Tam, dokąd zmierzamy
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria: /
średnia ocena: 4.45 / 5.00
liczba ocen: 5869
dołącz do programu UpolujEbooka.pl
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
29.99 złpremium: 17.99 zł
-16% 25.03 zł
25.08 zł
25.49 zł
29.99 zł
Pozostałe księgarnie
-16% 25.03 zł
25.49 zł
25.86 zł
26.99 zł
28.49 zł
28.49 zł
Opis:

Jak to możliwe, że ta sama sytuacja, która była udręką, okazuje się w końcu wybawieniem?
Nie wierzyłam w duchy - do pewnego momentu. Sześć lat temu mrożący krew w żyłach wypadek zmienił moje życie... na zawsze.
Mam na imię Charlotte, ale większość ludzi mówi do mnie Char... I mam szczególny dar. Rozmawiam z duchami.
Bez obaw, nie wywołuję ich. Widuję je i rozmawiam z tymi, które zostają na ziemi, gdy nie mogą przejść na drugą stronę. W świecie żywych trzymają ich niedokończone sprawy. Przez ostatnich sześć lat bez przerwy używałam daru pomagania zagubionym duszom. 
Ale wszystko ma swoją cenę. Moje życie powoli zmierzało ku ciemności. Czułam przygnębienie i zaczęłam się poddawać. Zdałam sobie sprawę, że pomagając zmarłym, przestałam myśleć o sobie. Bez pieniędzy, bez dachu nad głową i - co najważniejsze - bez nadziei zdecydowałam, że jest tylko jedno wyjście: skończyć z tym wszystkim.
Jednak los potrafi płatać figle. W jednej chwili chcę odebrać sobie życie, a w następnej ocala mnie Ike McDermott. Silny, przystojny żołnierz powstrzymuje mnie od chęci położenia kresu mojej rozpaczy. To ktoś, kto uśmiechem rozświetla każdy mrok.

Czarujący i łagodny.
Jest moim wybawicielem. 
I jest duchem.
Zawarliśmy umowę. 

On pomoże mi znaleźć mieszkanie i nową pracę, a ja - by mógł przejść na drugą stronę - załatwić niedokończone sprawy, które wiążą się z jego bratem bliźniakiem - Georgeem, załamanym po śmierci Ikea. Ike natomiast nie odejdzie w spokoju, dopóki nie będzie wiedział, że z bratem jest wszystko w porządku. Gdy zgodziłam się mu pomóc, nie przeczuwałam, że urzekną mnie czarujący ludzie z hrabstwa Bath oraz Ike i George McDermott.
Teraz, gdy bracia zawładnęli moim sercem, staję przed okrutnym i niesprawiedliwym dylematem. Ratując Georgea, muszę pozwolić Ikeowi

Recenzje blogerów
Uwielbiam serial "Zaklinaczka duchów", w którym to główna bohaterka Melinda Gordon porozumiewa się z duchami - duszami zmarłych, które mają niedokończone sprawy na ziemi. Oczywiście serial różni się od tego, co znajdziemy w książce B. N. Toler, ale to właśnie to podobieństwo mnie do siebie przekonało. Byłam po pierwsze ciekawa, w jaki sposób zostanie przedstawiona możliwość porozumiewania się z duszami i czy będzie się ona różnić? Ale od początku. Główną bohaterką powieści jest Charlotte, która z dniem, która zyskała swój dar całkowicie musiała zmienić swoje życie. Dziewczyna nie znosi tego `daru` i tęskni za swoim dawnym życiem. Pewnego dnia nie mogąc już tego wytrzymać, decyduje się na najgorszy krok jaki tylko mogła podjąć i postanawia popełnić samobójstwo, aby już nie mieć możliwości pomocy zabłąkanym duszom. Jednak na jej drodze staje Ike - młody mężczyzna, który zginął w Afganistanie. Powstrzymuje dziewczynę przed tym drastycznym krokiem i zawiera z nią pewien układ. Jaki? To dopiero bomba emocjonalna!

Fabuła Tam, dokąd zmierzamy przypomina wspomniany przeze mnie serial, ale nie zrażajcie się tym, ponieważ nie ma wielu podobieństw. Obie postacie widzą duchy i im pomagają. Jednak to, z czym musiała zmierzyć się Char przerosło moje najśmielsze oczekiwania. Ta książka to tykająca bomba emocjonalna. Ike to chłopak, który zginął w Afganistanie i jest duchem, ale jego postać bardzo mnie urzekła i to jak obiecał pomóc Charlotte, gdy ta pomoże mu wyciągnąć jego brata z tarapatów. Wspólnie spędzają ze sobą wiele czasu i ta granica życia i śmierci w tej książce w pewnym momencie przestaje mieć znaczenie. Gdy wstrzymywałam oddech, bo sama nie wiedziałam, co może się jeszcze wydarzyć to miałam wrażenie, że ona nie istnieje.

Bohaterowie... OMG. Char i oni - bracia. To bardzo trudna relacja, która w pewnych momentach boli i wywołuje taki ból. Współczułam Charlotte, ponieważ widać było jak zależy jej zarówno na Ike, jak i na George'u. Bracia z jednej strony różnią się od siebie, ale jednocześnie też jest wiele rzeczy, które ich łączą. Jeśli zdecydujecie się sięgnąć po tę jedną z nowości Wydawnictwa NieZwykłego to uwierzcie mi na słowo przeżyjecie niezwykłą historię. Ja wciąż nie mogę się pozbierać po przeczytaniu powieści B.N. Toler. Książka napisana jest bardzo dobrym stylem pisarskim i nie mogę zarzucić autorce, że są jakieś luki i niedokończone wątki. Widać, że bardzo dobrze przemyślała ona fabułę i relacje, jakie miały być między bohaterami. Wprowadziła też w powieść wiele wątków, które zaskakują, a zakończenie również nie jest tradycyjne jak w innych powieściach z tego gatunku. Jestem pod wielkim wrażeniem i na pewno nie raz wrócę jeszcze do tej powieści. I wiecie co? Trudno mi pisać o tej książce cokolwiek, bo łzy same cisną mi się do oczu. Po prostu MAJSTERSZTYK.

Chyba już więcej nie muszę nic dodawać, aby zachęcić Was do przeczytania tej wspaniałej i pięknej historii, w której przeplata się tyle różnych emocji i uczuć. W Tam, dokąd zmierzamy znajdziecie miłość, która jest możliwa i nieśmiertelna, że nawet śmierć nie jest w stanie jej złamać. Stratę i ból, która jest połączona z nadzieją i nowymi szansami, by walczyć o swoje życie. Naprawdę ta lektura jest cudowna i pozostaje mi tylko powiedzieć jedno... Polecam!

Ocena: 6/6
©Zaczytana Majka
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć