ebook Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął
3.82 / 5.00 (liczba ocen: 106090) Ilość stron (szacowana): 325

Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 17.94
Audiobook - najniższa cena: 22.87
29.90 złpremium: 17.94 zł Lub 17.94 zł
-14% 25.42 zł Lub 22.88 zł
29.90 zł
29.90 zł Lub 26.91 zł
17.94 zł
25.42 zł
26.31 zł
26.33 zł
26.61 zł
27.00 zł
29.90 zł
Inne proponowane

Pewien mieszkaniec domu spokojnej starości postanawia hucznie i oryginalnie świętować swoje setne urodziny. Ucieka więc przez okno i... rusza w podróż, na spotkanie przygody.

Właśnie minęło dziesięć dekad bogatego w wydarzenia życia Allana Karlssona. W domu spokojnej starości trwają przygotowania do wielkiej urodzinowej fety. Ale człowiek, który jadł kolację z przyszłym prezydentem Trumanem, leciał samolotem z premierem Churchillem, pił wódkę ze Stalinem i znał Mao Zedonga, nie może tak po prostu zdmuchnąć świeczek na torcie. Wymyka się przez okno i rusza w swą ostatnią życiową podróż...
Jakim sposobem staje się właścicielem tajemniczej walizki? Dlaczego ściga go prokuratura, która uważa, że popełnił potrójne morderstwo?

Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął od Jonas Jonasson możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Gdy jest się dojrzałym, szybciej wiadomo, co jest właściwe.
Nic nie trwa wiecznie, no może poza powszechną głupotą.
Sprawiedliwość nie zawsze jest taka sprawiedliwa, jak powinna
W końcu w życiu jest tak, że nie zawsze właściwe jest to, co właściwe, tylko to, co jest właściwe według tego, kto decyduje.
Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  Szwedzki Forrest Gump. Nie da się nie kochać starszego pan, który mimo swoich ułomności (choć ja zazdroszczę sprawności zarówno fizycznej jak i umysłowej) i dzięki splotowi zbiegów okoliczności przeżywa przygody w które naprawdę trudno uwierzyć. To wszystko zgrabnie wplecione w historyczne wydarzenia. Pełna humoru, czasem czarnego, książka, którą koniecznie trzeba przeczytać.

 • Awatar

  Świetna historia opowiedziana w żywiołowym tempie.
  Moc nieprawdopodobnych zbiegów okoliczności przytrafiających się Allanowi, w rozmaitych sytuacjach, z postaciami historycznymi w tle, wielokrotnie przyprawiła mnie o ataki śmiechu. To jest książka, której nie da się streścić, opowiedzieć, tam każdy pominięty w opowiadaniu szczegół za chwilę będzie kluczowym wydarzeniem.... ją po prostu trzeba przeczytać!!!

  O tej porze roku (styczeń, tydzień z Blue Monday) powinna być lekturą obowiązkową!
  Polecam! Polecam! Polecam!

 • Awatar

  Uwielbiam historie tego typu, dlatego spotkanie z książą Pana Jonas’a Jansson było po prostu wyśmienitą ucztą. „Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął”, sprawił że i ja wyskoczyłam po za ramy wyobrażni i podróżowałam wraz z Allanem po całym świcie.

  Tytułowy bohater to Alan Karlsson, który mieszka w domu starców i w dniu swoich setnych urodzin ucieka przez okno przed imprezą i zgiełkiem, który szykują dla niego pracownicy placówki. Postanawia przeżyć jeszcze jedną przygodę w swoim życiu i już na samym początku, zupełnie niechcąco kradnie walizkę pieniędzy należąco do mafii. Gangsterzy oczywiście ruszją w pościg za staruszkiem i od tego momentu trup pojawia się za trupem a nasz bohater, znowu zupełnie przez przypadek zostaje oskarżony o te morderstwa. Szybko dowiadujemy się, że to i nie pierwsza i nie jedyna przygoda bohatera, ponieważ teraźniejszość w tej książce przeplata się z przeszłością i czytamy o podróżach młodego Alana. Dowiadujemy się że bohater ten walczył jako cywil w kilku wojnach i mało tego, zdażało się że walczył po obu stronach. Najciekawsze jest jednak to, że Alan spotyka podczas tych przygód niesamowite osobistości bowiem upił wiceprezydenta Johnsona, jadł z Trumanem, pił ze Stalinem, latał z Churchillem, wypoczywał na koszt Mao i pocieszał małego płaczącego Kim Dong Ila.

  Jonas Jonasson zapewnił mi niesamowitą ucztę i w moim ulubionym klimacie. Uwielbiam jak przeplatają się nawet absurdalne historie wraz z realnymi postaciami. Autor dosłownie wmanewrował swojego bohatera w różne historyczne wydażenia i zrobił to moim zdaniem po mistrzowsku. Śmiałam się do łeż a przygoda ze słaniem rozbawiła mnie maksymalnie.
  Moja rada, wynikająca nie z przeczytania tej książki ale po analizie róznych komentarzy tego arcydzieła - zasiadając do lektury pamiętajcie że to tylko znakomita ale bądź co bądź fikcja literacka i nie doszukujcie się podręcznika historyczne bo stracicie całą frajdę i przyjemność. Cały smaczek tej lektury leży własnie w nierealnych, bądź też wręcz absurdalnych przygodach Alana Karlssona. Zatem jeśli delikatnie przymkniecie oko na te nieprawdopodobne historie z życia bohatera to gwarantuję ubaw po pachy.
  Polecam bardzo gorąco!!

 • Awatar

  Książka- magnes, od której nie sposób się oderwać. Cięty, absurdalny, i inteligentny humor, abstrakcyjne przygody bohaterów, barwne życie Allana i jego wybuchowy sposób na problemy, broń jądrowa, przewaga wódki nad drinkami z parasolką , słoń, łódź podwodna, Alfred Einstein, Stalin, Kim-Dzong-Il chlipiący w rękaw, obsikane kapcie i... no nie sposób. To trzeba przeczytać

 • Awatar

  Allan Karlsson to połączenie Forresta Gumpa i Szwejka. A spod bardzo lekkiej i zabawnej narracji wygląda czasem całkiem poważne oblicze starego człowieka, który chce zachować niezależność do końca. Udany zakup. :)

Warto zerknąć