Ferma blond
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.94 / 5.00
liczba ocen: 179
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
-5% 19.90 zł
25.08 zł
25.49 zł
29.99 zł
29.99 zł
Pozostałe księgarnie
25.49 zł
26.99 zł
26.99 zł
27.00 zł
29.99 zł
Opis:

Charlotte, przedwojenna berlinianka i córka znanego antykwariusza, zakochuje się w Adolfie Zieglerze, znacznie od niej starszym malarzu i kobieciarzu, protegowanym Hitlera malującym akty „prawdziwych, niemieckich kobiet”. Stając się jego kochanką, odrzuca zaloty Kristiana, który jednak nie może o niej zapomnieć… Piotr Adamczyk, autor „Domu tęsknot”, tym razem proponuje czytelnikom sensacyjną, polsko-niemiecką rodzinną epopeję z wielką miłością, polityką, sztuką, zdradą i tajemnicą w tle, rozgrywającą się w nazistowskich Niemczech oraz w dzisiejszej Polsce.

Losy bohaterów osobliwego trójkąta splotą się w czasie wojny w słynnym „salonie Kitty” – ekskluzywnym burdelu, w którym specjalnie przeszkolone dziewczyny wyciągają tajne informacje od swych wysoko postawionych klientów, a potem w Łodzi, gdzie mieści się placówka Lebensbornu, tytułowa „Ferma blond”, gdzie rodzą się przyszłe pokolenia Niemców i do której porywane są jasnowłose dziewczęta... Tam też po latach skieruje się syn Charlotte, któremu, jak się okaże, ktoś ukradł życiorys... Tajemniczy ośrodek, wymazany z kart historii, staje się przedmiotem intrygującego śledztwa..
Powieść Adamczyka to nie tylko świetna, trzymająca w napięciu rozrywka ale także kryminał historyczny, pełen prawdziwych postaci, zdumiewających ciekawostek z codziennego życia III Rzeszy i plastycznych opisów znanych zdarzeń, w które uwikłani są bohaterowie.

CYTATY:
Urodę kobiet bardziej niż makijaż kształtują książki, które przeczytały.
Tęsknota to cień miłości, dlatego można uciec od wszystkiego, ale nie od tęsknoty, ona już zawsze będzie podążać za tobą jak cień.
Marzenie to szczęście w początkowej fazie realizacji.
Snucie marzeń to jedna z najtrudniejszych sztuk. Oprócz wyobraźni wymaga także odwagi, czasami nawet bezczelności. Trzeba umieć marzyć o tym, o czym innym ludziom nawet się nie śniło.
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Piotrem Adamczykiem zachwyciłem się za sprawą jego wspaniałej powieści zatytułowanej Dom tęsknot. Przy naszym drugim spotkaniu - Pożądanie mieszka w szafie - już tak miło nie było. Znużyła mnie ta historia niesamowicie i nie myślałem, że jeszcze Adamczyk kiedyś mnie zaskoczy. Zatem za Fermę blond zabierałem się z lekkimi obawami. Nie zwracam już uwagi na zachwyty w opiniach innych czytelników, przeważnie bywa tak, że rozmijają się one z moim zdanie na temat danej lektury.

    Trzecie spotkanie z prozą Piotra Adamczyka zaliczam jednak do udanych. W Fermie blond autor powrócił do stylu i poziomu jaki reprezentował w Domie tęsknot. W prawdzie wydawać się może, że o II Wojnie Światowej napisano już wszystko. Piotr Adamczyk sięgając jednak po temat Lebensbornu ma swój pomysł na historię i świetnie go realizuje.
    Powieść porywa czytelnika, zamyka w swoich objęciach. A kiedy już go z nich wypuści i tak pozostaje z nim na dłużej, skłaniając do refleksji i wielu przemyśleń i rozważań nad moralnością człowieka.

    Absolutna kreacja bohaterów, ciekawa i porywająca historia. Polecam.

Inne proponowane
Warto zerknąć