pokaźną dawkę ciekawych, inspirujących i mądrych informacji. Książka nie tylko daje wstępne wyobrażenie o problemach, z jakimi zmaga się natura i tego, co może nam ona zaoferować. Autor skłania do refleksji i jednocześnie przedstawia nam działania, które to my możemy zaoferować naturze.

Do kogo kierowana jest ta publikacja? Myślę, że właściwie do wszystkich. Co prawda naukowcy z dziedzin przyrodniczych raczej nie znajdą w niej niczego nowego, choć może znajdą coś, z czy będą mogli polemizować :). Dla średnio zaawansowanych też nie będzie odkrywcza. Laicy jak ja natomiast kilka przydatnych wiadomości z niej wydobędą. Tak czy inaczej ta książka jak i poprzednie tego autora jest idealnym sposobem na popularyzację wiedzy o naturze i doskonałym przykładem na to, że można to robić w sposób ciekawy, barwny i przystępny dla zwykłego śmiertelnika.

Lektura tej publikacji, sprawiła mi wiele przyjemności. Poza tym jest to pozycja idealna do czytania na łonie natury, w lesie, na polance, na pikniku, biwaku czy śniadaniu na trawie, co osobiście sprawdziłam.

Serdecznie zachęcam Was do sięgnięcia po Instrukcję obsługi lasu jak i inne pozycje tego autora, jeśli jeszcze nie mieliście przyjemności ich poznać. Polecam.

Ocena: 5/6
©Kocham Cię, moje życie
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć