ebook Świat Dysku: Prawda
4.22 / 5.00 (liczba ocen: 44838) Ilość stron (szacowana): 389

Świat Dysku: Prawda
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 21.56
wciąż za drogo?
26.04 złpremium: 16.80 zł Lub 16.80 zł
21.56 zł Lub 19.40 zł
28.00 zł Lub 25.20 zł
28.00 zł
21.55 zł
23.60 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Inne proponowane

William de Worde jest przypadkowym wydawcą pierwszej gazety na Dysku. Musi sobie radzić z tradycyjnymi problemami dziennikarskiego życia - ludźmi, którzy chcą, by zginął, wampirem na odwyku, żywiącym samobójczą fascynację fotografowaniem z lampą błyskową, innymi ludźmi, którzy też chcą, by zginął, choć w inny sposób, oraz, co najgorsze, człowiekiem, który błaga go, by publikował zdjęcia jego ziemniaków o zabawnych kształtach.

"Prawda to czysta rozkosz. Jest bardzo, bardzo zabawna...
Peter Ingham, The Times

Prawdziwa rozkosz czeka fanów Pratchetta w tej dwudziestej piątej powieści ze świata Dysku.
Maggie Pringle, Daily Express

Płynna, ze skomplikowaną intrygą, a miejscami bardzo śmieszna.
James Delingpole, Daily Telegraph

Świat Dysku: Prawda od Terry Pratchett możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Kłamstwo zdąży obiec cały świat zanim prawda nałoży buty.

  Młody pan William de Worde utrzymuje się z pisania. Właściwie jest pierwszym w Świecie Dysku dziennikarzem. Wszystko dzięki nowemu wynalazkowi - prasie drukarskiej - oraz grupie zaradnych krasnoludów, no i oczywiście talentowi do składania słów i wrodzonemu wścibstwu samego Williama. Owe wścibstwo sprawia, że chłopak trafia na ślad wielkiej afery w kręgach władzy Ankh - Morpork, który to z kronikarskiego obowiązku stara się rozgryźć i opisać.

  W Prawdzie jest wszystko to co uwielbiam w książkach Terrego Pratcheta: absurdalne poczucie humoru, fajna, lekka akcja i wreszcie ciekawe spostrzeżenia o nas - tym razem obrywa się ignorancji, chciwości, łatwowierności i ksenofobii - sir Terry pokazuje jak łatwo jest mediom zmanipulować człowieka (w dobrej czy złej wierze). Prawda napisana jest niepowtarzalnym Pratchettowskim stylem, i jak zawsze, świetnie przetłumaczona przez pana Piotra Cholewę.
  Właśnie. Nie będę odkrywczy, ale co począć: To pan Cholewa jest w dużej mierze autorem sukcesu Świata Dysku w Polsce, i jeśli kiedyś tłumacz będzie miał okazję spotkać się z autorem (oby później niż wcześniej), to panie Pratchett jest mu pan winny olbrzymie piwo, za pański niepowtarzalny styl, który udało mu się powtórzyć i uczynić jeszcze niepowtarzalniejszym, co więcej w szorstkim słowiańskim języku.

  Słowem (krótkiego) podsumowania: kto zna Pratchetta ten wie czego się spodziewać. Autor miewa lepsze i gorsze (ta jest lepsza) książki jednak zawsze trzymają poziom. Dla mnie Prawda jest jednym z fajniejszych "Pratchettów", jakie przeczytałem w ostatnich latach.

 • Awatar

  Nawet w Świecie Dysku, to się musiało stać - pojawiła się pierwsza Azeta. Co ciekawe fotografem i reporterem jest tu Wampir, który zmienia się kupkę popiołu za każdym razem, gdy robi zdjęcie. Potrzeba jest matką wynalazku, więc biedak zaczyna kombinować.
  A jak zareagują mieszkańcy miasta na nowe medium...?
  Warto się przekonać samemu.

Warto zerknąć