ebook Dlaczego nie rozmawiam już z białymi o kolorze skóry
3.62 / 5.00 (liczba ocen: 431) Ilość stron (szacowana): 288

Dlaczego nie rozmawiam już z białymi o kolorze skóry
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - polecana oferta: 22.31
PakietyMedyczne#PakietyMedyczne
PakietyMedyczne#PakietyMedyczne
27.00 złpremium: 16.20 zł Lub 16.20 zł
22.31 zł Lub 20.08 zł
24.30 zł Lub 21.87 zł
27.00 zł
-6% 20.79 zł
-19% 21.60 zł
21.69 zł
22.95 zł
24.50 zł
27.00 zł
27.00 zł

W 2014 roku Reni Eddo-Lodge, brytyjska dziennikarka i blogerka, opublikowała na Facebooku post zatytułowany Dlaczego nie rozmawiam już z białymi o kolorze skóry. Napisała w nim, że ma już dość wyjaśniania białym ludziom, jak czują się osoby o innym kolorze skóry, ma dość ich reakcji od znudzenia i niezrozumienia po agresję. Ci, którzy sądzą, że biały kolor skóry jest naturalny, nie są w stanie pojąć, na czym polega rasizm, zwłaszcza ten ukryty, strukturalny. Po opublikowaniu postu Reni Eddo-Lodge została zasypana odpowiedziami. Jedni jej dziękowali, że otworzyła im oczy, inni, że wypowiedziała to, co sami czują. Książka Reni Eddo-Lodge jest próbą opisania tego doświadczenia w szerszym kontekście kolonialnej historii Wielkiej Brytanii, ale też różnych współczesnych form dyskryminacji rasowej. Autorka pisze o własnych doświadczeniach, przytacza prace badaczy, nie pomija żadnego z ważnych aspektów rasizmu; pokazuje jego korzenie, pisze o uprzywilejowaniu białych, rasizmie strukturalnym i o czarnym feminizmie. Posłowie do książki napisała Monika Bobako.

Dlaczego nie rozmawiam już z białymi o kolorze skóry od Reni Eddo-Lodge możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  Czytanie tej książki to cenne doświadczenie.
  Szkoda, że autorka nakreśla problem, ale rozwiązań już nie sugeruje. Otwiera oczy. Książka z perspektywy europejskiej, co dość unikalne. Poucza nie tylko białych sensu stricte, ale wytyka błędy feministek, "ślepych na kolory" czy "antyrasistów na pokaz".
  Ujawnia zaszyty w społeczeństwie strukturalny rasizm.
  Podana historia, własne przeżycia - i wywiad z narodowcem.
  Młoda, współczesna autorka - to sprawiło, że czytało mi się lekko, miałem wrażenie jakbym słuchał koleżanki.
  Plus bardzo potrzebne posłowie - o rasizmie z polskiej perspektywy.
  Polecam!

Warto zerknąć