ebook Chłopak taki jak ty
3.95 / 5.00 (liczba ocen: 565) Ilość stron (szacowana): 352

Chłopak taki jak ty
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - polecana oferta: 17.63
wciąż za drogo?
23.16 złpremium: 14.94 zł Lub 14.94 zł
17.63 zł Lub 15.87 zł
24.90 zł
24.90 zł Lub 22.41 zł
17.62 zł
19.42 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (8)
Inne proponowane

Uratował jej życie, a potem z niego zniknął. Czy tajemniczy Wes to tak naprawdę Christopher, bohater z dzieciństwa, który ocalił Josselyn? „Po wielu dniach od skończenia lektury tej książki wciąż nie mogę dojść do siebie ” – Wil Loves Books

Dzień, w którym powinna zginąć, był tym samym dniem, w którym rozpadła się jej rodzina, a Josselyn Winters przestała być miłą dziewczynką z sąsiedztwa, organizującą wyścigi dla wszystkich dzieci. Tego samego dnia zniknął też Christopher, chłopiec, który uratował jej życie.
Osiem lat po dniu, który pogrzebał jej dzieciństwo, Joss spotyka nowego ucznia swojej szkoły. Chociaż Wes na pierwszy rzut oka wydaje się kimś obcym, to dziewczyna nie może oprzeć się wrażeniu, że zna go doskonale. Przyciąga ich do siebie jakaś siła, jakby dzielili tragiczne wspomnienie. Dlaczego więc chłopak przedstawia się innym imieniem, skoro na Joss spoglądają oczy Christophera? Czy bohater z jej dzieciństwa wrócił, aby uratować ją po raz drugi?
Joss tylko przy nim czuje się jak tamta mała dziewczynka, której obraz ukryła w najdalszych zakamarkach wspomnień. Wes jednak nie wie, że Josselyn, którą wtedy ocalił przed śmiercią, tak naprawdę zginęła tego samego dnia. Nowej Josselyn już nie da się uratować. Nowej Josselyn należy się bać.

Chłopak taki jak ty od Ginger Scott możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Jeszcze do niedawna Wydawnictwo Kobiece znane było przede wszystkim z licznie - i chętnie - wydawanych obyczajówek i (skupiających rzeszę wiernych fanek) erotyków. W marcu wydawnictwo postanowiło otworzyć się na odrobinę młodsze grono odbiorców i oddało w nasze ręce Jej wysokość P., pierwszą powieść młodzieżową sygnowaną ich logo. Książka ta przyjęła się tak dobrze, że w ofercie Kobiecego pojawiać zaczęło się coraz więcej i więcej młodzieżówek, w tym choćby Chłopak taki jak ty Ginger Scott, amerykańskiej pisarki i dziennikarki.
Jeśli kolejne wydawane przez Wydawnictwo Kobiece powieści młodzieżowe mają poziomem przypominać Chłopaka... to... No, moi drodzy, biorę je w ciemno.

Josselyn miała szczęśliwe dzieciństwo. Miała rodziców, beztroskie życie i cudownych przyjaciół.
A potem zdarzył się "prawie wypadek", w którym "prawie zginęła'' i Joss nie miała już ani kochających się rodziców, ani szczęśliwego życia, a Christopher, chłopak, który ją uratował, zniknął niewiadomo gdzie i niewiadomo dlaczego.
Zniknęła też radosna i pełna nadziei dziewczynka. Nowa Joss stała się twarda i pewna, że nie zasługuje na miłość, i że nie spełnia oczekiwań ojca.
Historia lubi się jednak powtarzać i Josselyn ponownie ociera się o śmierć, i - ponownie! - na ratunek rusza pełen tajemnic chłopak. Wes.
Wes patrzy na nią oczami Christophera, jej wybawcy z dzieciństwa; Wes, który jest niemal bliźniaczo podobny do tego skrytego chłopaka sprzed lat i Wes, który twierdzi, że nie wie, kim jest Christopher.

Kim zatem jest sam Wes...?

Jeśli oceniacie książki po okładce to błagam, natychmiast przestańcie. Gdybym sama tak robiła, to zapewne nieprędko sięgnęłabym po Chłopaka takiego jak ty i ominęłaby mnie naprawdę dobra powieść.
Nie ukrywam, początek historii średnio przypadł mi do gustu. Nie chodzi tu bynajmniej o styl pani Ginger Scott (bo ten jest naprawdę w porządku), a o zdarzenia, które opisuje. Początek ten bowiem żywcem wzięty jest ze Zmierzchu, chwilkę później pojawia się też scena rodem z "Supermana". Trochę mnie to raziło i zniechęcało do dalszej lektury (bo litości, jedną Meyer już przecież mamy); całe szczęście, że czytałam dalej. Scott umiejętnie buduje napięcie, w zasadzie przez całą niemal książkę czuć, że coś jest na rzeczy, że nie wiemy wszystkiego (albo że w zasadzie nie wiemy jeszcze nic) i że za chwilę spadnie na nas jakaś bomba. Dziwne sytuacje zaczynają się mnożyć, a wraz z nimi rośnie nasza ciekawość. Nie wiemy kim jest Wes, co takiego stało się w przeszłości, dlaczego zniknął i dlaczego nie chce o tym mówić? Wes, swoją drogą, to bardzo dobrze zbudowana postać. Wiemy o nim mało, ale nie dlatego, że autorka nie potrafi tworzyć ciekawych i bogatych sylwetek, a dlatego, że tak ma być; on ma być pełen tajemnic i zagadek. Scott umiejętnie kreśli też relacje między bohaterami - i to nie tylko między tymi nastoletnimi. Porusza mnóstwo ważnych problemów i pokazuje, że przy odpowiednim wsparciu można poradzić sobie dosłownie ze wszystkim, a druga szansa tak naprawdę należy się każdemu.
Odrobinkę zdziwił mnie fakt, że zakończenie nie jest tak naprawdę zakończeniem, ale wujek Google szybciutko poinformował mnie, że istnieje druga część tej historii, także... Wydawnictwo Kobiece, liczę na Was.

Od zawsze powtarzam, że dobra fabuła i zdolny autor to prosty i skuteczny przepis na sukces, niezależnie od tego, czy mowa o książce historycznej, młodzieżowej czy o szkolnym podręczniku (wierzcie mi, je także można pisać z polotem). Przepis ten doskonale zna i wykorzystuje Ginger Scott - jej Chłopak taki jak ty to dobra, młodzieżowa opowieść o problemach i wygrzebywaniu się ze smutnej przeszłości, o dawaniu drugich szans i wybaczaniu.
Mam nadzieję, że po nią sięgniecie, bo naprawdę warto.

Ocena: 4/6
©Półka na książki
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć