Lód
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.53 / 5.00
liczba ocen: 293
dołącz do programu UpolujEbooka.pl
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
31.90 złpremium: 19.14 zł
-23% 24.56 zł
26.73 zł
27.12 zł
31.89 zł
Pozostałe księgarnie
26.71 zł
26.76 zł
26.80 zł
28.71 zł
29.00 zł
29.67 zł
31.90 zł
31.90 zł
31.90 zł
Opis:

Powieść autorki słynnego „Roju”. Przenosi nas w nieodległą przyszłość. Pokrywa lodowa Arktyki stopniała. Nowe polarne pogranicze podzieliły między siebie światowe koncerny. Morskie wycieczki ścigają się o przywilej obejrzenia wymierającej fauny. Pasażerowie Vanira przybyli, by zobaczyć niedźwiedzia polarnego. Znajdują jednak zupełnie coś innego…

Denatem jest Tom Harding, zaginiony przed trzema laty, odnaleziony w wyniku topnienia lodowca Midgard. Tom przyjechał do Arktyki, by pomóc w uruchomieniu nowego przedsięwzięcia swojego najlepszego przyjaciela, Seana Cawsona, człowieka, którego działalność biznesowa opiera się na dyskrecji i koneksjach wśród wpływowych ludzi i który jako ostatni widział go żywego.
Ich przyjaźń zrodziła się ze wspólnej pasji do polarnych eskapad. I choć wewnętrzna potrzeba Toma, by ocalić świat, często kłóciła się z pragnieniem Seana, żeby go zawojować, Sean zawsze sądził, że mimo wszystko przyświecały im wspólne cele.
Gdy jednak rozpoczyna się dochodzenie w sprawie śmierci Toma, wybory dokonane przez obu mężczyzn – w miłości i życiu – zostają osądzone. I kiedy fundamenty wytwornego, komfortowego świata Seana zaczynają kruszeć, zmuszony jest on zadać sobie pytanie, jaką cenę tak naprawdę zapłacił za przystąpienie do establishmentu…

„Ważna i mocna powieść… uderzająco prorocza” – „Independent”

„W żadnej z innych powieści, które ostatnio czytałam, nawet tych o otwarcie feministycznej wymowie, nie ma bardziej wyrazistych kobiecych postaci… Mamy tu świat handlarzy bronią, bohaterskich podróżników polarnych i odurzonych władzą wielkich przemysłowców, że wymienię tylko kobiety. Jest to rozgrywający się w świecie biznesu thriller z wątkiem ekologicznym… Czy «Lód» może stać się niespodziewanym przebojem lata 2017? Dzięki umiejętnemu budowaniu nastroju i opisom przyrody, których wystarczyłoby, żeby zapełnić cały rocznik Conde Nast Traveller, ten zapadający w pamięć eko-dreszczowiec pozwala czytelnikowi marzyć o luksusowych drewnianych domkach wakacyjnych i jednocześnie pomstować na niegodziwości kapitalizmu” – „The Times”

„Mrożąca krew w żyłach, jakże aktualna opowieść… Fascynująca książka. Opisy skutego lodem miejsca akcji wytwarzają dziwny, magiczny klimat i uwagi czytelników nie umknie, że tak jak w swojej pierwszej powieści, Paull czyni ciekawe i alarmujące spostrzeżenia na temat sposobu, w jaki traktujemy naszą planetę” – „The National”

„Osadzając zagadkę kryminalną w głębi topniejącego lodu arktycznego, Paull łączy atmosferę napięcia z wiedzą, jaką zazwyczaj znaleźć można tylko w reportażach ekologicznych lub naukowych… ostatnie strony to triumf” – „Guardian”

„Po prostu trzyma w napięciu… Wspaniała książka. Piękna okładka, piękna treść” – Marianne Keyes

„Rzadką przyjemnością jest autentycznie zachwycić się nową książką, podziwiać jej styl i dać się wciągnąć w fabułę. Tego wszystkiego doświadczyłam, czytając tę fascynującą powieść osadzoną w nieodległej przyszłości… «Lód» zapada w pamięć dzięki dowodzącym znajomości tematu opisom miejsca akcji i, nade wszystko, wybitnemu talentowi literackiemu Laline Paull” – „Literary Review”

„Zajmujący, doskonale skonstruowany thriller ekologiczny, rozgrywający się na wielu płaszczyznach. Książka przerażająco aktualna. Pasjonująca lektura” – Liz Jensen, autorka „The Rapture”

„Nie sposób się oderwać” – „Observer”

Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Z lodowcami jest w uproszczeniu tak: mimo że na pozór tkwią nieruchomo niczym skała, to w istocie przemieszczają się wolno. Bardzo wolno. Średnio lodowiec grenlandzki porusza się z prędkością ok. 10 metrów rocznie (wyjątkiem jest np. lodowiec Jakobshavn, który w 2012 r. osiągnął rekordową prędkość 46 m dziennie. Wskutek tego powolnego ruchu dochodzi do spektakularnego zjawiska, jakim jest cielenie się lodowca, czyli odłamywania się fragmentów lodowca, z którego powstają góry lodowe…

    Podobnie jest z Lodem Laline Paull. Akcja toczy się niespiesznie, kolejne puzzle intrygi odsłaniane są z prędkością lodowca, ale pod koniec powieści dochodzi do przyspieszenia, do zmiany tempa i efektownego finału.

    Lód Laline Paull to thriller, w którym wielka polityka i wielkie pieniądze przeplatają się z kwestiami ochrony środowiska… A intryga miesza się z wiedzą na temat ekologii i historii zdobywania bieguna północnego… Idealny nie tylko na upalne lato…

Inne proponowane
Warto zerknąć