ebook Podróżniczka
3.64 / 5.00 (liczba ocen: 270) Ilość stron (szacowana): 512

Podróżniczka
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 22.39
wciąż za drogo?
29.67 złpremium: 19.14 zł Lub 19.14 zł
27.23 zł
27.68 zł Lub 24.91 zł
31.89 zł Lub 28.70 zł
31.90 zł
22.39 zł
23.48 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Etta Spencer marzyła o karierze skrzypaczki, lecz los miał dla niej inne plany. Zmuszona, by tułać się po najróżniejszych krajach i epokach, cierpiąc z powodu rozłąki z ukochanym Nicholasem, poszukuje tajemniczego astrolabium, które jest najpotężniejszym artefaktem podróżników. Tylko ono pozwoli jej odnaleźć i ocalić tych, których kocha.

Szalona podróż po egzotycznych miejscach, spiski, ciągła walka z czasem, nieoczekiwane sojusze i zdrady. Oto, co czeka na was w ostatnim tomie serii.

Kto jest sprzymierzeńcem, a kto wrogiem? Czy stawką za uratowanie świata okaże się miłość?

"Proza Bracken jest ambitna i wyszukana."
Sarah J. Maas, autorka bestsellerowych serii "Dwór cierni i róż" i "Szklany tron"

"Podróżniczka to prawdziwy wehikuł czasu!"
Victoria Aveyard, autorka bestsellerowej serii "Czerwona Królowa"

"Podróże w czasie, szalone tempo, zwroty akcji i bohaterowie, których nie da się nie kochać – Podróżniczka wciąga od pierwszych stron. Nie spodziewałam się, że ta seria tak mnie porwie. Gorąco polecam!"
Paulina Kaleta, Reading My Love

"Przygotujcie się na jeszcze więcej podróży w czasie, zapierających dech scenerii, a przede wszystkim akcji, która trzyma w napięciu do samego końca. Jeśli zakończenie pierwszego tomu wywołało u was rozpacz, finał historii Etty i Nicka na pewno was usatysfakcjonuje!"
Marta Korytkowska, Bibliofilem być

"Etta była pasażerką, nieprzygotowaną na samotne wędrówki. W końcu przejmuje stery i jako podróżniczka pokazuje czytelnikowi nowe miejsca, nowe czasy, nowe wątki i nowych bohaterów. Jej perypetie porywają, a zakończenie tej historii jest perfekcyjne."
Natalia Patorska, Na Tropie Kultury

"Bracken imponowała mi swoją historyczną wiedzą już w Pasażerce, ale dopiero czytając Podróżniczkę, miałam ochotę zapaść się pod ziemię ze wstydu. Jeśli lubicie być zaskakiwani na każdym kroku, musicie sięgnąć po tę serię."
Kinga Maszota, KiniaBook

"Bracken porusza kwestię postrzegania kobiet, osób homoseksualnych i przedstawicieli innych ras w różnych miejscach na świecie i różnych epokach, od Kartaginy okresu wojen punickich przez carską Rosję u progu rewolucji po współczesną Amerykę. Ci, którzy dotąd z zapartym tchem śledzili losy Etty i Nicholasa, nie będą w stanie się oderwać od tej książki aż do bombowego finału!"
Booklist

"Wiedza historyczna Bracken jest imponująca. Jej proza zachwyca!"
School Library Journal

Podróżniczka od Alexandra Bracken możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Etta Spencer miała mieć życie jak z bajki. Planowała rozwijać swój talent muzyczny, marzyła o tym, by zostać sławną na całym świeci skrzypaczką. Kimś, kto będzie rozpoznawalny przez wyjątkowy muzyczny dar. Kimś, kto będzie zachwycał ludzi, rozkochiwał w sobie publiczność. Niestety los nie zawsze jest łaskawy. Bardzo szybko okazuje się, że Etta ma całkowicie inne przeznaczenie. Takie, którego nikt by się nie spodziewał. Dziewczyna ma umiejętność podróżowania w czasie. Teraz, w kolejnej części, Etta i Nicholas kontynuują poszukiwania astrolabium - legendarnego urządzenia, które jest pomocne przy podróżowaniu w czasie. Jakby problemów było mało to na dokładkę Etta zostaje porwana i przetrzymywana, a Nicholas musi połączyć siły z Sophią, gdyż działanie w pojedynkę z pewnością nie przyniosłoby oczekiwanych skutków.

Czy któremuś z nich w końcu uda się odnaleźć astrolabium? Jak zakończy się ta pełna przygód historia? Czy Nicholas i Etta znajdą sposób, by być ze sobą na zawsze?

Muszę się do czegoś przyznać. Naprawdę nie wiem, która część była lepsza. Obie były tak nieziemsko dobre, że nie potrafię zdecydować, a przecież powinnam. Po długim namyśle stwierdziłam, że obie książki trzymają bardzo wysoki poziom, ale jednak moje serce bardziej skradła Podróżniczka. A dlaczego? To proste - akcja mknie już od pierwszej strony. Nie ma tu takich wyjaśniających fabułę wstępów, a takie często bywają w pierwszym tomach serii i było to częścią "Pasażerki". W skrócie przedstawia się to tak, że otwieracie pierwszą stronę i... wsiąkacie na długo. Fajnym zabiegiem, a jednocześnie nieuniknionym w przypadku porwania, jest podzielenie historii na dwie perspektywy. Raz dowiadujemy się co dzieje się u Etty, a za moment czytamy o przygodach Nicholasa. Dla mnie bomba! To sprawiło, że czytając książkę nie nudziłam się ani przez moment, a ten podział wręcz podsycał moją ciekawość i pobudzał wyobraźnię. Czytasz o jednym bohaterze, a myślisz o drugim - tak było w moim przypadku.

Bohaterowie Podróżniczki wykreowani są świetnie. Ci, których nie lubiłam, zaczęli pozyskiwać moją sympatię i na odwrót. To postacie, które nie są w żadnym wypadku sztuczne i nie brakuje im niczego. Podróże w czasie dalej są trzonem tej książki - to żadna niespodzianka. Jednak w tej części były to według mnie podróże dużo bardziej barwne, emocjonujące, po prostu ciekawsze. Działo się w tej książce i działo! Nie było ani chwili, by złapać oddech. Co tu dużo mówić - to młodzieżówka, która jest napisana świetnie. Taka, która ma w sobie wszystko, co powinno cechować dobrą młodzieżówkę. Przygody, podróże i subtelny wątek miłosny.

Podróżniczki to nie książka tylko dla dziewczyn! Niech nie zmyli Was kolor okładki. To w końcu opowieść o podróżach w czasie, piratach, przygodach, spiskach i czyhających wszędzie niebezpieczeństwach. To książka dla każdego miłośnika literatury skierowanej do młodzieży. Świetna. Szkoda, że to już koniec...

Ocena: 5/6
©Książkomaniacy Recenzje
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć