ebook Śmierć w Breslau
3.64 / 5.00 (liczba ocen: 2907) Ilość stron (szacowana): 256

Śmierć w Breslau
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 18.84
wciąż za drogo?
28.99 zł
28.99 zł Lub 26.09 zł
18.84 zł
24.90 zł
Inne proponowane

Wrocław, maj 1933 roku. Wstrząsająca zbrodnia. Zmasakrowane zwłoki dwóch kobiet. Tajemnicze zdanie napisane krwią ofiar. I wszędzie skorpiony. Idealna sprawa dla Eberharda Mocka. W mrocznym i posępnym Wrocławiu, gdzie w każdym zaułku złodzieje i mordercy czekają na ofiarę, rządzi przemoc i korupcja. Wysoko postawieni notable oddają się hazardowi i rozpuście, przekupna policja walczy o władzę. W mieście zarażonym doktryną hitlerowską pewien komisarz gustuje w dość nietypowej rozrywce. Grywa w szachy (według własnych zasad) z pięknymi roznegliżowanymi pannami. To Mock, którego z domu rozkoszy może wyciągnąć tylko kolejna zbrodnia.

Śmierć w Breslau od Marek Krajewski możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Mock to drań.

  • Awatar

    Chyba dobrze się stało, że swoją przygodę z Panem Markiem Krajewskim zacząłem od cyklu z Edwardem Popielskim, zostawiając Eberharda Mocka na później. Po lekturze Śmierci w Breslau, pomyślałem sobie, że gdyby stało się odwrotnie, mógłbym całkowicie porzucić znajomość z tym autorem.
    Śmierć w Breslau nie jest złym kryminałem. Ma swój klimat, który tak cenię u Marka Krajewskiego. Przedstawiony w książce obraz Wrocławia jest aż gęsty od rozgrzanego powietrza i śmierdzący zepsuciem, toczącym świat wszędobylskich prostytutek oraz wszelkiego rodzaju elementu przestępczego. Może moje podejście do Eberharda Mocka zmieni się po kolejnych lekturach cyklu z Wrocławiem w tle, jednak na razie o wiele bardziej do gustu przypadł mi komisarz Edward Popielski.
    Uważam, że w Śmierci w Breslau watek kryminalny został trochę przekombinowany i to mi właśnie nie pasowało, wpływając na moją końcową ocenę.

Warto zerknąć