Biały Kruk
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.43 / 5.00
liczba ocen: 169
dołącz do programu UpolujEbooka.pl
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
-11% 14.90 zł
24.90 złpremium: 14.94 zł
19.92 zł
20.42 zł
20.83 zł
Pozostałe księgarnie
18.68 zł
19.92 zł
20.81 zł
21.17 zł
22.16 zł
22.41 zł
22.41 zł
24.90 zł
24.90 zł
Opis:
Pierwszy tom bestsellerowej serii fantasy dla młodzieży. Po śmierci matki Piper i jej młodszy brat trafiają pod opiekę babci, do małej miejscowości, w której nic ciekawego się nie dzieje. Tam Piper spotyka zabójczo przystojnego Zane’a Huntera, dzięki któremu życie w nowym miejscu staje się całkiem znośne. Między parą zaczyna iskrzyć, jednak chłopak ma w sobie coś niezwykłego, coś nadprzyrodzonego i śmiertelnie niebezpiecznego…
 

Biały Kruk to pierwszy tom serii „Raven”, w której wątki paranormalne łączą się z romansem i tajemnicami! To idealna propozycja dla fanów książek fantasy, którzy zakochali się historiach takich jak „Saga Zmierzch”, „Akademia Wampirów” czy „Dary Anioła”!
Kiedy na drodze Piper staje zabójczo przystojny Zane Hunter, okazuje się, że życie na wyspie może być całkiem znośne. Między parą zaczyna iskrzyć, chłopak ma w sobie coś niezwykłego… coś nadprzyrodzonego i śmiertelnie niebezpiecznego. Dlaczego jednak trzyma ją na dystans?
Piper nigdy wcześniej nie zastanawiała się nad przeszłością swojej rodziny i była przekonana, że jest zwykłą nastolatką,. Dlaczego wszyscy w Raven Hollow sprawiają wrażenie, jakby doskonale ją znali i co oznaczają niezwykłe tatuaże, które ożywają na jej oczach?
Kiedy ktoś próbuje zabić dziewczynę, staje się jasne, że ona i jej babcia muszą sobie dużo wyjaśnić. Kim jest Piper? Czym jest Zane? Czy ten cały nadprzyrodzony świat, który znała tylko z filmów może być prawdziwy?

„Niezwykła historia! Uwielbiam ją!!! Kontrast pomiędzy światłem a ciemnością, dobrem i złem, siłą a słabością – to było najlepsze!” – Beyond the Pages, vlog recenzencki

Recenzje blogerów
Sięgnęłam po tę książkę, ponieważ zachęciła mnie do niej okładka. Od dnia premiery chodziła za mną i musiałam tylko znaleźć kilka chwil, aby ją przeczytać. Czy opowieść stworzona przez J. L. Weil mi się spodobała?

Piper to siedemnastoletnia nastolatka, która mieszka w Chicago, jednak jej spokojne życie zostało wywrócone do góry nogami, ponieważ spotkała ją wielka tragedia - jej matka została zamordowana. Nie mając wielkiego wyboru i chęci wraz z bratem jadą do babci na wakacje. Babki, której nigdy nie widzieli na oczy i wcale jej nie znają. Gdy nastolatka przybywa do wyspy u brzegu Nowej Anglii jej nastawienie względem wyjazdu się zmienia, a pewnego dnia poznaje Zane - chłopaka bardzo tajemniczego i przystojnego, który może na nią sprowadzić niemałe kłopoty. Czy przypadkowa znajomość może okazać się niebezpieczną grą?

Akcja powieści wraz z rozwojem wydarzeń nabiera tempa i już od pierwszych stron zostałam bardzo mocno zaciekawiona. Szczerze przyznam, że myślałam o bardziej spokojnej książce, ale autorka zadbała o to, by dawkować wszystkie emocje związane z tą historią. Bohaterowie, a zwłaszcza główna bohaterka, która jest i narratorką opowieści bardzo mi się spodobała i od razu ją polubiłam. W końcu dostałam normalną nastolatkę, a nierozkapryszoną dziewuchę z wysokim mniemaniem o sobie jak stąd do Australii. Okazało się, że nastolatka była stanowcza i uparta, ale przy tym miała też szacunek do swojej babci i wykazywała się dużą dojrzałością. Jeśli chodzi o staruszkę, której Piper oraz jej brat nie wiedzieli również ją polubiłam. Widać też między nią, a wnuczą podobieństwa w charakterze i to wielki plus. A Zane? Tajemniczy chłopak, który jest tym typem, z którym nie warto się zadawać. Cóż główne bohaterki takich chłopaków lubią najbardziej. Jednak to co mogę powiedzieć o nim to to, że trudno go rozgryźć i jest wielką zagadką w tej książce.

Miejsce akcji, gdy czyta się książę wydaje się być inne, magiczne i które, co najważniejsze samemu chce się odwiedzić. Biały kruk został napisany lekkim i przyjemnym stylem pisarskim i książę czyta się szybko i bez problemów. Nie ma luk w fabule przez, co nie ma się wrażenia, że pewne wątki pojawiają się jak te przysłowiowe króliki z kapelusza. To zdecydowanie bestseller miesiąca czerwca.

Uwierzcie mi też, że chciałabym Wam zdradzić coś więcej z fabuły, ale nie chcę Wam psuć frajdy z czytania, bo ta książka jest świetna. Tajemnice, piękna okolica wyspy to tylko ułamek tego co znajdziecie w powieści Biały kruk. Jestem też ciekawa jak potoczą się dalsze losy bohaterów i czekam z niecierpliwością na kontynuację.

Ocena: 4/6
©Zaczytana Majka
Komentarze dotyczące oferty:
Inne proponowane
Warto zerknąć