ebook Świat Dysku: Prawda
4.22 / 5.00 (liczba ocen: 44750) Ilość stron (szacowana): 389

Świat Dysku: Prawda
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 21.56
wciąż za drogo?
26.04 złpremium: 16.80 zł Lub 16.80 zł
21.56 zł Lub 19.40 zł
28.00 zł Lub 25.20 zł
21.55 zł
22.12 zł 20% rabatu
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane

William de Worde jest przypadkowym wydawcą pierwszej gazety na Dysku. Musi sobie radzić z tradycyjnymi problemami dziennikarskiego życia - ludźmi, którzy chcą, by zginął, wampirem na odwyku, żywiącym samobójczą fascynację fotografowaniem z lampą błyskową, innymi ludźmi, którzy też chcą, by zginął, choć w inny sposób, oraz, co najgorsze, człowiekiem, który błaga go, by publikował zdjęcia jego ziemniaków o zabawnych kształtach.

"Prawda to czysta rozkosz. Jest bardzo, bardzo zabawna...
Peter Ingham, The Times

Prawdziwa rozkosz czeka fanów Pratchetta w tej dwudziestej piątej powieści ze świata Dysku.
Maggie Pringle, Daily Express

Płynna, ze skomplikowaną intrygą, a miejscami bardzo śmieszna.
James Delingpole, Daily Telegraph

Świat Dysku: Prawda od Terry Pratchett możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Kłamstwo zdąży obiec cały świat zanim prawda nałoży buty.

  Młody pan William de Worde utrzymuje się z pisania. Właściwie jest pierwszym w Świecie Dysku dziennikarzem. Wszystko dzięki nowemu wynalazkowi - prasie drukarskiej - oraz grupie zaradnych krasnoludów, no i oczywiście talentowi do składania słów i wrodzonemu wścibstwu samego Williama. Owe wścibstwo sprawia, że chłopak trafia na ślad wielkiej afery w kręgach władzy Ankh - Morpork, który to z kronikarskiego obowiązku stara się rozgryźć i opisać.

  W Prawdzie jest wszystko to co uwielbiam w książkach Terrego Pratcheta: absurdalne poczucie humoru, fajna, lekka akcja i wreszcie ciekawe spostrzeżenia o nas - tym razem obrywa się ignorancji, chciwości, łatwowierności i ksenofobii - sir Terry pokazuje jak łatwo jest mediom zmanipulować człowieka (w dobrej czy złej wierze). Prawda napisana jest niepowtarzalnym Pratchettowskim stylem, i jak zawsze, świetnie przetłumaczona przez pana Piotra Cholewę.
  Właśnie. Nie będę odkrywczy, ale co począć: To pan Cholewa jest w dużej mierze autorem sukcesu Świata Dysku w Polsce, i jeśli kiedyś tłumacz będzie miał okazję spotkać się z autorem (oby później niż wcześniej), to panie Pratchett jest mu pan winny olbrzymie piwo, za pański niepowtarzalny styl, który udało mu się powtórzyć i uczynić jeszcze niepowtarzalniejszym, co więcej w szorstkim słowiańskim języku.

  Słowem (krótkiego) podsumowania: kto zna Pratchetta ten wie czego się spodziewać. Autor miewa lepsze i gorsze (ta jest lepsza) książki jednak zawsze trzymają poziom. Dla mnie Prawda jest jednym z fajniejszych "Pratchettów", jakie przeczytałem w ostatnich latach.

 • Awatar

  Nawet w Świecie Dysku, to się musiało stać - pojawiła się pierwsza Azeta. Co ciekawe fotografem i reporterem jest tu Wampir, który zmienia się kupkę popiołu za każdym razem, gdy robi zdjęcie. Potrzeba jest matką wynalazku, więc biedak zaczyna kombinować.
  A jak zareagują mieszkańcy miasta na nowe medium...?
  Warto się przekonać samemu.

Warto zerknąć