ebook Samotne wyprawy
3.15 / 5.00 (liczba ocen: 54)

Samotne wyprawy
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 19.85
Audiobook - najniższa cena: 33.90
wciąż za drogo?
25.95 złpremium: 16.74 zł Lub 16.74 zł
23.81 zł
27.90 zł
27.90 zł Lub 25.11 zł
27.90 zł Lub 25.11 zł
-7% 19.85 zł
21.43 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Inne proponowane

Poradnik wielkiej globtroterki dla zapalonych podróżników i tych, którzy zamierzają poznać smak wędrówki. Podpowiada, jak przygotować się do samotnej wyprawy, rozsądnie się spakować, chronić się przed tropikalnymi chorobami, poradzić sobie w trudnych sytuacjach i przetrwać na końcu świata.

„Podróż to łopatologiczna nauka szczęścia. 
Zostawiasz wszystko, co znasz.
Wyruszasz w nieznane. 
Kiedy wieczorem kładziesz się w hamaku i przytulasz głowę do swojego własnego ramienia, z całego serca dziękujesz Bogu, że jest dla ciebie taki łaskawy i zapewnił ci tę fantastyczną możliwość spędzenia nocy w szałasie z palmowych liści. 
Bo gdybyś musiał zostać na dworze i złapałaby cię tropikalna burza, byłbyś mokry, zmarznięty i nie miałbyś się nawet w co przebrać, bo cały twój bagaż nasiąkłby deszczem. 
Leżysz więc czule wtulony w stęchły hamak, a twoje serce śpiewa hymny wdzięczności.

Lubię podróżować sama. Bez sztywnego planu, bez rezerwacji, bez żadnych zobowiązań. Jadę tam, gdzie popchnie mnie ciekawość, fascynacja, chęć poznania czegoś nowego. 
Lubię przygody, lubię kiedy jest trudno. Lubię się zmęczyć, zabłądzić i odkryć coś tak zachwycającego, że brakuje mi tchu. 
Podróżuję tylko lokalnymi środkami transportu. Łodzią, wózkiem, autobusem, a jeśli trzeba, to pieszo ścieżką przez dżunglę albo na szczyt góry. Śpię w hotelach dla tubylców i jem to co oni. Ubieram się tak, żeby nie zwracać na siebie uwagi. 
Podróż jest przygodą. Kształtuje charakter, zmusza do uczenia się nowych umiejętności, wyzwala w człowieku wewnętrzną siłę” – Beata Pawlikowska

Samotne wyprawy od Beata Pawlikowska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Podróż jest przygodą. Jest też pewnego rodzaju osiągnięciem, które kształtuje charakter, zmusza do uczenia się nowych umiejętności i wyzwala w człowieku wewnętrzną siłę.
I zobacz. To jest tak samo jak w życiu.
Jeśli jesteś silny, to przetrwasz. A jeśli u drzwi twojego życia stanie przeznaczenie i wezwie cię w podróż do innego świata, to uśmiechnij się do wszystkiego, co było piękne, podziękuj za to i ruszaj dalej na drugą stronę.
Podróżowanie to nauka życia. Całkiem zupełnie innego niż to, do którego jesteś przyzwyczajony.
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć