Cała przyjemność po mojej stronie
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria: /
średnia ocena: 3.63 / 5.00
liczba ocen: 108
Ilość stron (szacowana): 336
cena polecana: 16.45
dołącz do programu UpolujEbooka.pl
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
-31% 16.45 zł
16.99 zł
29.90 złpremium: 17.94 zł
25.02 zł
25.42 zł
Pozostałe księgarnie
-50% 14.95 zł
-31% 16.45 zł
23.92 zł
25.01 zł
25.06 zł
26.91 zł
26.91 zł
29.90 zł
29.90 zł
Opis:

W cukierni „Słodka” już od progu pachnie wanilią i sernikiem. Jagoda piecze i ozdabia słodkości, wkładając w to całe serce. Regularnie do „Słodkiej” zagląda Tomasz – czy to zasługa pysznego sernika, czy raczej zamkniętemu w sobie wdowcowi wpadła w oko autorka jego przepysznej receptury?

Jagoda zaczyna dostrzegać, że łączy ją z sympatycznym Tomkiem podobne poczucie humoru, a tematów do rozmów nigdy nie brakuje. Czy dzięki pogawędkom przy ciastku kobieta przestanie myśleć o czekającym ją rozwodzie i otworzy się na nowe uczucie? Jak zaufać kolejnemu mężczyźnie, gdy jeszcze nie ostygły wspomnienia zdrad męża?
W kolejnej serii swego autorstwa Natalia Sońska kusi dobrze wypieczonymi historiami i słodko-gorzkimi, ale z odrobiną lukru, wyznaniami bohaterów. Spróbuj, a nie pożałujesz!

Recenzje blogerów
Jest to I tom serii Jagodowa miłość. Pierwsza myśl, jaka mi się nasuwa po przeczytaniu to fakt, że czytając tę książkę strasznie mi się chciało jeść. Autorka tak barwnie opisuje wypieki głównej bohaterki, że zaczęłam wątpić w sens mojej diety. Było mi momentami ciężko, marzyłam o kawałku ciasta.

Ale od początku. Główna bohaterka Jagoda mieszka w kamienicy odziedziczonej po ciotce, gdzie na parterze mieści się cukiernia „Słodka”, w której pracuje. Życie osobiste jej się zawaliło, mąż ją zdradził i obecnie kobieta wniosła pozew o rozwój. Jest to dla niej tym bardziej dotkliwa porażka ze względu na rodziców, którzy uwielbiają swojego zięcia i na pewno nie zaakceptują wyboru córki. Jagoda spełnia się jedynie zawodowo, wykonując pracę, którą uwielbia z całego serca. Dla cukierni i wypieków jest gotowa pracować na okrągło.

Jednym z głównych klientów cukierni jest Tomasz, stały klient, który co niedzielę kupuje sernik. Tomasz jest wdowcem, nie do końca pogodzonym ze swoim losem i ze stratą najbliższej mu osoby. Mimo bólu i tęsknoty za żoną ciągnie go do cukierni ze względu na… Jagodę. Tomasz ma wyrzuty sumienia, że zaczyna myśleć o innej kobiecie niż zmarła żona.

Co się stanie kiedy spotka się dwójka osób po przejściach? Czy mają jakąś szansę na szczęście? Czy będą umieli znowu zaufać drugiej osobie?

Na te pytanie dostaniecie odpowiedź, ale nie na wszystkie. W końcu to I część, więc oczywiste jest to, że autorka skończyła książkę w taki sposób, że może się wydarzyć dalej dosłownie wszystko.

Więcej u mnie na blogu KLIK

Ocena: 4/6
©Matka książkoholiczka
Kochani lubicie słodycze? Pyszne ciasta i desery? Jeśli tak zapraszam Was na chwilę wytchnienia. Oderwijcie się od Waszych codziennych obowiązków, ponieważ chcę zaprosić Was na pyszne ciastko i aromatyczną kawę. Jednak z racji tego, że pieczenie nie jest moją mocną stroną, zabiorę Was do małej przytulnej cukierni „Słodka", gdzie z uśmiechem przywitają nas sympatyczne kelnerki Jagoda i Laura. A to wszystko jest możliwe dzięki książce Cała przyjemność po mojej stronie Natalii Sońskiej.

Główna bohaterka powieści Jagoda Mazurek jest jedną z pracownic cukierni „Słodka". Praca jest jej pasją i spełnieniem marzeń. To właśnie pieczenie ciast i przygotowywanie pysznych słodkości sprawia jej największą przyjemność. W każdy wypiek wkłada cząstkę siebie, co doceniają klienci. Niestety życie osobiste Jagody nie układa się już tak, jakby sobie tego życzyła. Wręcz przeciwnie, rozpada się jak domek z kart. W momencie, kiedy poznajemy Jagodę, kobieta przeżywa bardzo trudny okres w swoim życiu. Zdradzona i upokorzona przez męża, właśnie szykuje się do rozwodu. Ta trudna walka o siebie i lepsze jutro wiele ją kosztuje, ale dzięki pracy może choć na chwilę uciec od problemów. Dzięki przyjaznej atmosferze i wyjątkowo smacznym wypiekom, ku radości pracownic cukierni jej popularność rośnie, a tym samym zyskuje ona stałych klientów. Najwierniejszym z nich jest pewien bardzo tajemniczy i skryty elegancki mężczyzna, który w każdą niedzielę gości w królestwie słodyczy zamawiając zazwyczaj sernik. Niezobowiązujące rozmowy przy kawie i ciastku z biegiem czasu przeradzają się w coś więcej. Zarówno Jagoda, jak i Tomasz, bo to właśnie o niego chodzi, czują, że staja się sobie coraz bliżsi. Jednak to czy, będą umieć ze sobą być, wcale nie jest takie oczywiste, ponieważ złe doświadczenia naszej bohaterki rodzą strach i obawy przed ponownym zaufaniem, a i Tomasz skrywa pewną bolesną tajemnicę, która do dziś trawi jego duszę. Czy przeszłość obojga, która ujrzy światło dzienne, przekreśli ich szansę na wspólne szczęście? Tego oczywiście dowiecie się, sięgając po książkę.

Więcej na temat książki i moich odczuć po lekturze przeczytacie oczywiście na moim blogu KLIK

Ocena: 5/6
©Kocie czytanie
Komentarze dotyczące oferty:
Inne proponowane
Warto zerknąć