ebook Posłuszna żona
3.98 / 5.00 (liczba ocen: 10080)

Posłuszna żona
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa oferta: 20.09
Audiobook - najniższa oferta: 26.86
29.90 złpremium: 17.94 zł Lub 17.94 zł
23.32 zł Lub 20.99 zł
29.90 zł
29.90 zł Lub 25.42 zł
20.09 zł
22.72 zł
23.65 zł
25.05 zł
25.42 zł
25.42 zł
26.91 zł
26.91 zł
27.00 zł
29.90 zł
29.90 zł
Inne proponowane
Wielka miłość, wspaniała rodzina, kłamstwa i zdrady za zamkniętymi drzwiami idealnych domów. Świetnie napisana, mocno angażująca emocjonalnie powieść o przyjaźni i solidarności „drugich żon”, o lojalności i przebaczeniu. Miłośniczki powieści Jojo Moyes, Diane Chamberlain, Marleny de Blasi i Petera Pezellego w Kerry Fisher odnajdą pokrewną duszę!
 

Prawie pół miliona sprzedanych egzemplarzy, numer 1 na liście bestsellerów iBooks, 2. miejsce na liście bestsellerów Kindle’a oraz Kobo, 8. lokata na liście najlepiej sprzedających się e-booków w Amazonie.
Czy zaryzykowałabyś wszystko dla ukochanego? Nawet gdybyś wiedziała, że zrobił coś strasznego?

Życie Lary wydaje się doskonałe. Czuły mąż Massimo, cudowny synek Sandro i piękny dom. Lara jednak wie coś o swoim mężu. Coś, czego nie może nikomu wyznać. W przeciwnym razie Massimo straciłby wszystko, na co tak ciężko pracował przez całe życie: posadę, reputację i syna. Ten sekret sprawia, że małżeństwo staje się dla Lary więzieniem.
Maggie wyszła za mąż za Nico, brata Massimo. Mieszkają razem z dziećmi ze swoich pierwszych związków. Maggie wie wszystko o mężu. Tak przynajmniej jej się wydaje. Pewnego dnia na strychu znajduje list, z którego poznaje straszną prawdę o pierwszej żonie Nico, Caitlin. Czy ujawni to, czego właśnie się dowiedziała, czy też wybierze milczenie, aby ochronić tych, których kocha? W rodzinie, którą spajają same kłamstwa, za prawdę trzeba będzie zapłacić ogromną cenę.

„Moje serce pękało… Opowieść tak sugestywna, że zaczynasz czuć się tak, jakbyś była częścią tej rodziny” – „The Reading Reverie”

„Co za wspaniała książka! Głęboko poruszająca powieść o rozczarowaniu i zdradzie, ale także o lojalności, miłości, trosce i przebaczeniu... i jeszcze to cudowne zakończenie!” – Splashes Into Books

„Trzymała mnie w napięciu od pierwszej strony. Daję jej pięć gwiazdek!” – Boon's Bookcase

„Prawdziwa petarda! Ta książka jest jak jazda kolejką górską, nastaw się na huśtawkę emocji, śmiech i smutek, a także bardzo interesujący finał, który ściśnie cię za gardło” – Many Books Many Lives

„Rzadko się zdarza, że dzięki książce zaczynasz zastanawiać się nad sobą samą i chcesz zostać lepszą osobą. Mniej osądzającą, bardziej odważną. «Posłuszna żona» wywarła na mnie właśnie taki wpływ i to w najbardziej zaskakujący sposób. Traciłam oddech, śmiałam się i płakałam na przemian” – The Glass House Girls

„Cudowna, przejmująca, chwytająca za serce. Już nie mogę się doczekać nowej powieści Kerry Fisher!” – Renita D'Silva

Posłuszna żona od Kerry Fisher możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Lara wiedzie doskonałe życie u boku cudownego męża, Massima oraz kochanego synka, Sandra. Mają piękny dom z wielkim ogrodem, więc kobieta nie może na nic narzekać. Jedak wie ona coś o swoim mężu, czego nie może nikomu wyznać. Ten sekret sprawia, że małżeństwo jest jej więzieniem.
Maggie wyszła za Nico, brata Massimo. Zna wszystkie tajemnice swojego męża, ale on również wie o swojej żonie wszystko. Pewnego dnia kobieta znajduje coś, przez co pierwsza żona Nico, Caitlin może stracić w oczach bliskich. Czy Maggie opowie o tym, co widziała, czy zachowa to dla siebie?

Głównymi bohaterami tej powieści są dwa małżeństwa. Jednym z nich jest Maggie oraz Nico. Ona jest kobietą pewną siebie, wygadaną, choć po ślubie z przystojnym Włochem co rusz natyka się na nieprzychylność ze strony teściowej i pozostałych członków rodziny. Naprawdę polubiłam tę bohaterkę, głównie za to, że mimo wszystko nie dała sobie wejść na głowę Nico z kolei to bardzo spokojny mężczyzna, po którym widać, że kocha swoją żonę oraz córkę.

Swoją drogą, córka Nico z pierwszego małżeństwa to za przeproszeniem kawał zołzy. Francesca nie potrafi przeboleć tego, że jej ojciec ma prawo być szczęśliwy z inną kobietą i na siłę próbowała zniszczyć nowe życie małżeńskie ojca. Przez swoje zachowanie nieraz i nie dwa podnosiła mi ciśnienie, ale muszę też wziąć pod uwagę to, jak musiała się czuć z tą nową sytuacją.

Drugim małżeństwem jest Lara oraz Massimo. Ona jest piękna, inteligentna, idealna do roli żony przystojnego biznesmena. Z początku wydała mi się sztywna i dość "chłodna", jednak kiedy autorka bardziej przybliżyła jej postać, udało mi się jednak Larę polubić. Massimo jednak absolutnie nie wzbudził mojej sympatii. Takich mężczyzn nie cierpię i okropnie mnie denerwują swoim zachowaniem i prostackim podejściem do życia i kobiet. Z jednej strony odnoszący sukcesy mężczyzna, idealny mąż i ojciec, ale za drzwiami domu zmienia się w tyrana, którego rodzina nie ma prawa mu się sprzeciwić. Coś tu chyba nie gra, co Massimo?

Szczerze mówiąc, myślałam, że Posłuszna żona okaże się dość schematyczną opowieścią o rodzinnych tajemnicach, które tak naprawdę zna już każdy. Jednak Kerry Fisher udało się mnie zaskoczyć, ponieważ mimo tego, że fabuła opiera się na właśnie takim schemacie, to czytelnik odnajduje tutaj kompletnie coś nowego i intrygującego.

Spodobał mi się styl pisania autorki oraz to, że historia przestawiana jest na przemian z perspektywy Lary oraz Maggie. Myślę, że taki sposób prowadzenia narracji wpłynął pozytywnie na jakość tej pozycji, ponieważ czytelnik ma większe możliwości wgłębienia się w tę historię, a przy okazji widzi to samo tak naprawdę, ale z dwóch różnych perspektyw.

Autorka poruszyła tutaj wątek rodzin patchworkowych, czyli takich, gdzie mama ma dziecko, a wiąże się z innym mężczyzną, który w tym przypadku, również ma potomstwo. Może i bywały już takie książki, ale tutaj zostało to przedstawione bardzo dobrze i mogłabym nawet rzec, że dosyć realistycznie. Owszem, niektóre zachowania córki Nico, czy też Massima bywały trochę przesadzone, ale koniec końców, czytało się tę książkę bardzo przyjemnie. Pojawił się tutaj również wątek ambicji rodzica, który próbuje swoją pasję na siłę przerzucić na dziecko. Biedny Sandro był tłamszony przez swojego ojca tylko dlatego, że ten miał wielkie oczekiwania względem syna.

Uważam, że Posłuszna żona to bardzo dobra powieść, którą śmiało mogę polecić wszystkim miłośniczkom Jojo Moyes czy Diane Chamberlain. Sama czytałam już książki tych dwóch autorek i jak dla mnie, Kerry Fisher może śmiało stawać w jednej linii razem z nimi. Pozycja ta jest wciągająca, momentami zaskakująca, a nawet wzruszająca. Z czystym sumieniem Wam ją polecam.

Ocena: 5+/6
©Inthefuturelondon
Wielkie miłości, wspaniała rodzina i kłamstwa za zamkniętymi drzwiami idealnych domów. Tak nas kuszą na okładce. Ostatnio mam wrażenie, że wiele książek nawiązuje do tematu przemocy w małżeństwie i tego, że co innego dzieje się za drzwiami gdy nikt nie widzi...

Rodzina Farinellich to z pozoru rodzina idealna. Tak jest postrzegana przez środowisko i tak sama o sobie myśli. Do tej rodziny dołączają dwie kobiety - Lara i Maggie - drugie żony dwóch braci i to one są naszymi narratorkami. Naprzemiennie wprowadzają nas w świat tej dziwnej rodziny.

Drugie żony nie zawsze mają łatwo, często muszą żyć w cieniu wspomnień o poprzedniczce.

Massimo pewny siebie, uśmiechnięty i szarmancki dla kobiet, rozstał się ze swoją pierwszą żoną, gdyż nie chciała mu ona dać dziecka. Obecnie ożeniony z Larą, mają synka Sandro (bardzo nieśmiałego czterolatka). Patrząc z boku widzimy piękną, szczęśliwą rodzinę. Massimo ma ogromny problem z zaakceptowaniem nieśmiałości swojego dziecka, na siłę próbuje zrobić z niego pływaka i mężczyznę. Poza tym ma żal do żony, że nie dała mu drugiego dziecka. Lara na wszystko się zgadza, jest cicha, wycofana i pokorna, we wszystkim słucha się męża.

Drugi brat Nico, po śmierci chorej żony Caitlin żeni się ponownie z Maggie. Każde z nich ma dziecko z poprzedniego związku. Maggie bardzo ciężko jest się wbić w nową rodzinę, robi wszystko przy przypodobać się pasierbicy Francesski. Poza tym stara się wszystkim i sobie udowodnić, że nie jest gorszą żoną od zmarłej Caitlin. Stosunki z teściową Anną też nie należą do łatwych, to taka teściowa z piekła rodem. Pewnego dnia Maggie porządkując strych z rzeczy pierwszej żony znajduje tajemniczą szkatułkę. W tym momencie całe jej wyobrażenie o "idealnej" Caitlin legnie w gruzach. Tylko czy Maggie przyzna się co odkryła? Jak potoczą się losy tych dwóch kobiet, które mieszkają naprzeciwko siebie, a tak naprawdę nikt nie wie co się dzieje w każdym z domów.

Posłuszna zona może przypaść do gustu miłośniczkom Diane Chamberlain. Czas spędzony z tą historią należał do udanych, choć wiele razy miałam ochotę by potrząsnąć jedną lub drugą narratorką. Książka na pewno daje dużo do myślenia, czy warto aż tak się starać dosięgać ideałów? Czy druga żona zawsze musi mieć gorzej?

Losy Lary bardzo mną wstrząsnęły i całą książkę strasznie jej kibicowałam.

Uważam, że fanki powieści obyczajowych będą zadowolone. Książka jest poruszająca do głębi, wyzwala ogrom emocji, odkrywanie tajemnic tej rodziny tak mną zawładnęło, że nie wiem kiedy tak szybko ją przeczytałam. Idealna lektura na klub książki, tematów do rozmowy po takiej lekturze jest całkiem sporo...

Z niecierpliwością czekam na kolejne książki tej autorki.

Ocena: 4/6
©Matka książkoholiczka
Kochani dziś chciałaby poruszyć z Wami niełatwy i bardzo złożony temat, jakim jest „status drugiej żony w związku". Zapewne teraz zastanawiacie się, dlaczego postanowiłam podjąć się tego tematu, wszak mój obecny stan cywilny to panna, a więc nie mam żadnego doświadczenia w byciu żoną, a co dopiero drugą żoną?

Wyjaśnienie jest bardzo proste. Do przemyśleń w tej kwestii skłoniła mnie lektura książki Kerry Fisher Posłuszna żona. Jednak, abyście nie myśleli, że moje spostrzeżenia, którymi się z Wami podzielę, opierają się tylko na pustych dywagacjach, chcę, abyście wiedzieli, że z racji tego, iż z wykształcenia jestem psychologiem i problem bycia „tą drugą" w związku, nie jest mi obcy.
Na początku należy zaznaczyć, że to, jak ciężki będzie proces adaptacyjny nowej żony w rodzinie jej męża, zależy od wielu czynników. Po pierwsze od tego, w jakich okolicznościach i z jakiego powodu mężczyzna, którego dana kobieta jest obecnie drugą żoną, postanowił ożenić się po raz kolejny. I tak, jeśli rozpad małżeństwa powstał w wyniku przysłowiowej niezgodności charakterów, czy wzajemnych oczekiwań małżonków wobec siebie, to zdecydowanie ułatwia budowanie nowego związku. Zdecydowanie trudniej jest, kiedy poprzednia żona zmarła, mężczyzna został sam z dzieckiem. I tu dochodzimy do drugiego punktu, a mianowicie dzieci z poprzedniego związku. To bardzo kruchy i istotny element układanki w próbie zbudowania nowej rodziny, który bezsprzecznie, może stać się punktem zapalnym wielu napięć i sporów.
Mogłabym wymienić jeszcze kilka przeciwności, którym często musi sprostać druga żona, ale zapewne zauważycie je już za chwilę, poznając historię Lary i Maggie, dwóch bohaterek powieści Posłuszna żona.

Obie kobiety są drugimi żonami braci Massimo i Nico Farinelli. W momencie, kiedy my, czytelnicy, wkraczamy do świata tej szanowanej i poważanej rodziny, jesteśmy światkami momentu, w którym jej częścią staje się pełna obaw, ale i nadziei Meggie. Zycie kobiety u boku Nicko, już na samym początku nie jest łatwe, ponieważ od momentu, kiedy wraz z synem wprowadziła się do domu rodzinnego męża, cieniem jej każdego dnia staje się duch jego zmarłej żony. Członkowie rodziny Nicko nieustannie wspominają i wychwalają nieskazitelną i jakże idealną Caitlin. Jakby tego było mało, ciągłe szpile w serce naszej bohaterki wbija matka jej wybranka – Anna, nie akceptując wyboru syna. Najtrudniejszym zadaniem jest jednak przekonanie do siebie nastoletniej córki Nicko – Franceski. Dziewczyna bardzo przeżywa śmierć matki, a macocha jest dla niej wrogiem numer jeden.
Na szczęście jest ktoś, kto poza mężem sprzyja zagubionej w nowej rzeczywistości kobiecie. Tą osobą od samego początku jest jej szwagier Massimo. Meggie próbuje również nawiązać nić porozumienia z jego żoną Larą. Jednak kobieta w przeciwieństwie do swojej drugiej połówki, wzoru męża i ojca godnego podziwu, jest skryta i wycofana. Co jest tego przyczyną? Czy jest to tylko kwestia charakteru i usposobienia, o tym już musicie przekonać się sami.
Jednak to nie koniec problemów Meggie, ponieważ pewnego dnia los sprawił, że stała się powierniczką zabranej do grobu tajemnicy pierwszej żony Nicko. Teraz tylko od niej zależy, czy prawda ujrzy światło dzienne. Wie jednak, że to, czego się dowiedziała, może zniszczyć jej rodzinę, którą z takim trudem budowała i zranić tych, których kocha.
Sprawdźcie koniecznie, jaką decyzję podejmie kobieta.

Jeśli chcecie dowiedzieć się jeszcze czegoś więcej o książce, jak zawsze zapraszam serdecznie na bloga KLIK

Ocena: 4/6
©Kocie czytanie
Posłuszna żona porusza tematy, takie jak trudności związane z łączeniem dwóch rodzin czy przemocą domową. Fisher pisze z empatią, a zarazem poczuciem humoru, który służy do wciągnięcia cię w fabułę i postaci. Lektura jest emocjonalna, ale nigdy nieskazitelna.

Książka przeplata się między narracjami dwóch kobiet. Podobało mi się, to jak autorka przedstawiła opowieść tak, że podwójna narracja płynęła z łatwością, a same bohaterki otrzymały własny, niepowtarzalny głos. Zawsze jest mi bardzo miło, kiedy mogę obserwować silne kobiety, które mimo trudności nikt nie zdołał złamać.

Wkrótce stało się jasne, że obie zachowują mroczne sekrety dotyczące swoich rodzin. Kiedy czytelnik je poznaje, zaczyna się zastanawiać czy relacje przetrwają, a może wkrótce na jaw wyjdą inne tajemnice.

Posłuszna żona to opowieść o rodzinie, miłości, tajemnicach i zdradzie. Myślę, że autorka świetnie sobie poradziła. Jest to rodzaj książki, którą czytasz, wiedząc, że nadejdzie chwila, kiedy wszystko się rozpadnie. Dlatego czytelnik odczuwa spore napięcie. Chociaż wiedziałam, że coś złego się wydarzy, wciąż byłam zszokowana niektórymi zwrotami akcji oraz sekretami.

Całość okazała się przyjemną lekturą, chociaż niektóre fragmenty książki łamały serce. Ciekawie było zobaczyć, jak powstały różne relacje. Jednocześnie podobało mi się, że odpadają maski. Jeśli szukasz wyważonej, trzymającej w napięciu książki o rodzinie i tajemnicach, to jak najbardziej polecam. Po lekturze czytelnik musi wiele przemyśleć. Dlatego książka doskonale nadaje się dla klubu, gdzie może zostać dokładnie omówiona.

Wszechogarniająca, emocjonalnie ostra, a zarazem zabawna. Posłuszna żona to lektura o tajemnicach, kłamstwach, złożoności rodzin i utrzymaniu pozorów. Gorąco polecam przeczytać!

Ocena: 6/6
©Reading My Love
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Dawno naprawdę dawno nie czytałam tak dobrej książki. Tak wiele spraw rodzinnych poruszonych w jednym wątku. Tak ciekawy bieg zdarzeń i zawsze ta nutka niedopowiedzenia, która zachęca by sięgnąć dalej i dalej. Warto poznać losy bohaterów tej książki rodziny Farinelli. Może okazać się, że nie jeden wątek będzie podobny do naszego.

Warto zerknąć