Poza rytmem
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 4.23 / 5.00
liczba ocen: 2420
SMARTIDEAS#Google Analytics
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
29.90 złpremium: 17.94 zł
23.92 zł
25.42 zł
29.90 zł
29.90 zł
Pozostałe księgarnie
19.44 zł
23.91 zł
24.82 zł
25.02 zł
25.06 zł
26.61 zł
26.91 zł
29.90 zł
29.90 zł
Opis:

Autorka bestsellerowej powieści „Kochając pana Danielsa” powraca z kolejną historią, która nikogo nie pozostawi obojętnym. Czy uczucie może nadać smak życiu i nieść ze sobą rozwiązanie wszystkich problemów?

„Jasmine Greene poznałem w kroplach deszczu. Była licealną pięknością, podczas gdy ja grałem niezdarnie na ulicy. Łączyły nas jedynie muzyka i samotność. W jej oczach dostrzegałem, że nie zawsze uśmiechała się szczerze, choć jej głos dawał mi nadzieję, której poszukiwałem od tak dawna. Pewnego dnia jednak, dziewczyna zniknęła mi w okamgnieniu.
Kilka lat później stanęła przede mną na nowoorleańskiej ulicy. Zmieniła się, ale ja również byłem już inny. Życie sprawiło, że staliśmy się wycofani, zamknięci, oschli. Czas odebrał nam lekkość.
Nawet jeśli nie byliśmy już tacy, jak kiedyś, moje złamane serce rozpoznało jej smutek. Wróciła, więc nie mogłem pozwolić, by ponownie mi się wymknęła.
Jasmine Greene poznałem w kroplach deszczu, ale gdy spotkaliśmy się po latach, stałem się dla niej huraganem…” – fragment powieści

CYTATY:
Nie można świadomie przestać kochać. Miłość pozostaje w sercu bardzo długo, czy ci się to podoba czy też nie.
Życie czasami bywało trudne, ale może na przeprosiny Bóg podarował nam muzykę.
Muzyki nie odbiera się oczami, ją się czuje. Muzyka nie ma koloru, wykracza ponad wszelkie stereotypy.
Recenzje blogerów
Książka przedstawia historię Jasmine, w której sercu i duszy od zawsze grał soul. Mieszka z wymagającą matką, która swoje niespełnione ambicje przelewa na córkę. Na siłę pcha ją w ramiona show-biznesu, co z pewnością nie jest bezpieczne dla młodej dziewczyny. Wkrótce Jasmine poznaje Elliotta, zakochanego w jazzie chłopaka. Nawiązuje się między nimi przyjaźń, która zostaje nagle zerwana przez przymusową wyprowadzkę nastolatki.

Główną bohaterką powieści jest Jasmine, czyli dziewczyna z pozoru bardzo rozrywkowa, szalona oraz bardzo popularna. Uczniowie liceum patrzą na nią z podziwem, choć nastolatka nie zrobiła nic poza przyjściem do tej szkoły. Nikt jednak nie wie, że szkoła jest dla niej jedynym miejscem, w którym może się ukryć przed okropną matką. Bardzo polubiłam tę bohaterkę i ogromnie jej współczułam tak trudnej relacji z własną mamą. Przecież rodzic powinien raczej wspierać swoje dziecko, a nie je gnębić i zmuszać do czegoś, czego to dziecko robić nie chce.

Elliott z kolei to taki uroczy chłopak, który jest szkolnym popychadłem. Nazywany złośliwie kościotrupkiem, ze względu na swoją bardzo szczupłą budowę ciała. Kiedy czytałam o tym, jak bardzo znęcali się nad nim inni uczniowie, chciało mi się płakać oraz miałam ogromną ochotę go przytulić. Wcale nie dziwię się, że Jasmine ruszyła mu z pomocą. Choć dla innych może to wyglądać dziwnie, że popularna dziewczyna nagle zwraca uwagę na taką niedojdę, dla mnie było to naprawdę kochane.

Autorka po raz kolejny stworzyła historię, od której nie sposób się oderwać. Relacja między wszystkimi bohaterami jest wciągająca i wzbudza ogromne emocje, od złości po prawdziwą radość. Brittainy C. Cherry bardzo dobrze wykreowała swoich bohaterów, nadając im poszczególne cechy charakteru, które są po prostu ludzkie.

Został tutaj również poruszony temat zbyt wymagających rodziców, którzy na siłę przelewają swoje niespełnione marzenia na potomstwo, co prowadzi do koszmarnych sytuacji. Jednak pojawia się tutaj również wątek śmierci bardzo bliskiej osoby, o którą jeden z bohaterów ciągle się obwinia, choć w żadnym stopniu nie była to jego wina. Muszę jeszcze wspomnieć o wątku muzycznym, który podbił moje serce chyba najbardziej. Sama nie wyobrażam sobie życia bez muzyki, codziennie muszę jej posłuchać chociaż przez chwilę. Muzyka, tak jak i książki, jest moją ucieczką przed chwilami straszną rzeczywistością.

Ja tę książkę połknęłam w jeden dzień, co dla mnie samej jest ogromnym szokiem. Nie zależało mi na szybkim czytaniu i starałam się cieszyć lekturą, bez zbędnego pośpiechu. Jednak ta historia wciągnęła mnie na tyle, że nie potrafiłam się oderwać, nawet na chwilę.

Dla mnie jest to jedna z najlepszych książek tej autorki. Dzięki tej powieści pokochałam Brittainy jeszcze mocniejszą miłością i z niecierpliwością czekam na jej kolejne książki.

Ocena: 6/6
©Inthefuturelondon
Ta książka to dla mnie muzyka, muzyka mojego serca. Kocham Brittainy C. Cherry, a tą historią złamała moje serce, jednocześnie je sklejając taśmą. Poza rytmem urzeka prostotą, ale w głównej mierze emocjami, które skaczą jak nutki po pięciolinii.

Wiecie doskonale, że ta autorka jest moją naj, naj, najulubioną autorką po wsze czasy. Złota lista i wszystkie nagrody ode mnie zgarnia zawsze. Dlatego ucieszyłam się, gdy pojawiła się informacja, że książka pojawi się jako jedna z nowości na naszym rynku wydawniczym. I na wstępie - tak to będzie też recenzja, w której znajdują się gify. Spodobało mi się to urozmaicenie pisanych recenzji. Ażebyście nie byli też zmęczeni samym czytaniem. I tak... książka mnie rozwaliła, jest muzyką, a emocje to dla mnie nutki jak na pięciolinii. Piękna, cudowna...

Powieść podzielona jest na dwie części i ta historia, mimo że jest prosta to rozwala system. Głównymi bohaterami powieści jest dwoje bohaterów. Jasmine dziewczyna, która ma przepiękny głos, kocha soul oraz Eli uroczy chłopak, który gra na saksofonie. Ona pragnie sprostać wymaganiom matki, która chce za wszelką cenę by stała się kolejną gwiazdką popu, i nie zważając na to jej matka biegnie za tym marzeniem, mimo że sama Jasmine nie czuje się dobrze z tym. Z kolei Eli to uroczy chłopak, który jest bardzo niepewny siebie, przez co jest dręczony w szkole. Dziewczyna pewnego dnia słyszy jak chłopak gra na instrumencie na ulicy i zakochuje się w jego muzyce. Od tego też dnia między tą dwójką nawiązuje się nić porozumienia. Niestety pewnego dnia, gdy Jazz jest zmuszona wyjechać i jej nie ma, Eli jest zdany sam na siebie, gdy zdarza się tragedia w jego życiu, która jednocześnie odciśnie piętno na relacji tej dwójki...

Płakałam w pierwszej części, a serce dosłownie mi pękło, w drugiej części było podobnie, ale na szczęście autorka posklejała też moje serce taśmą klejącą, bo nie wiem, co by się stało. Ta historia była piękna, a muzyka, która z niej wypłynęła to było jak najpiękniejsza piosenka. Sama nie wiem, co mogę powiedzieć Wam o książce Poza rytmem, ponieważ nie chce za wiele spojlerować, ponieważ nie chce nikomu zabierać frajdy z czytania. Jeśli uwielbiacie motyw muzyki w książkach to bez wątpienia ta lektura jest dla Was. Do tego kreacja bohaterów. Tak. Pokochałam ich od pierwszego wejrzenia. Szczególnie w Elliocie. Ten bohater przeszedł naprawdę wielką przemianę i z takiego strachliwego chłopaka, stał się pewnym siebie mężczyzną, ale nie można też się dziwić temu, że się zmienił, ponieważ przeszedł wielką tragedię w życiu, gdy zginęła bliska mu osoba. Oczywiście, jeśli chodzi o Jasmine, to ona również musiała dojrzeć do wielu spraw, aby potrafić postawić się jej apodyktycznej matce.

Druga część książki różni się od pierwszej, ale wiadomo, że w powieściach Cherry musi wszystko pójść w stronę dobrego zakończenia. Styl książki jest taki sam, jaki już znacie, więc na pewno nie zrazicie się nim, ponieważ powieść czyta się przyjemnie i jest to książka na jeden wieczór, jeśli się w nią zagłębicie, a jeśli z kolei o to chodzi, to gwarantuje, że jej nie odłożycie. Warto też mieć przy sobie chusteczki.

Czy polecam? Oczywiście, że tak. To powieść obowiązkowa dla fanów autorki oraz dla tych, którzy uwielbiają zaczytywać się w powieściach emocjonalnych i szukają naprawdę dobrego romansu. Skoro to dopiero pierwszy tom serii to ja już nie mogę doczekać się kolejnego. Czuję, że autorka przyszykuje dla nas kolejną bombę emocjonalną. Kocham!

Ocena: 6/6

©Zaczytana Majka
Komentarze dotyczące oferty:
Inne proponowane
Warto zerknąć