Tajemnicza wyspa. Tom I
ebook: pdf, epub (ipad), mobi (kindle)

średnia ocena: 4.02 / 5.00
liczba ocen: 26116
Ilość stron (szacowana): 355
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
13.37 zł
13.59 zł
13.93 zł
Pozostałe księgarnie
16.99 zł
13.76 zł
13.93 zł
14.65 zł
15.29 zł
16.99 zł
16.99 zł
Opis:

Pierwszy tom przygodowej książki Juliusza Verne’a, która opowiada o czasach wojny secesyjnej w Ameryce. Grupka uciekinierów spędza kilka lat na małej, niezamieszkanej wyspie, nazwanej później przez rozbitków imieniem prezydenta Lincolna. W skład grupy wchodzą: inżynier Smith, dziennikarz Spilett, marynarz Pencroff, chłopiec Harbert oraz służący Nab.
Seria wydawnicza Wydawnictwa Zielona Sowa „Podróże z Verne’em” zawiera 14 powieści Juliusza Verne’a. Obok utworów należących do kanonu twórczości francuskiego klasyka, prekursora science fiction, znalazły się w niej również pozycje mniej znane polskiemu czytelnikowi, jak utrzymane w konwencji powieści utopijnej ""Pięćset milionów hinduskiej księżniczki"" czy ""Dramat w Inflantach"", którego akcja toczy się wokół zbrodni i następującego po niej śledztwa. Starannie opracowane, opatrzone rzetelnymi przypisami książki, w nowych pełnych przekładach z języka francuskiego, rekomenduje Polskie Towarzystwo Juliusza Verne’a.

Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Ta książka to niespełnione wakacyjne marzenie. Mieszkać na wyspie jak Robinson i uczyć się wszystkiego od podstaw - zdobywanie pożywienia, budowa szałasów i łodzi i wszystko to w atmosferze przygody. Jest jeszcze niespodzianka na samym końcu lektury...
    Tego się nie przeżyje podczas gry w settlersów. To trzeba przeczytać.

Inne proponowane
Warto zerknąć