ebook Siódma funkcja języka
3.7 / 5.00 (liczba ocen: 568)

Siódma funkcja języka
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich kilku dniach
E-book - najniższa oferta: 31.64
prv#Mozna sie spoznic
39.90 złpremium: 23.94 zł Lub 23.94 zł
31.64 zł Lub 28.48 zł
39.90 zł
39.90 zł Lub 33.92 zł
31.84 zł
32.72 zł
33.43 zł
33.92 zł
33.92 zł
35.91 zł
35.91 zł
36.00 zł
39.90 zł
39.90 zł
40.90 zł z kodem: 30.90 zł
Filozoficzna bomba, semiologiczna petarda, językowy majstersztyk. Po prostu thriller intelektualny. Powieść spiskowa z wielkimi filozofami i semiologami w rolach głównych, nominowana w 2018 roku Nagrody Bookera.
 

25 lutego 1980 roku Roland Barthes, czołowy francuski intelektualista i teoretyk semiologii, zostaje potrącony przez furgonetkę niedaleko paryskiego Collège de France. Miesiąc później umiera w szpitalu. Banalny wypadek drogowy? Przypadkowa śmierć? A może zakamuflowane zabójstwo? Może komuś przeszkadzało, że Barthes odkrył klucz do siódmej funkcji języka – magicznej mocy, pozwalającej przejmować kontrolę nad myślami i działaniami drugiego człowieka? Komisarz Jacques Bayard, z pomocą Simona, młodego doktoranta, podejmuje śledztwo, które całkowicie odmieni ich życie.
Paryż lat 80. XX wieku. Wielcy filozofowie i semiolodzy, od Michela Foucaulta i Gilles’a Deleuze’a, przez Jacques’a Derridę i Julię Kristevą, po Johna Searle’a i Umberta Eco, wplątani w grę francuskich i bułgarskich służb specjalnych, sycylijskiej mafii, lewicowych i prawicowych organizacji terrorystycznych. A wszystko w dyskretnym cieniu prezydenckiej kampanii wyborczej roku 1981, w której naprzeciw siebie stają Giscard d'Estaing i Mitterrand.

„Intelektualny thriller w stylu powieści spiskowych Umberta Eco” – „The Washington Post”

„Bezczelna i dowcipna satyra na światek zapatrzonych w siebie intelektualistów” – „Télérama”

„Mieszanka kryminału i filozoficznej farsy” – „Le Monde”

„Pomysłowa i przezabawna parodia thrillerów ezoterycznych” – „Corriere della Serra”

„Totalnie zakręcony kryminał o ikonach French Theory” – „Le Nouvel Observateur”

Siódma funkcja języka od Laurent Binet możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Jeden z najlepszych kryminałów, jakie czytałem nie tylko w tym roku, ale w przeciągu kilku ostatnich lat, i dowód na to, że kryminał może być, ambitną, wysublimowaną i wysmakowaną lekturą. Francja w latach osiemdziesiątych XX wieku stanowi tło rozgrywających się tu wydarzeń, a akcja, wierzcie mi, pędzi na łeb, na szyję! Bohaterami powieścią są Foucault, Eco, Derrida, Lacan, Mitterrand i wielu innych filozofów, językoznawców i polityków tamtego czasu, którzy odkryją przed nami tajemnicę siódmej funkcji języka… Prawdziwa uczta literacka i świetna rozrywka dla każdego humanisty!Ocena: 6/6
©Kto czyta, żyje podwójnie
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć