Nawrócona
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria: /
średnia ocena: 3.96 / 5.00
liczba ocen: 1190
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
25.12 zł
27.12 zł
27.76 zł
31.90 zł
Pozostałe księgarnie
-6% 23.25 zł
26.76 zł
27.52 zł
30.30 zł
31.00 zł
31.90 zł
Opis:

„Miała wrażenie, że może usłyszeć samotność samego czasu”.
W niewielkiej wiosce w Prowansji od niepamiętnych czasów mówi się o pogromie i ukrytym skarbie. Pod koniec XIX wieku w kairskiej synagodze zostają znalezione sensacyjne żydowskie dokumenty. Stefan Hertmans natrafia na ślady szlachetnie urodzonej młodej chrześcijanki z XI wieku, która z miłości do żydowskiego chłopaka zniszczyła sobie życie. Podąża za kobietą, która ignorując zakazy, podejmuje ucieczkę z ukochanym i udaje się w spektakularną podróż, ścigana przez wszystkich dokoła.
Hertmans nie zatrzymuje się jednak w tym miejscu. Trzyma w ręku lustro, w którym odbija się zarówno historia, jak i współczesne społeczeństwo. Tysiąc lat temu podczas krucjat chrześcijaństwo walczyło z islamem, Jerozolima przechodziła z rąk do rąk. Ginęli niewinni ludzie, inni musieli uciekać z ojczyzny. Dziś zmieniła się sceneria, konflikty pozostały te same.
Nawrócona – nowa powieść autora bestsellerowej „Wojny i terpentyny” – powstała na podstawie źródeł historycznych. Za ich sprawą Stefan Hertmans trafił do chaotycznego świata namiętności, nienawiści, miłości i śmierci, a w końcu z Kairu ponownie do prowansalskiej wioski, która od paru dekad jest jego domem.

„Mam wiadomość dla setek tysięcy czytelników, które uznały «Wojnę i terpentynę» za arcydzieło: Ta powieść jest jeszcze lepsza” – Humo.be

„Ta książka to apel moralny do naszego człowieczeństwa” – „Cutting Edge”

„Fascynująca, po mistrzowsku opowiedziana historia” – MustReads.nl

Komentarze dotyczące oferty:
Inne proponowane
Warto zerknąć