ebook Rodzina
4.25 / 5.00 (liczba ocen: 23912) Ilość stron (szacowana): 360

Rodzina
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - najniższa cena: 20.30
wciąż za drogo?
27.81 złpremium: 17.94 zł Lub 17.94 zł
20.30 zł Lub 18.27 zł
29.90 zł
29.90 zł Lub 26.91 zł
20.40 zł
22.43 zł 20% rabatu
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (8)
Inne proponowane
Druga część jednej z najpopularniejszych serii New Adult na świecie. Samantha i Mason są w sobie szaleńczo zakochani. Wydaje się, że nic nie stanie na drodze ich miłości, jednak pojawia się problem, bo matka Samanthy nie potrafi zaakceptować tego związku…
 

Samantha i Mason są w sobie szaleńczo zakochani. Wydaje się, że nic nie stanie na drodze ich miłości, jednak pojawia się problem, bo nie wszyscy akceptują ten związek.
Matka Samanthy to typ kobiety, która nie powstrzyma się przed niczym, aby osiągnąć to, czego pragnie. Analise robi wszystko, by rozdzielić parę. Dopuszcza się nawet szantażu i stawia Sam ultimatum. Kiedy wspomnienia z przeszłości wracają do niej z pełną siłą, dziewczyna musi znaleźć w sobie dość odwagi, by sprzeciwić się matce. Jeśli się zawaha, przyszłość Masona będzie przesądzona.
Czy Mason będzie walczył o ich miłość? Czy Samantha znajdzie w Fallen Crest kochającą rodzinę, jakiej nigdy nie miała?

„Tijan pisze z sercem i zrozumieniem” – Debra Anastasia, autor bestsellerowej „Poughkeepsie series”

Rodzina od Tijan możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Sam i Mason w końcu są oficjalnie razem, ale młoda dziewczyna jest zmuszona płacić wysoką cenę za ich związek. Jej życie zmienia się w koszmar, głównie za sprawą jej własnej matki, która nie cofnie się przed niczym, aby rozdzielić tych dwoje. Przed tą parą naprawdę trudne chwile i decyzje, które będą musieli podjąć jak najszybciej.

Nie będę się rozpisywać na temat bohaterów, ponieważ to zrobiłam już przy okazji recenzji poprzedniej części (klik)

W książce pojawia się pewna bohaterka, którą polubiłam od razu. Nawet nie zastanawiałam się jaka będzie jej rola w całej historii. Moi drodzy, Heather Jax to prawdziwa bomba, która zdecydowanie nadała pazura tej powieści. Choć jest twarda, odważna i potrafi poradzić sobie z największymi mięśniakami to jest bardzo lojalna względem przyjaciół, tutaj: Sam. Myślę, że to jeszcze bardziej zwiększyło moją sympatię do niej.

Zaczynając lekturę, trochę obawiałam się tego, że ta część może okazać się słabsza niż poprzednia. Nic bardziej mylnego! Śmiem nawet powiedzieć, że jest zdecydowanie lepsza.
Co najbardziej rzuca się w oczy podczas czytania, to to, że jest tu zdecydowanie mniej seksu, a więcej tajemnic, intryg, dramatu i problemów bohaterów.

Sceny z Analise, czyli matką głównej bohaterki były zdecydowanie najgorsze. Nie to, że źle napisane, nic z tych rzeczy. Po prostu jak pojawia się ta kobieta, czuję bardzo dużą nienawiść do niej oraz zdenerwowanie. Kilka razy miałam ochotę rzucić książką o ścianę, gdy do głosu dochodziła właśnie ta postać, ale stwierdzałam za każdym razem, że książkę szanuję bardziej i nie chcę żeby się poniszczyła.

Tijan doskonale wie jak grać na emocjach czytelnika. Sprawnie przechodzi od smutnych scen do zabawnych, a także z tych pełnych napięcia i nerwów do scen pełnych uśmiechów oraz seksu.

Myślę, że osobom, które pokochały Akademię, będą równie, a nawet bardziej zadowolone z Rodziny. Ja dorobiłam się małego kaca książkowego i mam ogromną nadzieję na kolejną część.

Ocena: 6/6
©Inthefuturelondon
Przeważnie z drugimi tomami wiąże się pewna przypadłość. Otóż zazwyczaj nie są one tak dobre i widać widoczny spadek w dynamiczności wydarzeń. Czytelnik traci ochotę na czytanie, ale to się nie dzieje w tej serii. Nie tym razem i wiecie co? Chcę już sierpień. Natychmiast.

Nie sądziłam, że tak Fallen Crest mną zawładnie. Książki Tijan to bez wątpienia książki dla kobiet i jeśli nie jesteście pewni to zaryzykowałabym. Dlaczego? Sama zaryzykowałam i dałam szansę. Można twierdzić, że to już było, że ten schemat powtarza się w co drugiej książce, ale wiecie co? Tego nie da się uniknąć. Jednak nie każdy autor potrafi tak plastycznie i lekko opisywać zdarzenia i do tego zaciekawić czytelnika. Ale od początku. Życie Sam w pierwszym tomie nie należało do najłatwiejszych, ponieważ jej matka postanowiła odejść od jej ojca i związać się z nowym partnerem. Tym samym nastolatka zmuszona była zamieszkać w domu sławnych i zbuntowanych braci Kade'ów. Jednak nie spodziewała się, że ta znajomość może przynieść jej tyle zmian w życiu. Oprócz tego, że jej matka to totalna świruska to dziewczyna zakochała się w swoim przyszłym przyrodnim bracie, ściągając tym samym na siebie gniew całej Akademii Fallen Crest jak i reszty świata. Drugi tom nie zwalnia - on podkręca prędkość i przyszykujcie się na jazdę bez trzymanki.

Tak jak mówię - Fallen Crest. Rodzina to jazda bez trzymanki, a fabuła nie zwolniła. Samantha i Manson oficjalnie są razem, ale nikomu ten związek się nie podoba i nie chodzi tutaj o byłych przyjaciół nastolatki, ale jej matkę, która jest w stanie zrobić dosłownie wszystko, aby ta dwójka przestała być razem. Jeśli czytaliście pierwszy tom to wiecie jaką oszustką jest matka Sam, a jeśli liczycie na to, że Analise, jakimś cudem odzyskała choć trochę rozumu - to niestety, ale to się chyba nie stanie. W drugim tomie musiało pojawić się dość sporo problemów - wiadomo, ponieważ akcja musi być pociągnięta. Jednak, to co charakteryzuję serię Tijan to to, że zawsze coś się dzieje i nie ma możliwości na nudę. Nawet mogę powiedzieć, że niektóre wątki bardzo szybko się zaczynają i bardzo szybko kończą, co oczywiście może spowodować dezorientację w połapaniu się, co jest co, ale jeśli ktoś wnikliwie czyta potrafi zrozumieć przekaz.

Bohaterowie to dobrzy nam znani starzy znajomi i oczywiście, że bracia Kade w dalszym ciągu są gorący i przystojni. Sam bardziej zdecydowana i zdeterminowana, by uwolnić się spod władzy apodyktycznej matki. Denerwujący Adam i reszta świty nieprzychylna dziewczynie. W powieści nie brakuje oczywiście też nowych postaci jak i zwrotów akcji. W tej części wiele się dzieje! Styl drugiego tomu w niczym nie różni się od tego, którego poznaliśmy w pierwszym tomie i książkę równie dobrze oraz szybko się czyta, więc z pewnością nie zauważycie tego jak wam mija czas.

Szczerze to nie sądziłam, że drugi tom wywrze na mnie aż tak dobre wrażenie. Ba... obawiałam się, że może mnie rozczarować, ponieważ nie od dziś mówi się o klątwie drugiego tomu. Na całe szczęście Tijan udało się ominąć to przekleństwo i stworzyć ciekawą historię. Już nie mogę doczekać się kolejnego tomu, a osobom, które są ciekawe lub już czytały pierwszy tom, nie pozostaje mi nic innego tylko powiedzieć, że warto przeczytać tę serię. Polecam.

Ocena: 5+/6
©Zaczytana Majka
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć