Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.82 / 5.00
liczba ocen: 106132
Ilość stron (szacowana): 325
najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
29.90 złpremium: 17.94 zł
24.91 zł
25.42 zł
29.90 zł
29.90 zł
Pozostałe księgarnie
25.41 zł
25.53 zł
26.31 zł
26.61 zł
27.00 zł
29.90 zł
30.29 zł
Opis:

Pewien mieszkaniec domu spokojnej starości postanawia hucznie i oryginalnie świętować swoje setne urodziny. Ucieka więc przez okno i... rusza w podróż, na spotkanie przygody.

Właśnie minęło dziesięć dekad bogatego w wydarzenia życia Allana Karlssona. W domu spokojnej starości trwają przygotowania do wielkiej urodzinowej fety. Ale człowiek, który jadł kolację z przyszłym prezydentem Trumanem, leciał samolotem z premierem Churchillem, pił wódkę ze Stalinem i znał Mao Zedonga, nie może tak po prostu zdmuchnąć świeczek na torcie. Wymyka się przez okno i rusza w swą ostatnią życiową podróż...
Jakim sposobem staje się właścicielem tajemniczej walizki? Dlaczego ściga go prokuratura, która uważa, że popełnił potrójne morderstwo?

Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął od Jonas Jonasson możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
CYTATY:
Gdy jest się dojrzałym, szybciej wiadomo, co jest właściwe.
Nic nie trwa wiecznie, no może poza powszechną głupotą.
Sprawiedliwość nie zawsze jest taka sprawiedliwa, jak powinna
W końcu w życiu jest tak, że nie zawsze właściwe jest to, co właściwe, tylko to, co jest właściwe według tego, kto decyduje.
Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  Szwedzki Forrest Gump. Nie da się nie kochać starszego pan, który mimo swoich ułomności (choć ja zazdroszczę sprawności zarówno fizycznej jak i umysłowej) i dzięki splotowi zbiegów okoliczności przeżywa przygody w które naprawdę trudno uwierzyć. To wszystko zgrabnie wplecione w historyczne wydarzenia. Pełna humoru, czasem czarnego, książka, którą koniecznie trzeba przeczytać.

 • Awatar

  Świetna historia opowiedziana w żywiołowym tempie.
  Moc nieprawdopodobnych zbiegów okoliczności przytrafiających się Allanowi, w rozmaitych sytuacjach, z postaciami historycznymi w tle, wielokrotnie przyprawiła mnie o ataki śmiechu. To jest książka, której nie da się streścić, opowiedzieć, tam każdy pominięty w opowiadaniu szczegół za chwilę będzie kluczowym wydarzeniem.... ją po prostu trzeba przeczytać!!!

  O tej porze roku (styczeń, tydzień z Blue Monday) powinna być lekturą obowiązkową!
  Polecam! Polecam! Polecam!

 • Awatar

  Uwielbiam historie tego typu, dlatego spotkanie z książą Pana Jonas’a Jansson było po prostu wyśmienitą ucztą. „Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął”, sprawił że i ja wyskoczyłam po za ramy wyobrażni i podróżowałam wraz z Allanem po całym świcie.

  Tytułowy bohater to Alan Karlsson, który mieszka w domu starców i w dniu swoich setnych urodzin ucieka przez okno przed imprezą i zgiełkiem, który szykują dla niego pracownicy placówki. Postanawia przeżyć jeszcze jedną przygodę w swoim życiu i już na samym początku, zupełnie niechcąco kradnie walizkę pieniędzy należąco do mafii. Gangsterzy oczywiście ruszją w pościg za staruszkiem i od tego momentu trup pojawia się za trupem a nasz bohater, znowu zupełnie przez przypadek zostaje oskarżony o te morderstwa. Szybko dowiadujemy się, że to i nie pierwsza i nie jedyna przygoda bohatera, ponieważ teraźniejszość w tej książce przeplata się z przeszłością i czytamy o podróżach młodego Alana. Dowiadujemy się że bohater ten walczył jako cywil w kilku wojnach i mało tego, zdażało się że walczył po obu stronach. Najciekawsze jest jednak to, że Alan spotyka podczas tych przygód niesamowite osobistości bowiem upił wiceprezydenta Johnsona, jadł z Trumanem, pił ze Stalinem, latał z Churchillem, wypoczywał na koszt Mao i pocieszał małego płaczącego Kim Dong Ila.

  Jonas Jonasson zapewnił mi niesamowitą ucztę i w moim ulubionym klimacie. Uwielbiam jak przeplatają się nawet absurdalne historie wraz z realnymi postaciami. Autor dosłownie wmanewrował swojego bohatera w różne historyczne wydażenia i zrobił to moim zdaniem po mistrzowsku. Śmiałam się do łeż a przygoda ze słaniem rozbawiła mnie maksymalnie.
  Moja rada, wynikająca nie z przeczytania tej książki ale po analizie róznych komentarzy tego arcydzieła - zasiadając do lektury pamiętajcie że to tylko znakomita ale bądź co bądź fikcja literacka i nie doszukujcie się podręcznika historyczne bo stracicie całą frajdę i przyjemność. Cały smaczek tej lektury leży własnie w nierealnych, bądź też wręcz absurdalnych przygodach Alana Karlssona. Zatem jeśli delikatnie przymkniecie oko na te nieprawdopodobne historie z życia bohatera to gwarantuję ubaw po pachy.
  Polecam bardzo gorąco!!

 • Awatar

  Książka- magnes, od której nie sposób się oderwać. Cięty, absurdalny, i inteligentny humor, abstrakcyjne przygody bohaterów, barwne życie Allana i jego wybuchowy sposób na problemy, broń jądrowa, przewaga wódki nad drinkami z parasolką , słoń, łódź podwodna, Alfred Einstein, Stalin, Kim-Dzong-Il chlipiący w rękaw, obsikane kapcie i... no nie sposób. To trzeba przeczytać

 • Awatar

  Allan Karlsson to połączenie Forresta Gumpa i Szwejka. A spod bardzo lekkiej i zabawnej narracji wygląda czasem całkiem poważne oblicze starego człowieka, który chce zachować niezależność do końca. Udany zakup. :)

Inne proponowane
Warto zerknąć