ebook Zabójczy pocisk
E-book - najniższa cena: 13.28
Audiobook - najniższa cena: 25.90
wciąż za drogo?
13.28 zł
21.90 zł
34.32 złpremium: 22.14 zł Lub 22.14 zł
31.00 zł
31.00 zł Lub 27.90 zł
26.74 zł
26.97 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane
15 kryminalnych spraw. 15 najlepszych polskich pisarzy. „ZABÓJCZY POCISK” funduje czytelnikowi wędrówkę po najmroczniejszych zakamarkach ludzkiej duszy. Kto zabił, dlaczego, kiedy i czy z premedytacją? Jak wykluwa się zbrodnia? Takiej książki na polskim rynku jeszcze nie było!
 

KUPUJĄC TĘ KSIĄŻKĘ, WSPIERASZ FUNDACJĘ „POMOC KOBIETOM I DZIECIOM“,

Prezentujemy zbiór opowieści kryminalnych o różnych rodzajach zbrodni. I choć każda z nich mówi o konkretnym czasie i miejscu, dopowiada też kilka zdań prawdy o nas jako grzesznym i upadłym gatunku. Zapraszamy na upiorną podróż w głąb ludzkiej psychiki...
– Rafał Bielski „Skąd się bierze zło?“
– Łukasz Orbitowski „Stalowa. Baśń”
– Remigiusz Mróz „Hakowy”
– Jakub Małecki „Puch”
– Joanna Opiat-Bojarska „Przeznaczenie”
– Wojciech Chmielarz „Telefon“
– Olga Rudnicka „Byle do lata…”
– Katarzyna Puzyńska „Wszędzie krew”
– Marta Guzowska „Plan B”
– Magdalena Knedler „Jadzia Markowska”
– Bartosz Szczygielski „Sprawiedliwość dla wszystkich”, „Zero, zero osiem“
– Ryszard Ćwirlej „Kto się boi czarnej Wołgi?”
– Robert Małecki „Kosa”
– Małgorzata Rogala „Córa Koryntu i prawiczek”
– Marta Matyszczak „Trup, którego nie ma”
– Tomasz Sekielski „...Że Cię nie opuszczę aż do śmierci...”

Zabójczy pocisk od Wojciech Chmielarz, Ryszard Ćwirlej, Jakub Małecki, Remigiusz Mróz, Łukasz Orbitowski, Katarzyna Puzyńska, Małgorzata Rogala, Olga Rudnicka, Tomasz Sekielski, Bartosz Szczygielski możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
To super, że czytając, możemy jednocześnie robić coś dobrego dla innych. Wszystko za sprawą wydanego w maju tego roku zbioru opowiadań kryminalnych spod pióra najbardziej poczytnych polskich autorów.

Piętnastu cenionych polskich pisarzy i szesnaście mrożących krew w żyłach historii, w których główną rolę odgrywa zło. Niektóre zostały oparte na prawdziwych wydarzeniach znanych czytelnikom z pierwszych stron gazet. Cel główny: pomoc tym, którzy najbardziej jej potrzebują. Kupując tę książkę, wspieramy Fundację „Pomoc Kobietom i Dzieciom”, która zajmuje się ofiarami przemocy domowej. Druga edycja tego wyjątkowego przedsięwzięcia już niebawem.

Trudno oceniać tego typu zbiory opowiadań, bo już sam pomysł i przede wszystkim cel charytatywny zasługują na największe uznanie. Dlatego moim zdaniem, bez względu na to, czy lubimy kryminalne historie, czy też nie, powinniśmy tę książkę kupić w imię solidarności z krzywdzonymi przez najbliższych kobietami i dziećmi.

Czytanie Zabójczego pocisku było dla mnie bardzo ciekawym doświadczeniem i sporą frajdą. Przede wszystkim miałam okazję zobaczyć moich ukochanych autorów w krótszych literackich formach. Jak zwykle nie zawiedli mnie Marta Matyszczak, Magdalena Knedler, Katarzyna Puzyńska, Robert Małecki, Bartosz Szczygielski i Wojciech Chmielarz. Ich opowiadania udowodniły, że nawet na zaledwie kilkunastu stronach potrafią zbudować mroczny, przeszywający klimat, zaintrygować, czasem rozbawić (ach, ten cudowny Gucio!), a przede wszystkim sprawić, że człowiek zdecydowanie chce więcej. Poza tym niezmiernie miło mi było w niektórych historiach ponownie spotkać znanych mi z powieści pierwszo- czy drugoplanowych bohaterów.

W Pocisku dostałam także próbkę talentu tych pisarzy, z którymi jeszcze nie miałam przyjemności bliżej się poznać. I tu moim największym odkryciem i bez wątpienia nową literacką miłością został Jakub Małecki (to nazwisko jest chyba skazane na sukces!). Jak to możliwe, że do tej pory nie skusiłam się na żadną książkę tego autora?! Skandal i wstyd do potęgi entej! Jego opowiadanie absolutnie zaczarowało mnie atmosferą, językiem i napięciem, które odczuwałam niemal każdą komórką ciała.

Oczywiście zdarzyły się również opowiadania, które mnie nie porwały lub pozostawiły spory niedosyt, ale było ich tak niewiele, że właściwie nie zaliczam ich do wad tego zbioru. Reszta, a zwłaszcza historie opowiedziane przez siedmiu wymienionych powyżej autorów, zrekompensowała mi chwilowe rozczarowanie.

Tym razem wyjątkowo będzie bez punktacji. Koniecznie kupcie tę książkę, wesprzyjcie fundację i przekonajcie się sami. Zapewniam, że każdy znajdzie tu coś dla siebie! czytaj więcej
©SieCzyta
Gdy w jednym miejscu skupimy Ryszarda Ćwirleja, Martę Matyszczak, Remigiusza Mroza, Olgę Rudnicką, Jakuba Małeckiego, Łukasza Orbitowskiego, Katarzynę Puzyńską, Magdalenę Knedler, Martę Guzowską, Roberta Małeckiego, Tomasza Sekielskiego, Bartosza Szczygielskiego, Joannę Opiat-Bojarską, Małgorzatę Rogalę i Wojciecha Chmielarza to musi być to Zabójczy Pocisk o największej sile rażenia. I tak właśnie jest. Zabójczy Pocisk to niezwykła książka opisująca szesnaście kryminalnych spraw, które wydarzyły się naprawdę. Piętnastu polskich pisarzy, dla których kryminalny świat nie kryje żadnych tajemnic, przedstawia nam zbrodnie uwypuklając najmroczniejsze zakamarki ludzkiej duszy. Plejada autorów udowadnia nam, że zbrodnia nie jedno ma imię.

Książka ta prezentuje morderstwa jako zjawisko socjologiczne, rozkłada zabójstwa na czynniki pierwsze, ich przyczyny, aspekty. Ta niezwykła antologia pozwala nam odpowiedzieć na pytanie – unde malum? Skąd bierze się zło? Dlaczego zabijamy. I tak naprawdę warto dzięki tej książce przyjrzeć się wszelkim aspektom morderstw. Dlaczego człowiek zabija drugiego człowieka? Przyczyn tego zła jest wiele. Jak pokazuje niniejsza książka źródeł takich zachowań jest wiele – chęć zysku, zazdrość i nie rzadko próba uwolnienia się spod władzy tyrana. Ten trzeci aspekt nurtuje mnie najbardziej bowiem tak jak pierwszy i drugi przypadek, zbrodnia ta zasługuje na najwyższy wymiar kary. A jaką zatem karą powinno być zadośćuczynienie w przypadku trzecim. Nie mi to osądzać!, lecz warto zastanowić się nad tym tematem głębiej. Myślę, że lektura Zabójczego Przycisku jest ku temu najlepszym przyczynkiem.

Książka ta nie podejmuje tematu zbrodni jako takiej, lecz jest podróżą w głąb ludzkiej psychiki, która skrywa wiele tajemnic. Zanim osądzimy, warto dowiedzieć, się co pchało morderców do takiego kroku. W żadnym bądź razie nie zamierzam bronić osób, które dokonały tak makabrycznych zbrodni, lecz warto przeczytać Zabójczy Pocisk by uświadomić sobie, że zbrodnia nie jedno ma imię. Dzięki temu zbiorowi opowiadań możemy przypomnieć sobie, czy też uświadomić o złożoności ludzkiej natury. To co najbardziej wstrząsnęło mną po lekturze tej antologii to konkluzja, która przyprawiła mnie o gęsią skórkę. Mianowicie nie tylko źli ludzie zabijają, a co pokazują niektóre historie zawarte w tej publikacji morderstw dokonują również dobrzy ludzie, którzy pod wpływem pewnych uwarunkowań, bodźców dokonują takich a nie innych kroków. Dla mnie ta książka nie jest kryminalną przygodą pełną zagadek, jest czymś więcej – jest świadectwem istnienia zła w ludzkiej naturze.

Po lekturze tej książki w pełni zgadzam się z redaktorem naczelnym POCISKU Rafałem Bielskim, który we wstępie niniejszej publikacji pisze …istota ludzka jest zdolna do skrzywdzenia bliźniego dla różnie postrzeganej własnej korzyści. Warto sięgnąć po Zabójczy Pocisk nie tylko dlatego by poznać niejako kulisy morderstw sprzed lat, lecz by ukształtować swoje postrzeganie najcięższej zbrodni jaką jest morderstwo. Przyznam, że większość opisanych tutaj historii bulwersuje, powodują one w czytelniku odrazę oraz uczucie pogardy wobec mordercy i dokonywanych przez niego zbrodni. Jednakże część z nich napawają mnie uczuciem smutku wobec … osoby dokonującej zabójstwa. Pomyślicie, że zwariowałem, postradałem zmysły, ale proszę nie sądźcie po pozorach, ale sądźcie sprawiedliwym sądem. Dlaczego tak sądzę – myślę, że Ci, którzy przeczytali książkę się domyślają, a Ci którzy dopiero planują przeczytać zrozumieją. Nie zamierzam recenzować każdej opowieści osobno. To na nic się zda, gdyż należy na tę antologię spojrzeć całościowo. A zapewniam Was, że całość tej książki to zbiór, który każdy miłośnik literatury kryminalnej posiadać powinien. Dlaczego? Dlatego, że pokazuje obraz zbrodni z innej perspektywy. Zabójczy Pocisk jest nie tylko strzałem w dziesiątkę, jest również ważnym i cennym zastrzykiem wspierającym Fundację „Pomoc Kobietom i Dzieciom” bowiem kupując tę książkę wspierasz realizację celów statutowych organizacji.

A już 31 października nakładem Wydawnictwa Skarpa Warszawska do księgarń trafi kontynuacja niniejszej antologii – Zabójczy Pocisk. Polska Krew. Co ważne część dochodu ze sprzedaży tej książki przeznaczony zostanie na Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć