Wielka samotność
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria: /
średnia ocena: 4.35 / 5.00
liczba ocen: 79089
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
32.90 złpremium: 19.74 zł
19.80 zł
27.53 zł
27.64 zł
27.97 zł
Pozostałe księgarnie
18.42 zł
27.61 zł
29.28 zł
29.61 zł
32.90 zł
Opis:

Powieść autorki słynnego „Słowika”. Alaska – nieobliczalna, bezlitosna, dzika – dla jednych może być ziemią obiecaną dla innych przeklętą, a próba znalezienia tam szczęścia dla rodziny pogrążonej w kryzysie to ostateczny test na przetrwanie bliskich więzi…

Ernt Allbright, były jeniec, wraca do domu po wojnie w Wietnamie. Kiedy traci kolejną pracę, podejmuje decyzję: przeniesie się z całą rodziną na północ, na Alaskę, gdzie będą żyli bez prądu i wody – w ostatniej dzikiej części Ameryki. 
Dorastająca trzynastoletnia Leni, dziewczynka w trudnym wieku, uwikłana w burzliwy związek rodziców, ma nadzieję, że w nowej krainie czeka ich lepsza przyszłość. Jej matka, Cora, zrobi wszystko i pójdzie wszędzie dla mężczyzny, którego kocha, nawet jeśli oznacza to pójście w nieznane. 
Na początku Alaska wydaje się odpowiedzią na ich modlitwy. W dzikim, odległym zakątku kraju odnajdują się wśród niezależnej społeczności silnych mężczyzn i kobiet. Ale wraz z nadejściem zimy i ciemnościami obejmującymi Alaskę, kruchy stan psychiczny Ernta pogarsza się. Wkrótce niebezpieczeństwa na zewnątrz bledną w porównaniu z zagrożeniami wewnątrz. W ich małej chacie, pokrytej śniegiem, przez osiemnaście godzin nocy, Leni i jej matka poznają straszliwą prawdę: są sami. Na zewnątrz nie ma nikogo, kto by mógł ich uratować. 
W tym niezapomnianym portrecie ludzkiej słabości i odporności Kristin Hannah ujawnia niezłomny charakter współczesnego amerykańskiego pioniera i ducha ginącej Alaski – miejsca o niezrównanym pięknie i niebezpieczeństwie. „Wielka samotność” to odważna i piękna opowieść o miłości, stracie i walce o przetrwanie…

CYTATY:
Matka to ktoś, kto trzyma sznurek latawca. Bez matczynej kontroli można odlecieć, zagubić się w chmurach.
Świat może runąć, odmienić się całkowicie w ciągu dwóch dni, kiedy znika z niego jedna osoba.
Czasami trzeba powrócić do punktu wyjścia, aby móc ruszyć do przodu.
Nadzieja potrafi człowieka złamać, bywa zwodnicza, gdy nie podchodzi się do niej ostrożnie.
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Naiwna i przesłodzona, ale piękna i wzruszająca książka.
    Zaczyna się jak Lśnienie (tylko dobre), a potem przeradza się w opowieść o przetrwaniu, miłości i poświęceniu. A wszystko to w pięknych klimatach Alaski.

Inne proponowane
Warto zerknąć