ebook Proroctwo cieni
3.63 / 5.00 (liczba ocen: 2196) Ilość stron (szacowana): 288

Proroctwo cieni
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 17.90
wciąż za drogo?
27.81 złpremium: 14.95 zł Lub 14.95 zł
17.90 zł
23.92 zł Lub 21.53 zł
23.92 zł Lub 21.53 zł
24.00 zł
17.89 zł
20.90 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Pierwszy tom żywiołowej odpowiedzi na „Harry’ego Pottera” i „Percy’ego Jacksona”. Nicole Cassidy zmuszona do zmiany miasta i szkoły nieoczekiwanie dowiaduje się, że jest wiedźmą. Jej nowi koledzy są mocno zdziwieni tym, że nie wiedziała o swoim pokrewieństwie z greckimi bogami. Dziewczyna ma dużo do nadrobienia, bo lekcje w klasie ukrytej za biblioteką raczej nie będą łatwe. Reszta uczniów doskonale zna własne historie i od dawna uczy się panowania nad swoimi mocami…

Kiedy na niebie pojawia się Kometa Olimpijska, Nicole wraz z czterema uczniami zostaje obdarzona mocami żywiołów, ale w tym samym czasie zostaje osłabiony portal, który chronił świat przed groźnymi potworami. Nicole, Kate, Chris, Blake i jego dziewczyna Danielle muszą stawić czoła Proroctwu, według którego tylko oni mogą przywrócić równowagę światu. Zadanie byłoby dużo łatwiejsze, gdyby pomiędzy Nicole i Blakiem nie zaczęło się rozwijać gorące uczucie, które może przeszkodzić w wypełnieniu ich zadania.
Michelle Madow na nowo opowiada historię greckiej mitologii, przenosząc stare wierzenia do współczesnych czasów. Jej bohaterowie to zwykli uczniowie, którzy niespodziewanie odkrywają swoje przeznaczenie.

Proroctwo cieni od Michelle Madow możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Mitologia grecka w powieściach to jest wątek, który uwielbiam. Pierwsza księga to dopiero początek historii grupki przyjaciół z uzdolnionymi mocami i żywiołami...
To świetne połączenie przez autorkę mitologii greckiej z czarownicami, których ciągle mi mało w książkach. Jeśli chodzi o bohaterów to są oni różni. Nicole to ta nowa, która przeniosła się do nowego miejsca, szkoły i która odkrywa, jakie jest jej przeznaczenie. Z początku jest trochę spięta całą sytuacją, ale powoli zostaje wprowadzona w świat magii. Nie dziwiło mnie jej zdezorientowanie, gdyż każdy z nas zachowałby się podobnie. W końcu magia to coś niesamowitego i niespotykanego. Kate to osoba, która jest blisko z Nicole i widać, że dogadują się ze sobą, ale główna bohaterka przeżywa też pierwsze zauroczenie do Blake'a, który jest przystojny i czarujący, ale ma dziewczynę o imieniu Danielle, która jest zdolna do wielu rzeczy, tylko żeby nie stracić swojej miłości. Chris... to chłopak z dużym poczuciem humoru, którego bardzo polubiłam.

Jeśli chodzi o wątek romantyczny to ja go trochę nie kupiłam. Nicole podkochuje się w chłopaku Danielle, ale to nie wszystko, ponieważ okazuje się, że Blake również czuje coś do Nicole i to było bardzo zagmatwane. Zwłaszcza, że ich uczucie miało wpływ na to jak zadanie przed nimi postawione zostanie wykonane. Magia, bo ona jest tutaj istotna. Każda z postaci ma swój żywioł i oczywiście możecie domyślać się, jakie to żywioły, ale ja nie zdradzam nic, myślę, że to będzie dla Was frajda w odkrywaniu tego wątku. Kluczową rolę odgrywa w fabule Olimpijska Kometa.

Okładki serii Elementals bardzo mi się podobają. Drugi tom już przeczytałam, więc niedługo zabiorę się za napisanie dla Was recenzji. Styl jest dobry, więc Proroctwo cieni czyta się przyjemnie i szybko. Jak na książkę dla młodzieży to bardzo jestem miło zaskoczona i myślę, że będzie ona idealna dla tych, którzy czytali serię The Witch Hunter, Harry'ego Pottera bądź Wiedźmy z Savannah. To była niesamowita przygoda i trudno się od niej oderwać.

Ocena: 3/6 czytaj więcej
©Zaczytana Majka
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć