Siódma funkcja języka
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.68 / 5.00
liczba ocen: 639
najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
39.90 złpremium: 23.94 zł
31.81 zł
33.92 zł
39.90 zł
39.90 zł
Pozostałe księgarnie
31.91 zł
33.43 zł
33.91 zł
33.92 zł
33.92 zł
35.91 zł
35.91 zł
36.00 zł
39.90 zł
39.90 zł
40.90 zł
Opis:
Filozoficzna bomba, semiologiczna petarda, językowy majstersztyk. Po prostu thriller intelektualny. Powieść spiskowa z wielkimi filozofami i semiologami w rolach głównych, nominowana w 2018 roku Nagrody Bookera.
 

25 lutego 1980 roku Roland Barthes, czołowy francuski intelektualista i teoretyk semiologii, zostaje potrącony przez furgonetkę niedaleko paryskiego Collège de France. Miesiąc później umiera w szpitalu. Banalny wypadek drogowy? Przypadkowa śmierć? A może zakamuflowane zabójstwo? Może komuś przeszkadzało, że Barthes odkrył klucz do siódmej funkcji języka – magicznej mocy, pozwalającej przejmować kontrolę nad myślami i działaniami drugiego człowieka? Komisarz Jacques Bayard, z pomocą Simona, młodego doktoranta, podejmuje śledztwo, które całkowicie odmieni ich życie.
Paryż lat 80. XX wieku. Wielcy filozofowie i semiolodzy, od Michela Foucaulta i Gilles’a Deleuze’a, przez Jacques’a Derridę i Julię Kristevą, po Johna Searle’a i Umberta Eco, wplątani w grę francuskich i bułgarskich służb specjalnych, sycylijskiej mafii, lewicowych i prawicowych organizacji terrorystycznych. A wszystko w dyskretnym cieniu prezydenckiej kampanii wyborczej roku 1981, w której naprzeciw siebie stają Giscard d'Estaing i Mitterrand.

„Intelektualny thriller w stylu powieści spiskowych Umberta Eco” – „The Washington Post”

„Bezczelna i dowcipna satyra na światek zapatrzonych w siebie intelektualistów” – „Télérama”

„Mieszanka kryminału i filozoficznej farsy” – „Le Monde”

„Pomysłowa i przezabawna parodia thrillerów ezoterycznych” – „Corriere della Serra”

„Totalnie zakręcony kryminał o ikonach French Theory” – „Le Nouvel Observateur”

Siódma funkcja języka od Laurent Binet możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Recenzje blogerów
Jeden z najlepszych kryminałów, jakie czytałem nie tylko w tym roku, ale w przeciągu kilku ostatnich lat, i dowód na to, że kryminał może być, ambitną, wysublimowaną i wysmakowaną lekturą. Francja w latach osiemdziesiątych XX wieku stanowi tło rozgrywających się tu wydarzeń, a akcja, wierzcie mi, pędzi na łeb, na szyję! Bohaterami powieścią są Foucault, Eco, Derrida, Lacan, Mitterrand i wielu innych filozofów, językoznawców i polityków tamtego czasu, którzy odkryją przed nami tajemnicę siódmej funkcji języka… Prawdziwa uczta literacka i świetna rozrywka dla każdego humanisty!Ocena: 6/6
©Kto czyta, żyje podwójnie
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć