Magda M. Ciąg dalszy nastąpił
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria: /
średnia ocena: 2.85 / 5.00
liczba ocen: 174
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
Pozostałe księgarnie
-12% 22.39 zł
Opis:

Ten poranek miał być jak wiele ich wspólnych poranków. Jednocześnie uroczy i przewidywalny.

Piotr czekał, aż przyjdzie do niego pod prysznic. Wiedziała, że będzie jej wybijał botoks z głowy. Była świadoma, że są piękniejsze kobiety od niej. Ale żadna nie miała tego, co on nazywał światełkiem w oczach. Miał to być typowy dzień Magdy i Piotra. Ale nie był. Magda, zakochana, szczęśliwa i spokojna, nie przeczuwała, że już niebawem zmieni się cały jej świat, a starannie ułożone życie będzie trzeba poskładać na nowo.

 

Czy Magda M. poradzi sobie z nową rzeczywistością? Czy szczęście może być dane raz na zawsze?

 

Po dziesięciu latach od emisji popularnego serialu TVN Magda M. wraca dojrzalsza i pewniejsza siebie. Historia przedstawiona w powieści to nowe otwarcie w życiu bohaterki i jej przyjaciół.

Nie musisz znać serialu, żeby zanurzyć się w świecie Magdy M.

Radosław Figura – twórca oraz główny scenarzysta serialu Magda M., od lat wymyśla najciekawsze fabuły uwielbianych przez Polki seriali (m.in. Teraz albo nigdy, Szpilki na Giewoncie, Lekarze). Dramaturg, którego sztuki grane są w Polsce, Niemczech i Australii, poeta, autor tekstów piosenek.

Prywatnie miłośnik tajskich plaż, jazzu i szkockiej whisky. A przede wszystkim szczęśliwy opiekun angielskiego springer spaniela Frodo.

Recenzje blogerów
Stało się. Ciąg dalszy nastąpił. A jednak… Wszyscy fani popularnego przed laty serialu Magda M. emitowanego w TVN we wtorkowe wieczory pamiętają ostatnią scenę serialu. Szczęśliwi i zakochani Magda Miłowicz i Piotr Korzecki wybaczają sobie na tle malowniczych Tatr. Po emisji ostatniego odcinka piosenka Życie cudem jest przeżywała drugą młodość, a fani produkcji pytali się na forach internetowych, jaki ciąg dalszy mógłby nastąpić po powrocie do Warszawy. Stało się. Ciąg dalszy nastąpił. Twórca serialu, „ojciec” Magdy M., Radosław Figura, zabiera fanów serialu (i nie tylko) w podróż w czasie. Do przyszłości. Warszawa, Magda, Piotr, Agata, Karolina, Sebastian i reszta dziesięć lat później. Jaka to podróż? Wspaniała! Zaskakująca, emocjonująca, wzruszająca – po prostu wyjątkowa. Tak jak jej główna bohaterka.

Magda M. bez Piotra? Nieprawdopodobne? A jednak. Choć wydawać się mogło, że ich drogi na nowo skrzyżowane u stóp Zakopanego nigdy się nie rozejdą, jednak się rozeszły. I to tam, gdzie w miłosnym pocałunku splotły się po raz pierwszy – na Placu Trzech Krzyży. Chcąc, nie chcąc, Magda musi się nauczyć żyć bez Piotra. Brrr… Jak to brzmi! Ale uwierzcie mi – tej historii nie dało się napisać inaczej. Radosław Figura wykazał się ogromną odwagą, tak a nie inaczej prowadząc bohaterów przez życie. Odwagą, bo po słynnej już 65 stronie wielu może go znielubić. Naprawdę. A on to zrobił. Napisał. Ba! Stworzył coś… niesamowitego.

To miał być zwykły dzień. Podobny do poprzedniego. Ale nie był. Zmienił wszystko. Nie tak jak oczekiwano. Zakochana i szczęśliwa mecenas Magdalena Miłowicz musi poskładać swój świat na nowo. Milimetr po milimetrze. Kawałek po kawałeczku. Musi się na nowo nauczyć życia. Nie jest sama – ma u boku niezawodnych przyjaciół. I ich życie nie oszczędza. Sebastian przeżywa (kolejny zawód miłosny), Agata próbuje się odnaleźć w roli matki i żony, a Karolina przeżywa dorastanie czwórki pociech.

Czytając książkę, miałam wrażenie, że oglądam serial. Nie musiałam zamykać oczu. Pochłaniając kolejne słowa, widziałam Joannę Brodzik, słyszałam głos Darii Widawskiej, odwzajemniałam ciepły, matczyny uśmiech Katarzyny Herman i zerkałam w obiektyw Bartka Świderskiego. Z sentymentem i ogromną ciekawością śledziłam losy ich literackich postaci. Autor zadbał o każdy detal fabuły – także narrację i dialogi. Pięknym językiem – pełnym szczegółów, niebanalnych porównań i innych środków artystycznych opisuje miasto i oddaje emocje postaci. Delektowałam się lekturą, to była prawdziwa przyjemność! Radosław Figura niespiesznie prowadzi czytelnika przez nowy świat Magdy M. Prowadzi narracją trzecioosobową i pierwszoosobową, wplatając w historię fragmenty bloga pani mecenas.

Czy Magda i jej przyjaciele się zmienili? Czy różnią się od bohaterów, których znamy z ekranu? Tak. Oczywiście, że tak. W końcu minęło dziesięć lat. Są o dziesięć lat starsi i bogatsi w doświadczenia – zawodowe, damsko-męskie, męsko-męskie czy dziecięce. Niezmienna pozostała ich przyjaźń i wzajemne oddanie. Ciągnięcie za warkoczyk, mądre rady Waligóry, cięte uwagi Bartka czy obawy pani Teresy.

Czy Magda M. Ciąg dalszy nastąpił to powieść tylko dla fanów serialu? Nie! W tej historii może zanurzyć się każdy. Nawet kobiety, które w poprzednim dziesięcioleciu nie wzdychały do Pawła Małaszyńskiego. Nowe otwarcie Magdy staje się otworem dla czytelników i szansą na poznanie najsłynniejszej polskiej pani mecenas.

Wszystko, co najważniejsze w samodzielnym życiu Magdy, wydarzyło się tutaj. W Warszawie. Mieście, które podniosło się z prochów, by dumnie patrzeć w oczy całemu światu: oto jestem!

Magda M. to serial, który chyba jako pierwszy ukazał Warszawę od pięknej, wręcz bajkowej strony. Razem z bohaterami produkcji widz spędzał wieczory na tarasie Magdy, spacerował po parku czy śmigał motorem przez stołeczne ulice. I w powieści Radosław Figura dba, by oddać klimat miasta. Miasta innego niż w serialu. Miasta, które tak jak bohaterowie zmieniało się przez ostatnią dekadę.

Czy jest szczęście? Nie jest nim brak problemów i kłopotów. Ani życie usłane płatkami róż. Szczęścia nie daje tylko to, co łatwe, przyjemne i bezproblemowe. Szczęście jest wtedy, kiedy całe dotychczasowe życie, złożone z milionów chwil, z poszczególnych zdarzeń i sytuacji, staje się nagle całością. Wyraźną drogą, która doprowadziła cię do miejsca, w którym jesteś. Najlepszego, w jakim mogłeś się znaleźć. Takiego miejsca twojego życia, które daje ci absolutną, nieskończoną pewność że nic, żaden problem czy kłopot, nie może ci tego szczęścia odebrać.

Radosław Figura udowadnia, że życie to nie jeden wspaniały, wyśniony i wyczekany happy end. Życie to zbiór szczęśliwych chwil, szczęśliwych zakończeń. Małych i dużych. Bo gdy kończy się jeden etap, jedna podróż, rozpoczynają się kolejne i kolejne – aż do ostatniego oddechu. To od nas zależy, jak poradzimy sobie ze zmianami. Jak przyjmiemy dary losu – nie zawsze napawające radością. Czasem te dary rozdzierają serce, podcinają skrzydła. Ale warto wyjść z czarnej piwnicy. I do ciemności serca wpuścić ciepłe światełko. Ciepłe światełko płynące prosto z serca i z oczu drugiego człowieka.

Ocena: 6/6
©Recenzje Dropsa Książkowego
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć