Moje serce w dwóch światach
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria: /
średnia ocena: 3.83 / 5.00
liczba ocen: 1157
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
Pozostałe księgarnie
20.99 zł
Opis:

Josh ma spojrzenie zupełnie jak Will. Ten sam uśmiech, ten sam kolor włosów. Lou zaniemówiła, kiedy zobaczyła go po raz pierwszy. Czy to możliwe, że istnieje mężczyzna aż tak podobny do miłości jej życia? Miłości, która, jak się zdawało, bezpowrotnie odeszła?

Nowy Jork, miasto drapaczy chmur, urokliwych restauracji, rozświetlonych alei i ludzi w ciągłym biegu. Miasto, które spełnia marzenia. Lou przyjeżdża tam, by nauczyć się nowych rzeczy. Wie, jak wiele kilometrów dzieli ją od Londynu, w którym mieszka Sam, jej nowy chłopak. Wie, że świeży związek może nie przetrwać próby odległości. Właśnie wtedy poznaje Josha. Jasne staje się, że każda decyzja, którą podejmie, całkowicie zmieni jej życie.

Jojo Moyes powraca do swoich ukochanych bohaterów

ZANIM SIĘ POJAWIŁEŚ i KIEDY ODSZEDŁEŚ.

 

Czy warto żyć dawnym uczuciem, czy może lepiej bez oglądania za siebie otworzyć się na kogoś zupełnie innego?

#CzytamMoyes

CYTATY:
Najważniejsze, żeby nikt, kto ci towarzyszy, nie decydował, kim masz być, i nie przyszpilał cię jak motyla w gablotce. Najważniejsze to wiedzieć, że zawsze możesz znaleźć sposób, by wymyślić się na nowo.
Recenzje blogerów
Zwieńczeniem historii o Lou Clark brytyjska autorka rekompensuje rozterki, zwątpienie i niepewności, jakie pozostawiła po sobie poprzednia część (Kiedy odszedłeś). Jojo Moyes ma talent do chwytania za serce i rozświetlania dnia. Jej ujmująca bohaterka zarazi czytelnika swoją energią - nawet, jeśli czasem trzeba będzie przystopować, żeby naładować akumulator. Moje serce w dwóch światach to ciepła, współczesna powieść z prostym przekazem: życie ma się jedno.

Wracająca na własne nogi Louisa Clark wyrusza za ocean bez konkretnego planu na własny american dream. Trudno jednak oczekiwać zdecydowania od kogoś, kto przeszedł tyle, co ona, a w dodatku żyje w szpagacie między starą codziennością a nową. Będąc asystentką żony jednego z nowojorskich bogaczy, wpada w wir zadań, terminów i wydarzeń świata Upper East Side, który rządzi się prawami zgoła innymi niż małe, brytyjskie miasteczko, gdzie Lou spędziła większość życia. Sprawdzonymi sposobami - pogodą ducha, zaangażowaniem i pomysłowością - główna bohaterka zaczyna jednać sobie ludzi i żyć w rytmie metropolii, która nigdy nie śpi. Jaka naprawdę jest Lou? Jaka chce być i co tak właściwie chce robić? W codziennej gonitwie Lou zapomina, że szukać miała przede wszystkim siebie, ale oczywiście nie wszystko idzie jak z płatka, więc i na autorefleksję przyjdzie czas. Moyes zręcznie kursuje między teraz a kiedyś; wspomnieniami, wizjami i marzeniami. W zwykłe wydarzenia wplata sytuacje nie do pomyślenia, zapobiegając nudzie. Na drodze Lou staną postacie, które wcale nie są takie, jak się wydają - w pozytywnym i negatywnym tego słowa znaczeniu. Jak w życiu... I chyba ta wiarygodność jest jednym z największych walorów tej powieści.

Historię Lou, Willa i ich bliskich to jedna z tych nie do zapomnienia - uwielbiam! Polecam każdemu, kto potrzebuje dużej dawki ciepła, nawet jeśli nie odważy się do tego głośno przyznać. Moje serce w dwóch światach zachwyci wielbicieli bohaterów i autorki; pozwoli się rozerwać, odprężyć albo zastanowić na rzeczami, bez których nie wyobrażamy sobie życia, a które wcale nie są takie oczywiste, nie przychodzą same z siebie, bez powodu. Choć w książce (jak i w życiu) dzieją się rzeczy, które wywracają wszystko do góry nogami, wymagają starań, poświęceń, cierpliwości i determinacji, dają albo zabierają, naznaczają nas nieodwracalnie. Ale kiedy mamy żyć, jak nie teraz, póki możemy?

Ocena: 6/6
©paratexterka
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Trzecia część trochę naciągana. Wg mnie pierwsza najlepsza i na tym trzeba było zaprzestać kontynuowania opowieści. Czyta się przyjemnie ale zbieg zdarzeń i wyplątywania się bohaterki z tarapatów jest tak niebywały, że nie realny. Dobrze się czyta tę książkę zostawia w pamięci czytelnika wiele przemyśleń. Jak ma ktoś przeczytaną drugą część ta jest warta przeczytania ale jak masz tylko 1 część to zastanów się czy chcesz dalej poznawać losy głównej bohaterki.

Inne proponowane
Warto zerknąć