ebook Dziewczynka z zapalniczką
3.57 / 5.00 (liczba ocen: 638)

Dziewczynka z zapalniczką
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 12.90
Audiobook - najniższa cena: 19.43
12.90 zł
23.79 zł Lub 21.41 zł
27.99 zł Lub 25.19 zł
-29% 19.60 zł
22.39 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Inne proponowane
Nierozwiązana sprawa sprzed lat. Szantaż i zabójstwo zajmującego się nią policjanta. Perfidna gra nabiera zawrotnego tempa. Czy w finale będzie triumfować wyrafinowany zabójca czy profiler, który jeszcze niedawno zastanawiał się nad odejściem z policji? „Po prostu petarda!” – Katarzyna Bonda

„Do tej pory z prozy polskiej czytałem tylko brata, ale teraz zmieniam zdanie. Tak dobrego kryminału nie czytałem od co najmniej kilku lat. «Dziewczynka z zapalniczką» to prawdziwa petarda i pozycja obowiązkowa dla wszystkich miłośników kryminałów!” – Wojtek Miłoszewski

„Najmocniejszy autor polskiego kryminału i jego najbardziej nieoczywisty bohater. Czubaj i Heinz mistrzami literackiej intrygi!” – Leszek Koźmiński, „Kryminalna Piła”

„Dziewczynka z zapalniczką” to książka, która wciąga od pierwszych stron! Katarzyna Bonda o mówi o niej: „Po prostu petarda”! Nowy mroczny kryminał Mariusza Czubaja to przykuwająca uwagę intryga i trzymająca w napięciu fabuła.
Współczesny Śląsk. W lesie w Katowicach zostaje zamordowany Jacek Szymon, dawny mentor i kolega Rudolfa Heinza. Wiele lat wcześniej, we wrześniu 2001 roku, w willi na Brynowie odkryto okaleczone zwłoki 6-letniej dziewczynki. Śledztwo prowadził wówczas Jacek Szymon. Sprawcy nie znaleziono. Co łączy te dwie sprawy? Profiler, który jeszcze niedawno zastanawiał się nad odejściem z policji, angażuje się w śledztwo. Tymczasem na wolności przebywa groźny przestępca, który kiedyś groził śmiercią Szymonowi oraz Heinzowi. Wiele wskazuje, że nie rzucał słów na wiatr…

Dziewczynka z zapalniczką od Mariusz Czubaj możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Czytając w przeszłości głównie kryminały i thrillery, nie wiem jak to się stało, że aż do teraz nie poznałam książek Mariusza Czubaja. Nazwisko to przecież wielokrotnie przewijało się wśród polskich „kryminalistów”. Impuls, jak pstryknięcie zapalniczki sprawił, że powieść autora zagościła u mnie na czytniku, a po jej przeczytaniu ... zamówiłam w bibliotece poprzednie części.
Lektura najnowszej książki Mariusza Czubaja potwierdza tezę, że bywa i tak, że chociaż książka należy do cyklu – w tym przypadku jest to cykl polski psychopata - to czytanie nie po kolei, czy tak jak w moim przypadku dopiero piątej części, nie przeszkadza w odbiorze powieści.

Po raz pierwszy poznałam specjalistę od budowania portretów psychologicznych, miłośnika bluesa Rudolfa Heinza, który niejedno w życiu przeżył i w tej części „wraca do gry”. Wydostać się z psychicznego dołka nie jest łatwo, jednak informacja o śmierci bardzo dobrego kolegi Jacka Szymona sprawia, że Heinz angażuje się w śledztwo i stara się dociec dlaczego Szymon został zamordowany i z czyjej ręki. Tropy prowadzą do sprawy sprzed lat, którą badał przyjaciel, a dotyczyła zabójstwa sześcioletniej dziewczynki. Czy Szymonowi udało się rozwiązać kryminalną zagadkę? Czy Heinz będzie podążał śladami zostawionymi przez kolegę? Czy odkryje całkiem nowe fakty? Kim jest tytułowa dziewczynka z zapalniczką? W końcu, czy prywatne śledztwo profilera zakończy się sukcesem?

Pierwsze spotkanie z prozą Mariusza Czubaja i jakże udane! W tym kryminale jest wszystko co lubię. Skondensowana, nieprzegadana wartka akcja, kryminalna zagadka, która wciąga i zaskakuje oraz ciekawy, nieoczywisty i mający pasję główny bohater. Niech najlepszą rekomendacją dla powieści będzie fakt, że chcę poznać przeszłość Heinza i dowiedzieć się z kim zadarł, komu zalazł za skórę, że w Dziewczynce z zapalniczką obawia się o swoje życie.

Ocena: 5/6
©Na czytniku
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć