ebook Krok za tobą
4.09 / 5.00 (liczba ocen: 4533)

Krok za tobą
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 28.90
Audiobook - najniższa cena: 33.90
wciąż za drogo?
35.34 złpremium: 22.80 zł Lub 22.80 zł
28.90 zł
30.40 zł Lub 27.36 zł
38.00 zł
38.00 zł Lub 34.20 zł
29.53 zł
31.28 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane
Thriller kryminalny amerykańskiej mistrzyni gatunku, podziwianej przez Harlana Cobena, Lee Childa i Tess Gerritsen.

Trzeci tom serii, w której pojawiają się emerytowany profiler FBI Pierce Quincy i policjantka Rainie Conner.

#1 na liście bestsellerów „New York Timesa”.

Finalistka konkursu, na najlepszą powieść w kategorii mystery and suspense, organizowanego przez magazyn „Romantic Times” w 2017 roku.

Bohater? Czy zabójca? Jedno wie na pewno: on wrócił.

Osiem lat temu starszy brat Sharlah May Nash, w obronie życia ich obojga, zatłukł na śmierć kijem bejsbolowym ich pijanego ojca. Teraz trzynastoletnia Sharlah jest wreszcie gotowa, by rozpocząć nowe życie. Dziewczynka wkrótce zostanie adoptowana przez emerytowanego profilera FBI Pierce'a Quincy'ego i jego partnerkę Rainie Conner. W swojej nowej rodzinie Sharlah najbardziej kocha to, że wszyscy są ekspertami od potworów.

Tymczasem Quincy i Rainie dostają informację o podwójnym morderstwie na lokalnej stacji benzynowej, a wkrótce docierają do nich doniesienia o uzbrojonym podejrzanym przemierzającym dzikie tereny Oregonu. Gdy Quincy i Rainie ruszają na miejsce zdarzeń, muszą stawić czoła coraz bardziej ewidentnym przesłankom: tajemniczym strzelcem z dużym prawdopodobieństwem jest starszy brat Sharlah, Telly Ray Nash. Wygląda na to, że wpadł w morderczy szał, który właśnie przybiera na sile.

Im dłużej trwa polowanie na Telly'ego, tym mocniej Quincy’ego i Rainie nurtują dwa pytania: Dlaczego po ośmiu latach ten młody człowiek znowu zaczął zabijać? I co to oznacza dla jego siostry Sharlah? Lata temu starszy brat ocalił jej życie. Jest więc bohaterem czy mordercą? Ile będzie musiała poświęcić jej nowa rodzina, zanim wyjdzie na jaw wstrząsająca prawda? Bo Sharlah wie aż za dobrze, że największe niebezpieczeństwo czai się krok za nią.

Nieprawdopodobnie uzależniająca. Nie można się jej oprzeć! - Sophie Hannah

Krok za tobą od Lisa Gardner możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Lekarstwem na strach i niepokój jest siła i pewność siebie.
Rodzinna tragedia. Pijany ojciec w napadzie agresji atakuje nożem swoją żonę, a następnie rusza w pogoń za dziećmi. Dziewięcioletnim Tellym. Pięcioletnią Sharlah.

Telly chwyta kij bejsbolowy...

Osierocone dzieci trafiają do rodzin zastępczych. Oddzielnie, ponieważ są ku temu powody.

Mija prawie 10 lat i Telly z zimną krwią morduje dwie osoby. Kamery stacji benzynowej wszystko rejestrują. Co wyzwoliło w Tellym tak ogromną agresję? Czy Sharlah jest bezpieczna?

Lisa Gardner w nieco słabszej odsłonie. Na tapet wzięła mocno skomplikowane relacje między rodzinami zastępczymi a dziećmi z traumatycznym wręcz dzieciństwem oraz miłość między rodzeństwem. Autorka zmieszała wątek kryminalny, który tylko na początku wydaje się oczywisty, z trudnym i pełnym niejednoznaczności wątkiem obyczajowym. Wyszło umiarkowanie ciekawie z powodu zbyt wolnego tempa akcji i jej przekombinowania. Pościg za mordercą w amoku zbyt rozwleczony, sporo zbędnych fragmentów, ogromna ilość powtórzeń (ręka złamana przez uderzenie kijem bejsbolowym, Clifford wielki czerwony pies, płatki cheerios). Najmocniejszym atutem powieści jest właśnie poruszenie kwestii rodzin zastępczych i tego, jak ogromną rolę mądry, cierpliwy i uważny rodzic zastępczy odgrywa w życiu zagubionych, potrzebujących i tak bardzo samotnych dzieci.

Krok za tobą to satysfakcjonujący thriller, który wypada nieco gorzej na tle pozostałych, świetnych powieści Lisy Gardner.

Ocena: 3+/6 czytaj więcej
©Tylko skończę rozdział
Nie będę ukrywać, że Lisa Gardner to jedna z moich ulubionych autorek. Wcześniej znałam ją z cyklu o Detektyw D.D.Warren i jeszcze kilku innych niepowiązanych seryjnie książek.

Jeśli chodzi o cykl z Quincy & Rainie to jest to moje pierwsze spotkanie z tymi bohaterami i już wiem, że będą musiała nadrobić zaległości.

Krok za tobą to historia o trudnych relacjach, o miłości, rodzinie, dzieciach, poprzeplatana dość krwawym wątkiem. Jak to bywa u Lisy Gardner nic nie jest takie, jakie wydawało się na początku.

Sharlah to młoda dziewczyna, która mimo swoich trzynastu lat przeszła dość sporo. Jej biologiczni rodzice nadużywali alkoholu i narkotyków. Podczas jednej z kłótni domowych jej brat w obronie własnej zabija ojca. Po tym wydarzeniu zostają rozłączeni i każde z nich trafia do innej rodziny zastępczej. Mijają lata. Rodzeństwo nie ma ze sobą kontaktu. Sharlah trafia pod opiekę Pierca Quincy’a i jego partnerki Rainie Conner, którzy decydują się na adopcję dziewczyny. Tymczasem na pobliskiej stacji benzynowej w Bakersville dochodzi do podwójnego morderstwa. Młody strzelec zaczyna grasować po okolicy. Wiele wskazuje na to, że Sharlah może znać mordercę. Czy to jej brat działa w morderczym amoku?

Zawsze po lekturze książek tej autorki pozostaję pod ogromnym wrażeniem. Uważam, że Lisę Gardner, można nazwać doskonałym architektem akcji. Autorka perfekcyjnie potrafi budować napięcie, dzięki czemu czytelnik nie ma chwili wytchnienia. Akcja toczy się niezwykle wartko, również dzięki lekkiemu stylowi.

Duży ukłon należy się psychologicznej stronie postaci. Mimo natłoku wydarzeń oraz pełnej gamie uczuć, towarzyszący wydarzeniom bohaterowie nie są przerysowani, a ich czyny wypadają się zupełnie naturalne. Dodatkowo Lisa Gardner porusza w książce bardzo wiele spraw od agresji w rodzinie, przemocy, alkoholu, po miłość rodzeństwa, dzięki czemu lektura jest również niezwykle poruszająca.

Jak wspomniałam wcześniej Krok za tobą stanowi cykl z Quincy & Rainie. Jest to już siódmy tom. Mimo, iż nie czytałam poprzednich części, nie miałam wrażenia, że coś tracę, może jedynie ucierpiał na tym watek Quincy’a i Rainie. Z pewnością nadrobię zaległości gdyż wiem, że ich watek może być równie ciekawy jak historie zawarte w każdym z tomów. Zatem czeka mnie dużo czytania.

Gorąco polecam tę pozycję miłośnikom thrillerów i sensacji. Jestem pewna, że nie będziecie mogli oderwać się od tej książki.

Ocena: 5+/6 czytaj więcej
©Księgozbiór
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć