ebook Wojna Kalibana
4.29 / 5.00 (liczba ocen: 49532)

Wojna Kalibana
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 21.90
wciąż za drogo?
30.69 złpremium: 16.50 zł Lub 16.50 zł
21.90 zł
28.05 zł Lub 25.25 zł
28.06 zł Lub 25.25 zł
25.67 zł
26.40 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Jak na kogoś, kto wcale nie zamierzał naruszać kruchej równowagi sił w Układzie Słonecznym, Jim Holden zrobił to naprawdę porządnie.

Choć Ziemia i Mars przestały do siebie strzelać, ich sojusz legł w gruzach. Planety zewnętrzne i Pas nie czują się jeszcze pewnie w świeżo zdobytej – być może tymczasowej – autonomii.

I właśnie wtedy na jednym z księżyców Jowisza atakuje pojedynczy superżołnierz, mordując oddziały Ziemian i Marsjan, na nowo wzbudzając zarzewie wojny. Wszyscy starają się odkryć, czy to zapowiedź ataku obcych, czy też niebezpieczeństwo kryje się znacznie bliżej domu.

Wojna Kalibana od James S. A. Corey możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Przebudzenie Lewiatana czytałem ponad 2 lata temu, ale pomimo tego bardzo łatwo odnalazłem się w wydarzeniach opisywanych w Wojnie Kalibana, a w trakcie lektury dowiadujemy się też, co działo się wcześniej. Od samego początku książka intryguje i nie pozwala się nudzić i tak do samego końca. Tematem wokół którego kręci się cała fabuła jest znów protomolekuła, którą ludzkość odnalazła niedawno i która spowodowała niemałe zamieszanie w Przebudzeniu Lewiatana. Teraz okazuje się, że zachowały się jej próbki, które służą do stworzenia superżołnierzy, a na Wenus, na którą spadła stacja Ceres, zaczynają dziać się dziwne rzeczy. W tle zaś mamy wojnę kosmiczną, która nikomu nie przyniesie pożytku.

W Wojnie Kalibana mamy okazję poznać kilkoro nowych bohaterów, których całkiem dobrze wykreowano i nadano wiele indywidualnych cech. Prax jest botanikiem na Ganimedesie i mieszka tam z córką, z zaburzeniami odporności, która w trakcie ataku superżołnierza zostaje porwana. Bobbie to marsjańska marines, która jako jedyna ocalała z ataku superżołnierza na Ganimedesie i zostaje wplątana w politykę. Jest też Avasarala, zastępca podsekretarza rządu, obdarzona niewyparzonym językiem, dzięki której możemy poznać lepiej jak wygląda polityka Ziemi. Są też znani wcześniej bohaterowie, czyli cała załoga Rosynanta, którą mamy okazję jeszcze lepiej poznać.

W poprzednim tomie często spotykałem się z tym, że jak bohaterowie opisywali jakieś urządzenie, czy zjawisko, to zaraz było ono dokładnie wytłumaczone, często w postaci długiego opisu. W Wojnie Kalibana zdecydowanie mniej daje się to odczuć, co uważam za zaletę. Co więcej cała powieść jest w mojej ocenie lepiej skonstruowana i napisana, a zakończenie jest niezwykle intrygujące i na pewno niedługo sięgnę po kolejny tom.

Wojna Kalibana to drugi tom cyklu science fiction Expanse. Książka jest lepiej napisana niż Przebudzenie Lewiatana, mamy kilkoro nowych bohaterów, dużo akcji i tajemnice związane z protomolekułą. Zdecydowanie muszę sięgnąć po kolejny tom!

Ocerna: 4+/6
©Świat fantasy
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć