ebook Otoczeni przez psychopatów
3.3 / 5.00 (liczba ocen: 773)

Otoczeni przez psychopatów
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 28.82
Audiobook - najniższa cena: 29.96
wciąż za drogo?
34.40 złpremium: 22.19 zł Lub 22.19 zł
28.82 zł Lub 25.94 zł
31.00 zł
31.90 zł
36.99 zł
28.92 zł
30.01 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Thomas Erikson, naukowiec i światowej sławy coach, nie spoczywa na laurach! Dzięki niemu wiemy już, jak radzić sobie z idiotami. Teraz przyszła pora, aby zrobić porządek z psychopatami. Oto profesjonalny skandynawski poradnik, który jest źródłem niezawodnej wiedzy na ten temat. Hit wielu list bestsellerów!

Prawdopodobnie nie raz spotkałeś takiego typka – charyzmatyczny, energiczny, zawsze uprzejmy i pomocny. Mówi to, co chciałbyś właśnie usłyszeć, dzięki czemu czujesz się przy nim doskonale. I nawet jeżeli coś w głowie ci powtarza, że jest w tym nutka fałszu, to i tak w to wierzysz. Jest tak pięknie, że aż psychopatycznie.
Thomas Erikson, naukowiec i światowej sławy coach, uświadomi ci, jak psychopaci manipulują twoimi słabościami, aby wykorzystać cię jak najbardziej. W zależności od tego, którym typem osobowości jesteś, możesz go w sprytny sposób rozpracować i oprzeć się jego manipulacji. Oczywiście nie każdy, kto ma cechy psychopatyczne, od razu jest psychopatą i nie każdy psychopata jest seryjnym mordercą. Niemniej psychopaci są wśród nas i można ich spotkać częściej, niż podejrzewałeś – w pracy, w rodzinie, wśród przyjaciół. Nadszedł czas, aby poznać ich taktykę, bo kiedy zdecydują się zaatakować, będzie już za późno. Zrobią z tobą, co będą chcieli.
Nie bądź naiwny. Zobacz, kto w otaczającym cię tłumie, jest psychopatą, zanim on zobaczy ciebie.

Otoczeni przez psychopatów od Thomas Erikson możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Jeśli coś jest zbyt piękne, by było prawdziwe, zwykle nie jest prawdziwe.
Książka Otoczeni przez psychopatów Thomasa Eriksona traktowana jest jako kontynuacja Otoczeni przez idiotów, której ja nie czytałam, a w związku z tym nie będę wypowiadać się o tym tytule jako o kolejnym tomie tej serii, a luźnym tomie, który w międzyczasie wpadł mi w ręce.

Tematy związane z psychopatami interesują mnie nie od dziś, ale książki prezentujące psychologiczne aspekty i rozkładające osobowości na części pierwsze nie są dla mnie priorytetem – przy okazji psychologii morderców jak najbardziej, ale nie jako osobne książki. Można więc powiedzieć, że w tych psychologicznych schematach jestem laikiem, więc książka Eriksona dostarczyła mi dużo nowych informacji.

Thomas Erikson to naukowiec i coach, który w swojej kolejnej książce próbuje w prosty sposób wskazać czytelnikowi jak rozszyfrować psychopatę wśród swoich znajomych i jak poradzić sobie z jego manipulacjami. Przedstawił cztery typy osobowości, którym nadano również odpowiednie kolory, które w poszczególnych rozdziałach rozkładał na części pierwsze prezentując możliwe cechy charakteru i zachowania, które charakterystyczne są dla konkretnych kolorów.

Nie oczekiwałam wiele od tej książki i ostatecznie wspominam jej lekturę całkiem przyjemnie. Mimo że o czterech typach osobowości już słyszałam, to pierwszy raz spotkałam się z tak rozbudowanym ich schematem. Książka Eriksona nie należy do literatury naukowej, a bardzo kolokwialne i momentami aż irytujące zwroty sprawiły, że przeczytałam ją bardzo szybko i bez większego zastanowienia zaczęłam przeszukiwać źródła internetowe w celu uzupełnienia informacji, które pokrywałyby się z naukowymi odkryciami w tej dziedzinie. Fenomenalnym poradnikiem, jak głosi opis okładkowy, nie jest, ale dla mnie była dobrym początkiem do zwiększenia zainteresowania w temacie psychologii psychopatów. Pomimo wielu wad – braku odnośników do literatury, braku bibliografii i użyciu wspomnianych wcześniej męczących kolokwializmów (które mogą wynikać jedynie z tłumaczenia) – jest też całkiem ciekawa i motywuje do zgłębienia tematu.

(…) Powie, że nie czuje się najlepiej. Gdy spytasz, co mu dolega, usłyszysz ogólnikową odpowiedź. Brzuszek boli, główka boli, paluszek boli albo po prostu czuje się jakoś niewyraźnie.

Zarzucić można autorowi, że posługując się czterema typami osobowości bardzo szufladkuje i przedstawia ograniczone informacje jedynie pod to, co obrał sobie za cel do przedstawienia w tej książce. Warto jeszcze raz przypomnieć, że książka ma charakter popularnonaukowy i ma na celu ogólne przedstawienie zachowań ludzi, a dodatkowo zwiększenie czujności czytelników na manipulacje z zewnątrz – ze strony pracowników, pracodawców czy najbliższych.
Najważniejsze to podejść do tej książki z dystansem.

Ocena: 3+/6 czytaj więcej
©Rude recenzuje
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć