Patrick Melrose
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria: /
średnia ocena: 3.73 / 5.00
liczba ocen: 135
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
-41% 19.90 zł
23.90 zł
39.99 złpremium: 23.99 zł
25.99 zł
33.99 zł
Pozostałe księgarnie
29.38 zł
33.99 zł
33.99 zł
34.49 zł
35.99 zł
36.00 zł
37.99 zł
39.99 zł
Opis:

Inspirowany osobistymi doświadczeniami autora, wysmakowany portret brytyjskiej klasy wyższej, uznany za literacki majstersztyk. Patrick Melrose wprowadza nas na salony wielkiego, snobistycznego świata, w którym bogactwo miesza się z blichtrem, a przywileje z postępującą degrengoladą.

Osobliwa saga rodzinna z elementami błyskotliwej satyry społecznej przynosi na przemian wstrząsający i zabawny portret angielskiej klasy wyższej z przełomu XX i XXI wieku, z której wywodzi się Edward St. Aubyn. Przedstawiony tu świat jest pełen zbytku i ogromnej pustki, olśniewającego piękna i niewypowiedzianej ohydy, ujmującego wdzięku i skrywanych złych emocji.
Rozgrywająca się w Londynie, Nowym Jorku i na Riwierze Francuskiej historia Patricka Melrose’a i jego relacji z despotycznym ojcem to fascynująca i świetnie skonstruowana przypowieść o bezbronności dzieci, ciężarze rodzicielstwa i koszmarze wspomnień, od których nie sposób się uwolnić.
Wydawane w latach 1992–2012 tytuły cyklu, które w polskiej edycji ukażą się w dwóch tomach, z czasem zapewniły autorowi miano jednego z najwybitniejszych współczesnych angielskich pisarzy, podziwianych przez kolegów po fachu za wyborne pióro, przenikliwość i odwagę.
Powieści z cyklu „Patrick Melrose” rekomendowali m.in.: Jonathan Franzen, Zadie Smith, Michael Chabon, Brett Easton Ellis, Edmund White, Alan Hollinghurst, Alice Sebold, David Nicholls i Francine Prose.
Pełna czarnego humoru i ironii opowieść o dysfunkcyjnej rodzinie w świecie przywilejów i bogactwa, a zarazem patologii, nadużyć i uzależnień, oferuje gęstą, filozoficzną refleksję. Natomiast wykwintny styl St Aubyna daje okazję do wyśmienitej literackiej uczty.


Tom zawiera 5 minipowieści: „Nic takiego”, „Złe wieści”, „Jakaś nadzieja”, „Mleko matki”, „W końcu”.

CYTATY:
Ze wszelkiego zła, któremu się czyni zarzut niegodziwości, śmierć najmniej zasługuje na to oskarżenie.
Żywić urazę to jak wypić truciznę i liczyć na to, że umrze ktoś inny.
Większość rzeczy człowiek jest gotów porzucić, dopiero gdy zaczynają go rozczarowywać.
Ludzie nienawidzą tych, których skrzywdzili. I gardzą ofiarami nieszczęścia.
Komentarze dotyczące oferty:
Inne proponowane
Warto zerknąć