Dziewczyny z Wołynia
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 4.31 / 5.00
liczba ocen: 462
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
Pozostałe księgarnie
29.04 zł
Opis:

Rozalia miała osiem lat, gdy schowana w piwnicy słyszała ostatnie słowa umierającej matki i siostry.

Zofia pamięta złowieszczą przestrogę – „Jutro ma was tu nie być. Będą mordowali". Tak ostrzega ich wiejska położna, Ukrainka. Nikt w to nie wierzy. Pogrom przetrwa jedynie garstka.

Teodora uczestniczyła we mszy, kiedy Ukraińcy zaatakowali kościół w Kisielinie. Uratowała się z płonącej dzwonnicy. To jest jej pierwsze spotkanie z banderowcami. Niestety nie ostatnie.

W 1939 roku sielskie życie na Wołyniu się kończy. Polska upada, zmieniający się okupanci sieją postrach. Jednak największe zagrożenie przychodzi ze strony, z której nikt się tego nie spodziewał. Sąsiadów. Kumów. Ukraińców. Wiedzeni banderowską wizja Ukrainy zaczynają mordować Polaków.

Wołyńskie dziewczęta były jeszcze dziećmi, gdy rozpoczął się pogrom. Widziały śmierć rodziców, braci, sióstr i rzeź całych wsi. Słyszały błagania bezbronnych ofiar opętanych szałem mordu Ukraińców. Z dnia na dzień straciły nie tylko najbliższych, ale również swoją ojcowiznę.

Nowa książka autorki bestsellerowych Dziewczyn z Powstania, Dziewczyn z Syberii i Dziewczyn z Solidarności.

Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Niezwykle poruszające historie kobiet doświadczających wydarzeń wołńskich. Polecam zarównodorosłym jak i starszej młodzieży, jako idealna lekcja historii.

  • Awatar

    Każde wspomnienia oceniam jako wybitne, tym bardziej, że dotyczą ludobójstwa Polaków przez Ukraińców na Wołyniu. Zbrodnia dokonana przez Ukraińców powinna zostać rozliczona, inaczej nie ma mowy o żadnej przyjaźni Polsko - Ukraińskiej.

Inne proponowane
Warto zerknąć