Dzień, w którym cię straciłam
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria: /
średnia ocena: 4.00 / 5.00
liczba ocen: 376
Ilość stron (szacowana): 448
EMPIKGO#Empik GO
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
-37% 14.90 zł
29.90 złpremium: 17.94 zł
25.42 zł
29.90 zł
29.90 zł
Pozostałe księgarnie
22.43 zł
22.72 zł
23.92 zł
25.02 zł
25.06 zł
26.91 zł
26.91 zł
27.00 zł
29.90 zł
Opis:

Poruszająca, przepięknie opowiedziana historia o życiu, stracie i więzach, które są niezniszczalne. Życie Jess zmienia się na zawsze, kiedy otrzymuje najgorsze wieści, jakie może dostać matka. Jej córka Anna zaginęła w lawinie podczas jazdy na nartach. Mimo wielkiego żalu i cierpienia Jess musi znaleźć w sobie siłę, by zaopiekować się pięcioletnią wnuczką Rose i żyć dalej…

Kiedy kobieta wyczekuje wieści o zaginionej córce, powoli zaczyna odkrywać sekretne życie Anny. Jess musi zmierzyć się z jej trudną przeszłością i poznać tajemnicę, która na zawsze odmieni jej życie..

„Dzień, w którym cię straciłam, był dniem, w którym odkryłam, że tak naprawdę cię nie znałam” – fragment powieści

„Niewiarygodnie poruszająca, przepięknie utkana powieść, której karty zdają przewracać się same” – Susan Lewis, autorka książki „Dziewczyna, która wróciła”

„Piękna powieść. Zaciekle intrygująca, emocjonująco i oszałamiająco napisana. Wskażcie mi matkę, która nie będzie potrafiła zidentyfikować się z Jess i płakać razem z nią” – Amanda Prowse, bestsellerowa autorka powieści obyczajowych

Recenzje blogerów
Kolejną książką, po którą sięgnęłam na urlopie, był Dzień, w którym cię straciłam. Chciałam dla odmiany przeczytać coś zagranicznego. Skusiła mnie cudna okładka, a co zastałam w środku? Zapraszam na moją recenzję.

W książce opisana jest historia matki, której życie w jednej chwili zmienia się o 180 stopni. 7 grudnia 2014 roku kobieta otrzymuje najgorszą wiadomość, jaką można dostać matka. Jej córka Anna zaginęła w lawinie podczas jazdy na nartach. Ciała jeszcze nie znaleziono, ale to na pewno tylko kwestia czasu. Jess musi zająć się swoją 5-letnią wnuczką Rose, znaleźć siłę by żyć dalej. Jess nie może się pogodzić ze stratą, Anna była dla niej wszystkim.

Jess ciągle czeka na wiadomości o córce, zaczyna szperać w jej przeszłości i teraźniejszości i okazuje się, że ...nie znała własnego dziecka. Zaczyna odkrywać sekrety Anny, niektóre są takie, że odmienią jej życie....Ciężko jej uwierzyć w to, co się dowiaduje. Na ile znamy własne dzieci?

Książka napisana jest w ciekawy sposób. Są rozdziały które opowiadają historię z perspektywy Jess w teraźniejszości oraz rozdziały, które zawierają wpisy Anny na jej blogu rok wcześniej. Autorka opisuje też wrażenia Theo - jest to bliski przyjaciel rodziny. Wszystkie ma swój sens i jest głęboko przemyślane przez autorkę.

Książka wyzwoliła ze mnie wiele emocji, poruszyła do głębi. Trudno się czyta matce o stracie dziecka, o znalezieniu w sobie siły do dalszego życia, o tym jak to jest poznawać sekrety dziecka po jego śmierci. Czyta się to szybko, ze względu na to, że rozdziały Jess i Anny są napisane w narracji pierwszoosobowej. Dzięki temu można wczuć się w emocje bohaterów, na co autorka postawiła szczególną uwagę. Skupiła się tu na emocjach a nie na wydarzeniach. Obserwujemy tu też każdy stopień żałoby po śmierci bliskiej osoby. Ta historia to prawdziwy wyciskacz łez, taki dramat rodzinny od którego nie można się oderwać. Już dawno czegoś takiego nie czytałam.

Na końcu autorka mnie zaskoczyła, także polecam z całego serca! Jak ktoś lubi książki obyczajowe/ dramaty to powinien być zadowolony. Mało znana książka, ale naprawdę dobra!

Ocena: 5/6
©Matka książkoholiczka
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć