Bang
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria: /
średnia ocena: 4.20 / 5.00
liczba ocen: 8652
Ilość stron (szacowana): 299
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
29.99 złpremium: 17.99 zł
25.49 zł
25.49 zł
29.99 zł
Pozostałe księgarnie
23.60 zł
25.48 zł
25.49 zł
26.99 zł
28.49 zł
28.49 zł
29.99 zł
Opis:

Mówią, że ten, kto mści się na drugiej osobie, traci część swojej niewinności. Ale ja nie jestem niewinna. Już od dawna. Zostałam okradziona z niewinności. Odebrano mi los, który był mi pisany. Duszę, z którą przyszłam na świat. Rubinowe serce osadzone w życiu pełnym nadziei i marzeń. To wszystko odeszło. Przepadło. Nigdy nawet nie miałam wyboru. Opłakuję tamto życie. Rozpaczam nad każdym „co by było, gdyby...”. Ale z tym już koniec. Jestem gotowa odebrać to, co zawsze mi się należało.

Jednak każdy plan ma jakiś słaby punkt. Czasem jest nim serce.

„Długo moglibyśmy opowiadać o tym, jak niepokojąca, fascynująca i porywająca jest ta historia. Ryzykowna koncepcja fabuły i postaci wymagała odwagi, jednak [E.K.] udało się stworzyć dzieło szokujące i trzymające w napięciu. Od »Bang« nie dało się oderwać, a efekt końcowy był po prostu znakomity! Owacja na stojąco!”.
Totally Booked

„E.K. Blair stworzyła złożoną łamigłówkę. Utkana przez nią tajemnica wciągała mnie coraz głębiej w mroczną sieć zemsty, pełną postaci o tak wielu różnych obliczach, że trudno jest odróżnić prawdę od fałszu”.
Pepper Winters, autorka bestsellerów New York Timesa

„»Bang« to mroczna, pokręcona opowieść, która wstrząśnie wami i sprawi, że będziecie błagać o więcej. E.K. Blair powołała do życia grono intrygujących postaci, które już na zawsze pozostaną w zakamarkach waszych myśli. Wciąż było mi mało. Podniecająca i niepokojąca lektura – tej mrocznej opowieści łączącej thriller z trzymającym w napięciu romansem nie można przegapić!”.
Aleatha Romig, autorka bestsellerów New York Timesa

„Jak do tej pory najśmielsza, najodważniejsza książka E.K. Blair. Pokręcona i absolutnie genialna. Jeśli sięgniecie po tę porywającą i intrygującą opowieść, czeka was ostra jazda. Znajdziecie tu napięcie i zmysłowość, rozpacz i nadzieję, romans i nienawiść. To po prostu piekielnie dobra książka”.
Vilma Gonzalez, USA Today

„Blair zapuściła się w rejony, w które wielu pisarzy nie chce albo nie może dotrzeć, i muszę wam powiedzieć, że wyszło jej to fan-tas-tycz-nie! To zdecydowanie moja ulubiona mroczna lektura na rok 2014. Do diabła, prawdę mówiąc znalazłaby się piątce najlepszych mrocznych książek, jakie kiedykolwiek czytałam”.
Seductive Romance Reviews

„To na tę chwilę jedna z moich ulubionych książek. Nie widziałam jeszcze, żeby jakikolwiek pisarz zmierzył się z ryzykiem, jakie podjęła E.K. Znalazła ona sposób, żeby wpasować kwadratowy klocek w okrągły otwór. »Bang« to powieść seksowna, zmysłowa i przewrotna. Absolutnie wspaniała. Absolutnie niewiarygodna!”.
Denise Tung, Flirty and Dirty Book Blog

CYTATY:
Serce to broń, która, jeśli nie zostanie odpowiednio wyćwiczona , może zniszczyć swojego właściciela.
Bajka to tylko ładne słowo określające kłamstwo, którym zwodzi się małe dzieci. Fałszywy obraz rzeczywistości, który pozwala wierzyć, że życie jest piękne.
Recenzje blogerów
Ta książka jest prawdziwym rollercoasterem i czytając ją nie sądziłam, że Nina posunie się do TAKICH rzeczy.

Och ta książka mocno mnie zdziwiła, a jej opis nie mówi o niczym, to tajemnica, tykająca bomba i to dosłownie. Nina to kobieta z klasą, posiada piękną posiadłość, może sobie pozwolić na każdą zachciankę i do tego jej mąż Bennett bardzo ją kocha i rozpieszcza. Jej życie to bajka, jednak... ona go nienawidzi, pragnie zemsty. Mimo że Nina jest pewną siebie kobietą, to i ona skrywa tajemnice. Gdy była małą dziewczynką jej ojciec został wtrącony do więzienia i zamordowany, a mała bezbronna wtedy dziewczynka musiała zmierzyć się z okrutną rzeczywistością. Przenoszona od rodziny do rodziny zastępczej, w końcu trafia do domu, w którym mieszka też chłopak o imieniu Pike. Jednak życie w tej rodzinie zastępczej przynosi jej jeszcze więcej cierpienia. Wypruta ze wszystkich emocji i sumienia, przyjmuje wszystko, co ją spotyka, ale to kumulacja, którą jak się okazało wykorzysta w przyszłości.

Sama nie wiem jak mam mówić o tej książce, aby nie zdradzić Wam za wiele z fabuły, ponieważ to bomba, której wydarzenia, mimo że gnają i naprawdę bardzo wiele się dzieje to nie jest to męczące. W sumie w Bang nie można być niczego pewnym, a już najbardziej głównej bohaterki. Jak już wspomniałam Nina to zagadkowa kobieta. Jest z mężczyzną, którego nienawidzi, by zemścić się za swoje krzywdy, jakie ją spotkały. Zakończenie tej części też jest ciekawe i bardzo zagadkowe, bo tak naprawdę nie wiadomo, co ona zrobiła. Domyślam się, ale i tak miałam ciarki na plecach i proszę ja chcę już drugi tom! Oczywiście Pike – jej przyszywany brat także przeszedł przez piekło, gdy mieszkali razem w tym domu zastępczym. Jednak od samego początku, gdy tylko się pojawił miałam, co do niego mieszane uczucia. Czy Bennett zasłużył na zemstę – sama nie wiem, ale najmniej winnym w tym wszystkim był Declan, który pojawił się w niewłaściwym miejscu, o niewłaściwej porze. Swoją drogą ciekawa postać.

Styl powieści mnie urzekł, autorka potrafi zaciekawić czytelnika i stworzyła fabułę, która jest przebiegła, a zarazem chytra i bezwzględna. Na mojej skórze pojawił się dreszcz, gdy czytałam ostatnie rozdziały tej powieści oraz te, które przedstawiały przeszłość Niny! Jednak zwróćcie uwagę na tę bohaterkę, bo nie można jej ufać, a jednocześnie ma się wrażenie, że tak niewinna kobieta nie może być zdolna do takiej podłości. Mimo 400 stron, ja przez tę książkę nie mogłam spać, bo ją po prostu czytałam po nocach! (To by wyjaśniało teraz moje niewyspanie i odsypianie). Oczywiście ja już czekam na drugi tom – zapisuję i chcę, ponieważ jestem ciekawa, co jest dalej i czy to na co wskazuje zakończenie jest prawdą.

Nic już więcej nie mówię, ponieważ to trzeba przeczytać. Nie chcecie spojlerów, ale gwarantuje, że zdziwicie się tą historią i kłamstwami, jakie zostały w nią wplątane. Cały czas myślę o Ninie i o tym do czego jeszcze będzie zdolna, aby osiągnąć swój cel. Jeśli szukacie jakiejś lektury, która Was pochłonie i nie pozwoli o sobie zapomnieć – tak Bang spełni to oczekiwanie.

Ocena: 6/6
©Zaczytana Majka
Nina prowadzi podwójne życie. Początkowo poznajemy jej fałszywą tożsamość, nad którą ciężko pracowała latami. Jest przykładną, przepiękną, pełną gracji żoną niezwykle bogatego mężczyzny, jaki całkowicie stracił głowę dla swej idealnej ukochanej. W rzeczywistości kobieta to bezwzględna, zakłamana, rządna zemsty osoba, która szczerze nienawidzi swego małżonka. Gdy na przyjęciu poznaje intrygującego, wyraźnie nią zafascynowanego Declana, obiera go jako cel, umożliwiający dawno zaplanowaną zemstę na mężu. Wykorzystując służbowe wyjazdy partnera, zaczyna uwodzić mężczyznę, pragnie doprowadzić go do czystej, niebezpiecznej obsesji. Kochanek jednak ma w sobie coś wyjątkowego, nie pozwala jej wyłączyć uczuć, żąda, by zawsze była obecna, zarówno ciałem, jak i duszą, dzięki czemu, mimo oporów Niny, wytwarza się między nimi wyjątkowa więź. Zmianę w postawie kobiety dostrzega jej przyrodni brat, który obawia się, iż dawno zaplanowana zbrodnia, stanie teraz pod znakiem zapytania, do czego nie może dopuścić. Jest on jedyną osobą, znającą mroczną przeszłość dziewczyny, zawsze ją kochał i wspierał, jednak relacja między tą dwójką jest bardziej skomplikowana, niż to mogłoby się zdawać, są połączeni na zawsze niewiarygodnie mrocznym sekretem.

Dlaczego Nina nienawidzi swojego męża i pragnie jego śmierci? Co takiego wydarzyło się w przeszłości, że kobieta stała się bezwzględną, wyrachowaną, pozbawioną uczuć oszustką? Czy uda jej się rozkochać w sobie Declana? I czy rzeczywiście bez żadnych wyrzutów sumienia zniszczy mu życie, byle osiągnąć swój cel?

Kiedyś może faktycznie byłam krucha, ale to stare dzieje. Teraz jestem silna jak diabli. Słabość pochodzi z duszy, a większość ludzi takową posiada, co daje kobiecie takiej jak ja przewagę. Mogę manipulować ludźmi wedle własnego uznania, wiec właśnie to robię.

Zawsze, gdy sięgam po pozycję tego Wydawnictwa, wiem, że czeka mnie niesłychanie emocjonująca lektura, w której przepadnę bez pamięci. Oczywiście było tak również w przypadku „Bang”, jednak nie miałam nawet pojęcia, jak mroczną, wręcz psychodeliczną historią zaskoczy mnie autorka.

Zdecydowanie nie jest to powieść dla ludzi mocno wrażliwych, o słabych nerwach. Opisy pewnych dramatycznych scen są na tyle dosadne, iż wzbudzają nie tyko łzy, ale i mdłości. E. K. Blair wielokrotnie mną wstrząsnęła, nie mogłam, a nawet nie chciałam uwierzyć w to, co czytam, sceny były zbyt szokujące, przerażające, zwłaszcza, że dotyczyły małych dzieci. Nie znam słów, by rzetelnie określić, jak wiele silnych, negatywnych emocji wywołały niektóre fragmenty książki. Moje serce zostało rozsypane w drobny mak i jeszcze wiele dni po lekturze nie sposób poskładać je w całość. Najgorsza jest jednak świadomość, że takie brutalne historie mogą dziać się naprawdę.

Obaj jedzą mi z ręki, podczas gdy ja oszukuję ich i kontroluję, jak marionetki. Głupie marionetki.

Oprócz złowrogiego, psychodelicznego klimatu znajdziemy tu również mnóstwo mrocznych tajemnic. Przeszłość Niny poznajemy stopniowo, na przemian ukazane zostały czasy teraźniejsze oraz młodość, dzięki czemu mamy jeszcze większą możliwość dostrzec, jak bardzo została zraniona dusza kobiety, co ją ukształtowało. Postępuje bezwzględnie, manipule i wykorzystuje, lecz nie sposób ją oceniać, gdy ma się świadomość potęgi krzywd, których zaznała w dzieciństwie. Dostrzegamy w niej natomiast ogromną siłę i dyscyplinę, została zmiażdżona psychicznie, a jednak podniosła się z tego jeszcze silniejsza, z drugiej strony jej rozchwianie emocjonalne ciągle jest dostrzegalne, być może tylko udaje pewność siebie, oszukuje samą siebie.

Serce to broń, która, jeśli nie zostanie odpowiednio wyćwiczona, może zniszczyć swojego właściciela.

Na uwagę zasługują mistrzowsko nakreślone portrety psychologiczne. Postacie są nadzwyczaj skomplikowane, tu nic nie jest czarne czy białe, nie można nikogo jednoznacznie ocenić. Krocząc po kolejnych stronach obserwujemy, jak dramatyczne dzieciństwo wpływa na kształtowanie się osobowości, jak wyniszcza młodego człowieka. Stany psychiczne bohaterki zostały nakreślone bardzo szczegółowo, dzięki czemu możemy poznać jej myśli, lęki, żale, wspomnienia. Każda z postaci posiada na swoim koncie ciężkie doświadczenia, jakie na zawsze pozostawiły po sobie ślad w psychice. Perfekcyjnie opisane zostały różne zagmatwane, trudne do zrozumienia relacje międzyludzkie, z których niełatwo się wyplątać. Nie będzie przesadą, jeśli powiem, że w tej książce tak naprawdę wszystko jest zawiłe, dlatego pochłaniamy ją w ogromnym napięciu, z wypiekami na twarzy.

Styl autorki jest przystępny i nadzwyczaj sugestywny, dzięki czemu chłoniemy powieść wszystkimi zmysłami, przeżywamy ją całym sercem. Emocje nakreślone przez pisarkę obezwładniają, jeszcze długo po lekturze nie można się z nich otrząsnąć. E. K. Blair udowodniła, iż nie boi się trudnych tematów, przedstawia je w sposób dosadny, obrazowy, by jeszcze z większą mocą podziałać na czytelnika. Czyni to z powieści prawdziwy wulkan silnych doznań, który chwyta za serce i rozgniata psychicznie.

Bang to pełna napięcia, nadzwyczaj mocna, skomplikowana, poruszająca historia, którą zarazem pokochacie, jak i znienawidzicie. Książka zdecydowanie należy do pozycji, jakie otumaniają i mieszają w głowie, sprawiając, iż czytelnik gubi się we własnych doznaniach czy myślach. Mimo ogromnej dawki nerwów i fali negatywnych emocji, łamiących serce, gdy tylko wsiąkniecie w tę mroczną opowieść, przepadniecie bez reszty, nie będziecie mogli oderwać się ani na chwilę. Jeśli nie boicie się trudnej tematyki, lubicie być notorycznie szokowani i zwodzeni, ta powieść was zachwyci i pozostawi po sobie ślad na bardzo długo! Polecam całym sercem!

Ocena: 6/6
©Z fascynacją o książkach
Moi drodzy dziś porozmawiamy o tym, jak niszczącą siłę może mieć żądza zemsty. Wszyscy wiemy, że pragnienie zemsty najczęściej rodzi się z potrzeby odwetu na kimś za zło, jakie dana osoba wyrządziła nam samym, bądź też osobom nam bliskim. Często wierzymy w to, że kiedy osoba, przez którą cierpimy, poniesie swego rodzaju karę za całe zło, które nam uczyniła, poczujemy ulgę i tylko wtedy będziemy mogli ze spokojem iść dalej przez życie, patrząc w przyszłość, nie oglądając się za siebie. Ale czy w istocie taka jest prawda? Otóż dziś chcę przedstawić Wam kobietę o dwóch twarzach, którą pragnienie zemsty zaślepia już od wielu lat, trawiąc jej duszę.

Poznajcie Ninę Vanderwal piękną i zmysłową kobietę, żonę wpływowego potentata stali, którą mąż traktuje jak królową. Ona jednak już nie chce kochać, nie chce czuć. Przez całe życie jest damą w żelaznej masce, za którą skrywa swoją pełną bólu, cierpienia i upokorzenia przeszłość. Przeszłość, w której już jako dziecko zaznała tak wielu krzywd, jakich nie jeden dorosły nie byłby w stanie znieść. Ktoś kiedyś odebrał jej niewinność, wiarę i ufność w drugiego człowieka. Dziś ludzie służą jej tylko jako pionki w bezwzględnym dążeniu do sprawiedliwości. Sprzymierzeńcem naszej bohaterki w bezwzględnej grze przesiąkniętej jadem zemsty jest Pikie, jedyna osoba, która zna ją od zawsze i wie jak ulżyć jej cierpieniu. Jeśli chcecie wiedzieć na kim i za co chce mścić się Nina, sięgnijcie po książkę Bang E. K. Blair

Na ciąg dalszy recenzji, niezmiennie zapraszam serdecznie na bloga KLIK

Ocena: 5/6

©Kocie czytanie
Komentarze dotyczące oferty:
Inne proponowane
Warto zerknąć