Zobacz, co zrobiłam - audiobook
audiobook (mp3)

średnia ocena e-booka: 3.25 / 5.00
liczba ocen e-booka: 6621
najlepsza cena! w ciągu miesiąca
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
34.90 złpremium: 20.94 zł
29.09 zł
34.90 zł
34.90 zł
Pozostałe księgarnie
29.19 zł
31.41 zł
Opis:

Zobacz, zobacz, co zrobiłam, ojca, matkę dziś zabiłam. Siekierą, siekierą łup, przy trupie leży trup… Suspens, mroczne tajemnice rodzinne i bohaterka owiana złą sławą – znakomita, oparta na faktach powieść, która rzuca nowe światło na jedną z najbardziej zagadkowych zbrodni w historii Stanów Zjednoczonych.

Pewnego sierpniowego dnia 1892 roku w Fall River w stanie Massachusetts w domu zamożnej i szanowanej rodziny Bordenów dochodzi do brutalnego morderstwa. Ofiarami są ojciec i macocha trzydziestodwuletniej Lizzie, która w czasie ataku najpewniej przebywała w domu. Kobieta szybko staje się główną podejrzaną. Czy rzeczywiście była zdolna zabić najbliższych? Do dziś nie wiadomo. Ani śledztwo, ani głośny proces sądowy, którym przez parę tygodni żyła niemal cała Ameryka, nie rozstrzygnęły sprawy. Po zwolnieniu z aresztu Lizzie przez trzydzieści pięć lat nadal mieszkała w rodzinnym miasteczku, niezrażona niechęcią sąsiadów i plotkami na swój temat. Każda z relacji o tamtych wydarzeniach prowadzi coraz głębiej w mrok życia rodziny Bordenów i ich skomplikowanych uczuciowych relacji.
Historia tej zbrodni do dziś nie przestaje fascynować – w 2018 roku stała się podstawą filmu fabularnego „Lizzie” z Chloë Sevigny i Kristen Stewart w rolach głównych.

Komentarze dotyczące oferty:
Inne proponowane
Warto zerknąć