ebook Decyzja
3.4 / 5.00 (liczba ocen: 1462)

Decyzja
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 33.00
Audiobook - najniższa cena: 30.80
wciąż za drogo?
33.00 zł Lub 29.70 zł
33.50 zł
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

A co, jeśli w niewłaściwym momencie podejmiesz złą decyzję?

Simon razem z dziećmi zamierza spędzić spokojne Boże Narodzenie na południu Francji. Nic jednak nie układa się po jego myśli. Tuż przed świętami dzieci odwołują swój przyjazd, a jego przyjaciółka postanawia z nim zerwać. Podczas spaceru po plaży spotyka zaniedbaną, zrozpaczoną kobietę. Nathalie, młoda, wystraszona Francuzka twierdzi, że ścigają ją brutalni prześladowcy. Przejęty współczuciem Simon postanawia jej pomóc. Nie przeczuwa jednak, że wskutek owej decyzji zostanie uwikłany w morderczą intrygę, której wątki sięgają aż dalekiej Bułgarii. Trop wiedzie do Seliny, młodej dziewczyny, która pragnąc lepszego życia, wpadła w ręce pozbawionych skrupułów przestępców. Jej dramatyczna ucieczka staje się początkiem splotu przewrotnych zdarzeń, które ściągną na głowy Simona i Nathalie śmiertelne niebezpieczeństwo.

„Autorka tak kunsztownie i fascynująco splotła ze sobą wiele wątków, że trudno się domyślić, jak potoczy się cała historia”. BücherInsel

„Charlotte Link daje czytelnikowi wgląd w psychikę swoich różnorodnych bohaterów, stopniując przy tym niezwykle umiejętnie napięcie i zagęszczając atmosferę do tego stopnia, że nawet podczas przewracania kartek, mimowolnie wstrzymuje się oddech”. freundin

Decyzja od Charlotte Link możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
POD WPŁYWEM CHWILI

Simon czuje się jak życiowy nieudacznik. Jego dzieci w ostatniej chwili zrezygnowały ze spędzenia z nim świąt we Francji, a partnerka, z którą wiązał duże nadzieje, właśnie go zostawiła. Podczas samotnego spaceru po plaży napotyka na zrozpaczoną nieznajomą. Pod wpływem chwili decyduje się jej pomóc. Nawet nie zdaje sobie sprawy, że zupełnie przypadkowo w ten sposób zostaje uwikłany w niebezpieczną intrygę o międzynarodowym zasięgu. Czy ta spontaniczna decyzja okaże się przyczyną jego zguby?

Pewnie powtarzam się po raz setny, ale naprawdę lubię książki niemieckiej pisarki. Przeczytałam już niemało z nich i wiem, że nie zawsze są to kryminały z krwi i kości czy też te z prawdziwego zdarzenia. Często bowiem większą rolę odgrywa w nich część obyczajowa, najczęściej w postaci retrospekcji. I tak też zdarzyło się tym razem.

Sam pomysł na opowieść jest dosyć skomplikowany, ale fajnie rozegrany i po prostu ciekawy. Najpierw mamy do czynienia z kilkoma z pozoru niezwiązanymi narracjami opowiadającymi o różnych zdarzeniach, rozgrywających się często w odrębnych częściach świata. Wątki, które w pewnym momencie w mistrzowsko przemyślany sposób łączą się w idealną całość. Lubię ten sposób narracji, lubię mieć do czynienia z różnymi obrazami tego samego zdarzenia, z różnymi perspektywami i punktami widzenia. Uważam to za ogromny plus. W powieści nie brakowało również zwrotów akcji, które zaskakiwały, a jednak... A jednak czegoś tutaj zabrakło. Napięcia, emocji, szybszej akcji czy też dreszczyku strachu. Nie wiem, czy to ja za mocno przyzwyczaiłam się do stylu autorki i jej „fajerwerki” po prostu przestają na mnie działać, czy po prostu tym razem nie udało jej się przemówić do mnie.

Decyzja to moim zdaniem całkiem niezła powieść jednej z moich ulubionych pisarek. Tym razem nie udało jej się mnie jednak zachwycić, co wcale nie oznacza, że i w Waszym przypadku tak będzie.

Ocena: 4+/6 czytaj więcej
©Caroline Livre
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  taka-jest-agata.blogspot.com

  Codziennie każdy z nas podejmuje decyzje. Jedne są trudniejsze inne łatwiejsze, mają większe lub mniejsze znaczenie. Niektóre mogą zaważyć na całym naszym życiu.
  Słowem-życie składa się z decyzji.
  Tym tropem „poszła” Charlotte Link, pisząc powieść o takim właśnie tytule.
  Jakie wrażenie wywarła na mnie ta książka?
  Zapraszam do zapoznania się z moją opinią…
  Simona, jednego z głównych bohaterów poznajemy, gdy decyduje się spędzić Boże Narodzenie w domu swego ojca w Prowansji. Wygląda na to, że spędzi ten czas sam, gdyż ani dzieci, ani jego przyjaciółka Kristina nie chcą do niego dołączyć.
  Pewnego dnia spotyka młodą, zaniedbaną i wychudzoną Nathalie. Dziewczyna panicznie boi się policji.
  Gdy mężczyzna zgadza się udzielić jej pomocy, dowiaduje się, że prawdopodobnie zabiła człowieka.
  Simon decyduje, że muszą to sprawdzić.
  Okazuje się, że człowiek, o którym wspominała młoda kobieta, faktycznie nie żyje, lecz nie jest możliwe by to ona go zabiła.
  Nathalie boi się policji, więc postanawia się ukrywać i to w domu… Simona.
  Gdy docierają na miejsce, czeka tam na nich dziewczyna Simona.
  Jednak gdy sprawą zaczyna interesować się policja, Kristina wyjeżdża i w niedługim czasie zostaje zamordowana.
  Okazuje się, że śmierć poniosła też była dziewczyna Jerome’a, partnera Nathalie.
  Czyżby to ona, Nathalie, na wszystkich sprowadzała nieszczęście?
  To przecież tylko młoda, nieszczęśliwa dziewczyna, uzależniona zupełnie od swojego chłopaka.
  Może to Jerome jest kluczem do rozwiązania zagadki?
  Ten jednak zniknął. Zadzwonił do Nathalie, kazał jej uciekać przed niebezpiecznymi ludźmi. Nie wyjaśnił jednak kim są owi bandyci. A teraz słuch o Nim zaginął.
  Policja umieszcza Simona i jego nową znajomą w strzeżonym domu-policyjnej kryjówce.
  Pilnuje ich stale dwójka funkcjonariuszy. Nikt się jednak nie spodziewa, że właśnie w miejscu, gdzie powinni być najbardziej bezpieczni, czekają ich największe problemy…
  Tymczasem w odległej Sofii rodzice nastoletniej Niny, postanawiają zgodzić się na współpracę córki z agencją modelek.
  Dziewczyna natychmiast zostaje zabrana przez przedstawicielkę firmy do pracy w Rzymie.
  Pieniądze, które otrzymuje jej rodzina, ratują ich przed skrajnym ubóstwem.
  Gdy Ninka nie daje znaku życia przez wiele dni, jej rodzice zaczynają się niepokoić.
  Szukają jakichkolwiek informacji o córce…
  I tak trafiają na ślad Seliny. Piękna dziewczyna również miała być modelką. Teraz opowiada jakie spotkało ją piekło.
  Ją również, podobnie jak Nathalie, ścigają bliżej nieokreśleni złoczyńcy i ona również musi uciekać.
  Czy podobny los spotkał Ninę?
  Co łączy te trzy młode kobiety?
  Czy uda się je uratować?
  Tego dowiecie się, czytając „Decyzję”.
  Szczerze mówiąc tym razem domyśliłam się wcześniej, roli poszczególnych bohaterów w danej intrydze.
  Moim zdaniem książka ciekawa, wciągająca, jednak jakby niedokończona…
  Autorka mogła dopisać jeszcze parę zdań by dopiąć akcję, na przysłowiowy ostatni guzik.
  Choć może chciała by czytelnikowi pozostał niedosyt…

Warto zerknąć