Bad Boy's Girl 2
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.42 / 5.00
liczba ocen: 413
cena: 22.40
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
32.00 złpremium: 19.20 zł
-19% 25.60 zł
26.25 zł
26.76 zł
27.20 zł
Pozostałe księgarnie
22.40 zł
25.60 zł
27.19 zł
28.48 zł
28.80 zł
29.00 zł
32.00 zł
32.00 zł
32.00 zł
Opis:
Drugi tom niezwykle popularnej trylogii! Ponad 200 milionów pobrań na wattpadzie. Książka na międzynarodowych listach bestsellerów. Tessa o’Connell za chwilę zacznie pierwszy rok studiów. Zakochana po uszy, a nawet jeszcze bardziej, ma nadzieję, że w college’u rozwinie skrzydła. Okazuje się jednak, że początek nowego etapu życia to nie bułka z masłem, zwłaszcza gdy na wymarzone studia zabiera się nie tylko chłopaka i torbę ciuchów, ale również dawne problemy…
 

Kiedy mało co idzie zgodnie z planem, a najbliżsi zastawiają na ciebie pułapki, łatwo stracić grunt pod nogami. Czy facet, który chciał chronić Tessę przed całym światem zdoła uchronić ją przed samą sobą? I jakiej ilości KitKatów oraz truskawkowych lodów będzie potrzebował, by zapewnić miłość swojego życia, że mimo kłopotów, nieporozumień i zastępów długonogich studentek nigdzie się nie wybiera?

CYTATY:
Ale być może na tym polega miłość - na byciu odważnym, choć zna się ból łamanego serca.
Recenzje blogerów
Tak dosyć niedawno pisałem o tej książce i znając już jej drugą odsłonę nie zmieniam zdania, a jedynie utwierdzam się w przekonaniu, że Blair Holden dokonała czegoś miłego, czegoś dobrego, czegoś, co zaskakuje i onieśmiela, a także sprawia miłą niespodziankę na długi czas.

Nie bez znaczenia jest też wszystko to, co oglądamy na okładce pierwszej, drugiej, czy już za chwilę oglądać będziemy na okładce trzeciej książki. Tessa i Cole kończąc swoją szkołę stoją na progu dorosłości, która tak naprawdę za Oceanem zaczyna się po ukończeniu 21 lat, jednak znaczenie wcześniej większość amerykańskich nastolatków staje przed jedną z najważniejszych decyzji w swoim życiu. Wybór college'u dla Tessy i Cole'a to również coś ważnego, coś istotnego, coś, co może mieć istotne znaczenie dla być albo nie być dla ich związku.

A skoro wspominam powyżej o okładkach, są one oryginalnym, graficznym przekazem emocji panujących w tym związku. Etapu zbliżenia, przyciągania, patrzenia sobie głęboko w oczy z radością, miłością i fascynacją i tego, co zaczyna dotykać ten związek jakiś czas później, czyli kryzys. Uczuciowy i mentalny, nowy świat, wspólna uczelnia i gdzieś powoli, stopniowo wspólne spojrzenie w jednym kierunku zaczyna się zamieniać w dwa odrębne, przeciwstawne kierunki. (...)

Cała recenzja: Bad Boy's Girl 2

Ocena: 5/6
©Internetowa cela
Czasem wystarczy jedna chwila by szczęście zmieniło się w niewypowiedziany ból. Moment i wszystkie obietnice stają się jedynie pustymi słowami, raniącymi i wymazującymi wszelkie dobre wspomnienia. Niekiedy jednak do głosu zaczynają także dochodzić inne tony – rozsądniejsze i dającymi nadzieję na lepsze jutro.

Wydawało się, że tego co łączy Tess i Cole`a nie da się łatwo zniszczyć, ale czy nie było to jedynie iluzją lub naiwnością? Ostatnie dni w liceum okazują się być pasmem cierpienia i smutku, nic nie idzie tak jak powinno lub raczej tak jak było zaplanowane. Trzeźwe spojrzenia na sytuację nie jest łatwe kiedy wszystko przemawia w jednym i to negatywnym kierunku, lecz czy faktycznie tak było? Na tym nie koniec zmartwień Tess, bo gdy jeden problem zostaje rozwiązany kolejne już stoją u drzwi. Jeszcze nie tak dawno dziewczyna znajdowała się w dole rozpaczy i koniec świata pukał do jej drzwi, ale udało się wyjść i z tych problemów. Nowy, życiowy, rozdział rysuje się nadzwyczaj obiecująco, w miarę z daleka od rodzinnych zawirowań, za to w towarzystwie faceta, który wniósł tak wiele do egzystencji Muffinki. Niestety marzenia mają swoją cenę, studiowanie w Brown także, zwłaszcza gdy twoja druga połówka jest sportowcem w jakim pokłada się wiele nadziei, no i nie da się ukryć bardzo atrakcyjnym. Taka kombinacja zwiastuje kolejne zawirowania i faktycznie coś jest na rzeczy, a jeśli do tego dodać skłonność do pakowania się w kłopoty to college maluje się w dość kontrastowych barwach. Tess i Cole mają za sobą nie jedną burzę, nawet doświadczyli huraganu uczuć, ale tym razem muszą się zmierzyć z nowymi wyzwaniami i to jeszcze mocniej ingerującymi w to co jest pomiędzy tą dwójką. Nie jest łatwo być pierwszoroczniakiem, dziewczyną wschodzącej gwiazdy sportu, młodą kobietą i członkiem pokręconej rodziny. Jak na jednego człowieka to dużo, zresztą na tym jeszcze koniec, to dopiero początek tak wyczekiwanego samodzielnego życia, gdzie nowe i stare trzeba poukładać by w końcu urzeczywistnić swoje marzenia.

Wkraczanie w dorosłość ma w sobie smak przygody, ale i rozczarowań, czasem walki o to co wydaje się ważne. Drugie spotkanie z bohaterami Bad Boy`s Girl 2 okazało się równie ciekawe jak i pierwsze, różnica wieku w tym przypadku nie przeszkadza w lekturze. Autorka skupia się na młodych ludziach, lecz starszym czytelnikom jest również po drodze z tą lekturą. W końcu rodzinne problemy, emocjonalna huśtawka i szukanie swego miejsca nie jest domeną jedynie tych, dopiero co wchodzących dorosłość. Blair Holden kontynuując opowieść utrzymała klimat z pierwszej części czyli połączenie humoru i obyczajowej historii. Do znanych postaci dołączają nowe, wnosząc kolejne zawirowania i wątki. Autorka nie zapomina co wydarzyło się wcześniej, opierając się na tym budując dalszy ciąg. Jej bohaterowie mierzą się z problemami podobnymi jakie mają ich rówieśnicy, ale są również świadkami tego co jest udziałem rodziców. Stawiają pierwsze kroki w dorosłej egzystencji, lecz także wciąż zmagają się z przeszłością, którą nie tak łatwo zostawić za sobą jak się okazuje. W „Bad Boy`s Girl 2” wykorzystano potencjał już zarysowany w pierwszym tomie i poprowadzono postacie po ścieżkach może i schematycznych, lecz z drugiej strony ciekawie je interpretując.

Ocena: 5/6
©Taki jest świat
Ten tom jest inny. Spokojniejszy, nie tak intrygujący, jak wcześniejszy, ale warty uwagi. Obowiązkowy dla fanów, którzy pokochali tę serię. Ja już nie mogę doczekać się kontynuacji! I liczę na to, że konsekwencje, z jakimi spotka się Cole, pokażą mu, że czasami głupio postępuje. Oczywiście nie martwię się o to, że trzeci tom będzie równie zabawny i uroczy.Ocena: 4+/6
©Zaczytana Majka
Komentarze dotyczące oferty:
Inne proponowane
Warto zerknąć