Posłuszna żona
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.98 / 5.00
liczba ocen: 10079
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
29.90 złpremium: 17.94 zł
23.32 zł
25.07 zł
25.42 zł
29.90 zł
Pozostałe księgarnie
18.54 zł
-16% 22.43 zł
23.65 zł
23.92 zł
25.06 zł
25.42 zł
26.91 zł
27.81 zł
29.90 zł
29.90 zł
Opis:
Wielka miłość, wspaniała rodzina, kłamstwa i zdrady za zamkniętymi drzwiami idealnych domów. Świetnie napisana, mocno angażująca emocjonalnie powieść o przyjaźni i solidarności „drugich żon”, o lojalności i przebaczeniu. Miłośniczki powieści Jojo Moyes, Diane Chamberlain, Marleny de Blasi i Petera Pezellego w Kerry Fisher odnajdą pokrewną duszę!
 

Prawie pół miliona sprzedanych egzemplarzy, numer 1 na liście bestsellerów iBooks, 2. miejsce na liście bestsellerów Kindle’a oraz Kobo, 8. lokata na liście najlepiej sprzedających się e-booków w Amazonie.
Czy zaryzykowałabyś wszystko dla ukochanego? Nawet gdybyś wiedziała, że zrobił coś strasznego?

Życie Lary wydaje się doskonałe. Czuły mąż Massimo, cudowny synek Sandro i piękny dom. Lara jednak wie coś o swoim mężu. Coś, czego nie może nikomu wyznać. W przeciwnym razie Massimo straciłby wszystko, na co tak ciężko pracował przez całe życie: posadę, reputację i syna. Ten sekret sprawia, że małżeństwo staje się dla Lary więzieniem.
Maggie wyszła za mąż za Nico, brata Massimo. Mieszkają razem z dziećmi ze swoich pierwszych związków. Maggie wie wszystko o mężu. Tak przynajmniej jej się wydaje. Pewnego dnia na strychu znajduje list, z którego poznaje straszną prawdę o pierwszej żonie Nico, Caitlin. Czy ujawni to, czego właśnie się dowiedziała, czy też wybierze milczenie, aby ochronić tych, których kocha? W rodzinie, którą spajają same kłamstwa, za prawdę trzeba będzie zapłacić ogromną cenę.

„Moje serce pękało… Opowieść tak sugestywna, że zaczynasz czuć się tak, jakbyś była częścią tej rodziny” – „The Reading Reverie”

„Co za wspaniała książka! Głęboko poruszająca powieść o rozczarowaniu i zdradzie, ale także o lojalności, miłości, trosce i przebaczeniu... i jeszcze to cudowne zakończenie!” – Splashes Into Books

„Trzymała mnie w napięciu od pierwszej strony. Daję jej pięć gwiazdek!” – Boon's Bookcase

„Prawdziwa petarda! Ta książka jest jak jazda kolejką górską, nastaw się na huśtawkę emocji, śmiech i smutek, a także bardzo interesujący finał, który ściśnie cię za gardło” – Many Books Many Lives

„Rzadko się zdarza, że dzięki książce zaczynasz zastanawiać się nad sobą samą i chcesz zostać lepszą osobą. Mniej osądzającą, bardziej odważną. «Posłuszna żona» wywarła na mnie właśnie taki wpływ i to w najbardziej zaskakujący sposób. Traciłam oddech, śmiałam się i płakałam na przemian” – The Glass House Girls

„Cudowna, przejmująca, chwytająca za serce. Już nie mogę się doczekać nowej powieści Kerry Fisher!” – Renita D'Silva

Recenzje blogerów
Kochani dziś chciałaby poruszyć z Wami niełatwy i bardzo złożony temat, jakim jest „status drugiej żony w związku". Zapewne teraz zastanawiacie się, dlaczego postanowiłam podjąć się tego tematu, wszak mój obecny stan cywilny to panna, a więc nie mam żadnego doświadczenia w byciu żoną, a co dopiero drugą żoną?

Wyjaśnienie jest bardzo proste. Do przemyśleń w tej kwestii skłoniła mnie lektura książki Kerry Fisher Posłuszna żona. Jednak, abyście nie myśleli, że moje spostrzeżenia, którymi się z Wami podzielę, opierają się tylko na pustych dywagacjach, chcę, abyście wiedzieli, że z racji tego, iż z wykształcenia jestem psychologiem i problem bycia „tą drugą" w związku, nie jest mi obcy.
Na początku należy zaznaczyć, że to, jak ciężki będzie proces adaptacyjny nowej żony w rodzinie jej męża, zależy od wielu czynników. Po pierwsze od tego, w jakich okolicznościach i z jakiego powodu mężczyzna, którego dana kobieta jest obecnie drugą żoną, postanowił ożenić się po raz kolejny. I tak, jeśli rozpad małżeństwa powstał w wyniku przysłowiowej niezgodności charakterów, czy wzajemnych oczekiwań małżonków wobec siebie, to zdecydowanie ułatwia budowanie nowego związku. Zdecydowanie trudniej jest, kiedy poprzednia żona zmarła, mężczyzna został sam z dzieckiem. I tu dochodzimy do drugiego punktu, a mianowicie dzieci z poprzedniego związku. To bardzo kruchy i istotny element układanki w próbie zbudowania nowej rodziny, który bezsprzecznie, może stać się punktem zapalnym wielu napięć i sporów.
Mogłabym wymienić jeszcze kilka przeciwności, którym często musi sprostać druga żona, ale zapewne zauważycie je już za chwilę, poznając historię Lary i Maggie, dwóch bohaterek powieści Posłuszna żona.

Obie kobiety są drugimi żonami braci Massimo i Nico Farinelli. W momencie, kiedy my, czytelnicy, wkraczamy do świata tej szanowanej i poważanej rodziny, jesteśmy światkami momentu, w którym jej częścią staje się pełna obaw, ale i nadziei Meggie. Zycie kobiety u boku Nicko, już na samym początku nie jest łatwe, ponieważ od momentu, kiedy wraz z synem wprowadziła się do domu rodzinnego męża, cieniem jej każdego dnia staje się duch jego zmarłej żony. Członkowie rodziny Nicko nieustannie wspominają i wychwalają nieskazitelną i jakże idealną Caitlin. Jakby tego było mało, ciągłe szpile w serce naszej bohaterki wbija matka jej wybranka – Anna, nie akceptując wyboru syna. Najtrudniejszym zadaniem jest jednak przekonanie do siebie nastoletniej córki Nicko – Franceski. Dziewczyna bardzo przeżywa śmierć matki, a macocha jest dla niej wrogiem numer jeden.
Na szczęście jest ktoś, kto poza mężem sprzyja zagubionej w nowej rzeczywistości kobiecie. Tą osobą od samego początku jest jej szwagier Massimo. Meggie próbuje również nawiązać nić porozumienia z jego żoną Larą. Jednak kobieta w przeciwieństwie do swojej drugiej połówki, wzoru męża i ojca godnego podziwu, jest skryta i wycofana. Co jest tego przyczyną? Czy jest to tylko kwestia charakteru i usposobienia, o tym już musicie przekonać się sami.
Jednak to nie koniec problemów Meggie, ponieważ pewnego dnia los sprawił, że stała się powierniczką zabranej do grobu tajemnicy pierwszej żony Nicko. Teraz tylko od niej zależy, czy prawda ujrzy światło dzienne. Wie jednak, że to, czego się dowiedziała, może zniszczyć jej rodzinę, którą z takim trudem budowała i zranić tych, których kocha.
Sprawdźcie koniecznie, jaką decyzję podejmie kobieta.

Jeśli chcecie dowiedzieć się jeszcze czegoś więcej o książce, jak zawsze zapraszam serdecznie na bloga KLIK

Ocena: 4/6
©Kocie czytanie
Posłuszna żona porusza tematy, takie jak trudności związane z łączeniem dwóch rodzin czy przemocą domową. Fisher pisze z empatią, a zarazem poczuciem humoru, który służy do wciągnięcia cię w fabułę i postaci. Lektura jest emocjonalna, ale nigdy nieskazitelna.

Książka przeplata się między narracjami dwóch kobiet. Podobało mi się, to jak autorka przedstawiła opowieść tak, że podwójna narracja płynęła z łatwością, a same bohaterki otrzymały własny, niepowtarzalny głos. Zawsze jest mi bardzo miło, kiedy mogę obserwować silne kobiety, które mimo trudności nikt nie zdołał złamać.

Wkrótce stało się jasne, że obie zachowują mroczne sekrety dotyczące swoich rodzin. Kiedy czytelnik je poznaje, zaczyna się zastanawiać czy relacje przetrwają, a może wkrótce na jaw wyjdą inne tajemnice.

Posłuszna żona to opowieść o rodzinie, miłości, tajemnicach i zdradzie. Myślę, że autorka świetnie sobie poradziła. Jest to rodzaj książki, którą czytasz, wiedząc, że nadejdzie chwila, kiedy wszystko się rozpadnie. Dlatego czytelnik odczuwa spore napięcie. Chociaż wiedziałam, że coś złego się wydarzy, wciąż byłam zszokowana niektórymi zwrotami akcji oraz sekretami.

Całość okazała się przyjemną lekturą, chociaż niektóre fragmenty książki łamały serce. Ciekawie było zobaczyć, jak powstały różne relacje. Jednocześnie podobało mi się, że odpadają maski. Jeśli szukasz wyważonej, trzymającej w napięciu książki o rodzinie i tajemnicach, to jak najbardziej polecam. Po lekturze czytelnik musi wiele przemyśleć. Dlatego książka doskonale nadaje się dla klubu, gdzie może zostać dokładnie omówiona.

Wszechogarniająca, emocjonalnie ostra, a zarazem zabawna. Posłuszna żona to lektura o tajemnicach, kłamstwach, złożoności rodzin i utrzymaniu pozorów. Gorąco polecam przeczytać!

Ocena: 6/6
©Reading My Love
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Dawno naprawdę dawno nie czytałam tak dobrej książki. Tak wiele spraw rodzinnych poruszonych w jednym wątku. Tak ciekawy bieg zdarzeń i zawsze ta nutka niedopowiedzenia, która zachęca by sięgnąć dalej i dalej. Warto poznać losy bohaterów tej książki rodziny Farinelli. Może okazać się, że nie jeden wątek będzie podobny do naszego.

Warto zerknąć