ebook Świątynia
3.17 / 5.00 (liczba ocen: 484) Ilość stron (szacowana): 522

Świątynia
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  / /
E-book - najniższa cena: 19.90
Audiobook - najniższa cena: 25.19
wciąż za drogo?
19.90 zł
27.99 zł Lub 25.19 zł
25.50 zł
27.99 zł
Inne proponowane
Przeraziło cię „Zmorojewo”? Dopiero teraz przekonasz się, czym jest prawdziwy strach! „Świątynia” odsłoni przed Tobą dalszy ciąg historii miłośnika horrorów Tytusa i jego dobrej znajomej Anki. A fantastyczne wydarzenia osadzone w barwnych polskich realiach wciągną cię jak najlepszy horror Stephena Kinga.

Zło powraca, a bohaterowie „Zmorojewa” pakują się w nowe kłopoty…
Mroczne wydarzenia poprzedniego lata zaczynają się zacierać w pamięci Anki i Tytusa, gdy pod ziemią znów zaczyna się coś dziać.
Tym razem robi się głośno o wsi Płaszów Kozłowiecki z powodu tajemniczego samozwańczego uzdrowiciela – Adama Kropińskiego. Do założonego przez niego kompleksu budynków zwanego Świątynią ciągną pielgrzymki liczących na uleczenie. Tymczasem w lesie nieopodal kryje się stary, wiktoriański dom, w którym dzieją się podejrzane nadprzyrodzone zjawiska.
„Złe oko” czuwa, czeka na okazję, by otworzyć drzwi między światami Powiernika Światła a Powierniczki Ciemności. Powoli staje się jasne, że nadchodzi wielka katastrofa, i zdaje się, że wszystko już stracone.
Chudy nastolatek, który potrafi walczyć tylko w grach komputerowych, po raz kolejny wikła się w bezwzględną walkę Dobra ze Złem. By ratować Ankę z tarapatów, Tytus, z nowymi towarzyszami przygód, wyrusza na spotkanie z Wypalonym i jego przerażającymi wysłannikami. Fantastyczne wydarzenia osadzone w barwnych polskich realiach wciągają i trzymają w napięciu jak najlepszy horror Stephena Kinga.

O Autorze:
JAKUB ŻULCZYK (ur. 1983) jest prozaikiem i scenarzystą. Autor bestsellerowej powieści „Ślepnąc od świateł”, która sprzedała się w ponad 100 tysiącach egzemplarzy, oraz współscenarzysta serialu HBO na jej podstawie, który okazał się największym sukcesem polskiej telewizji ostatnich lat. Zadebiutował w 2006 roku powieścią „Zrób mi jakąś krzywdę”. W 2008 roku wydał „Radio Armageddon”, powieść zaadaptowaną w 2014 roku na scenę Wrocławskiego Teatru Współczesnego. Pomysłodawca, współautor i współscenarzysta serialowego hitu „Belfer” (Canal Plus). W 2017 roku ukazała się jego powieść „Wzgórze psów”, za którą otrzymał Nagrodę Literacką m.st. Warszawy oraz „Wawrzyn” – Literacką Nagrodę Warmii i Mazur.

„– Mamy tu jeszcze kilkadziesiąt trupów. Rozszarpanych na strzępy, zjedzonych. Tak, oprócz policjantów. Ludzie tutaj są w amoku, gadają o jakichś potworach, które stąd wybiegły, człowieku, ja tu chcę zaraz wszystkich. Centralne Biuro Śledcze, najlepszych psychologów, chcę tu rządowych, Interpolu, ja chcę tu, kurwa, ludzi z archiwum X, i to za pięć minut.
«Rozszarpanych na strzępy» – pomyślał Tytus. «Zjedzonych». Popatrzył na Anetę, która otarła spuchnięte oczy z łez i pokiwała głową. «Więc to dopiero początek» – pomyślał. «Istoty, które wyszły ze Świątyni, są już gdzieś w naszym świecie, kryją się po lasach, chodzą po błotnistych polach i szukają ofiar. Brama jest wciąż otwarta, a to, że Powierniczka Ciemności została zabita, opóźniło tylko atak».
Oboje z Anetą odwrócili się w kierunku spopielonego, zniszczonego placu, gdzie jeszcze niedawno, pod płaszczem czarnego jak śmierć nieba, olbrzymia, glistowata istota przebiła się spod ziemi na ludzki świat.
– To dopiero początek – powiedział Tytus, czując, jak w jego gardle rośnie kwaśna gula lęku nieporównywalnego z niczym, co czuł do tej pory” – fragment książki

Świątynia od Jakub Żulczyk możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć