Zabić Sarai
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 4.15 / 5.00
liczba ocen: 13354
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
29.99 złpremium: 17.99 zł
22.13 zł
25.49 zł
25.49 zł
29.99 zł
Pozostałe księgarnie
25.48 zł
25.49 zł
26.99 zł
28.49 zł
28.49 zł
29.99 zł
29.99 zł
29.99 zł
Opis:

Sarai miała zaledwie czternaście lat, kiedy matka uciekła z nią do Meksyku, gdzie zamieszkały ze znanym baronem narkotykowym. Z biegiem lat dziewczyna zapomniała, co to znaczy wieść normalne życie, ale nigdy nie porzuciła nadziei, że pewnego dnia ucieknie z miejsca, w którym była przetrzymywana przez ostatnie dziewięć lat.
Victor jest bezlitosnym płatnym mordercą, który – podobnie jak Sarai – znał tylko życie przepełnione śmiercią i przemocą. Kiedy zjawia się w domu brutalnego Javiera, żeby poznać szczegóły zlecenia i odebrać zapłatę, Sarai dostrzega w nim jedyną szansę na odzyskanie wolności. Jednak sprawy przybierają niespodziewany obrót i zamiast dotrzeć bezpiecznie do Tucson, Sarai trafia w ręce kolejnego niebezpiecznego mężczyzny.
Mimowolnie zaplątany w ucieczkę, Victor opiera się swojej prymitywnej naturze i postanawia pomóc Sarai. Z czasem rodzi się między nimi wyjątkowa więź, która sprawia, że Victor jest w stanie zrobić wszystko, żeby utrzymać Sarai przy życiu. Jest gotowy postawić na szali nawet relacje z własnym bratem i współpracownikiem, Niklasem, który podobnie jak wszyscy inni pragnie jej śmierci.
Zaufanie, jakie rodzi się pomiędzy nietypową dwójką, coraz bardziej zbliża ich do siebie i tylko podsyca żarzące się uczucie. Jednak bezwzględna natura Victora i jego profesja mogą się okazać niewystarczające, by uratować Sarai. Ostatecznie władza, jaką dziewczyna posiadła nad Victorem, może być tym, co ją zabije.
A oto ich historia.

Recenzje blogerów
Opis książki jest tak obszerny, że idealnie oddaje to co się w niej dzieje. Myślę więc, że niepotrzebnie będę streszczać wam całą historię. Generalnie chodzi o to, że tytułowa Sarai, została sprzedana przez własną matkę jednemu z meksykańskich dilerów. Ten przetrzymuje ją w niewoli już dziewięć lat, a dziewczyna marzy tylko o tym, aby w końcu uciec i odzyskać wolność. W końcu nadarza się okazja, którą wykorzystuje, ale plan, który na początku wydawał się świetny, nie do końca się sprawdza. Trochę oklepane co nie?

Ostatnio bardzo często zaczytuje się w kryminałach/thrillerach, więc trudno mnie zaskoczyć czymś nowym, ale czasami się zdarza. Początek książki lekko mnie nudził, bo w sumie nie było w nim nic co przyciągnęłoby moją uwagę i abym powiedziała „to jest to". Dopiero po przebrnięciu przez ¼ książki, zaczynałam odczuwać, że jest w tej pozycji coś innego, coś co powoli mnie wciąga. Styl autorki jest bardzo przyjemny, przez co łatwo i szybko się czyta, dlatego mimo nudy na początku nie rzuciłam jej w kąt i dobrze, że tego nie zrobiłam, bo uwierzcie, że bym srogo tego żałowała. Akcja rozwinęła się w ciągu jednej strony, nagle z powolnego tempa, zostajemy rzuceni w wir przyczynowo –skutkowy, którego nie da się już zatrzymać.

Bohaterowie mnie urzekli, mimo że na początku Sarai mnie lekko irytowała, to z czasem przestała. Victor to bardzo ciekawa postać, od której już od pierwszego spotkania bije chłód, a dopiero przy samiuteńkim końcu zaczynają się u niego budzić jakiekolwiek uczucia. Właśnie to mnie urzekło, że nie ma takiego momentu, że nagle bum i w magiczny sposób zaczyna mieć człowiecze odruchy, zmiana o 180 stopni, tylko wszystko dzieje się powoli i czytelnik jest tego świadkiem. Postaci nie da się nie lubić, są naprawdę wyraziste i dopracowane pod każdym względem, wielki plus dla autorki.

Muszę przyznać, że Zabić Sarai jest bardzo ciekawą pozycją, która z pewnością milo zapełni wolny czas i zbierze czytelnika w niezwykłą i niezapomnianą podróż oraz dostarczy wielu emocji. Jak najbardziej polecam i sama już nie mogę się doczekać, aż będę mogła sięgnąć po drugi tom. Autorka mimo słabszego początku, dobrze zadbała o to, żeby czytelnik się nie nudził i mógł czerpać przyjemność z lektury. Jeśli macie w planach tę książkę, to nie zastanawiajcie się zbyt długo, bo jest ona warta przeczytania!

Ocena: 5/6
©Czytam w pociągu
Dziś recenzja chyba jednej z najbardziej poszukiwanych i wyczekiwanych książek kwietnia. Twórczość J. A. Redmerski była mi zupełnie obca, zatem nie wiedziałam, na co do końca mogę liczyć.

Nasza główna bohaterka Sarai to niespełna dwudziestotrzylatka, która od dziewięciu lat żyje, jako niewolnica Javera - meksykańskiego barona narkotykowego. Pewnie zastanawiacie się jak tak młoda dziewczyna mogła znaleźć się w takiej sytuacji. Javer, oprócz tego, że zajmował się sprzedażą środków odurzających, prowadził również działalność związaną z handlem kobietami. Matka Sarai była uzależniona od narkotyków i tak wraz z córką trafiła do posiadłości mafiosa. Od tej pory wszelkie marzenia dziewczyny dotyczyły odzyskania wolności. Pewnego dnia nadarza się ku temu okazja, gdyż w willi Javera zjawia się tajemniczy mężczyzna Victor, który okazuje się być płatnym mordercą. Dziewczyna widzi w nim jedyną szansę na to by wydostać się z klatki, w której się znalazła. Czy ucieczka z Victorem okaże się dla Sarai wybawieniem czy zgubą? Niestety tego Wam nie zdradzę, bo zepsułabym cała frajdę z czytania.

Muszę serdecznie podziękować wydawnictwu za możliwość recenzji tej książki, gdyż okazała się strzałem w dziesiątkę i rozbudziła we mnie chęć do poznania całej serii W towarzystwie zabójców. Powieść jest nieszablonowa i zgoła odmienna od ostatnio czytanych. Trzyma w napięciu, cieszy oczy dynamiczną akcją, podczas której krew leje się dość sporym strumieniem a trup ściele się gęsto. Do tego piękna, urocza, ponętna niewiasta, zawierzająca swój los przypadkowo napotkanemu mężczyźnie, który bynajmniej nie jest księdzem w sutannie a płatnym zabójcą.

Ta książka to istny rollercoaster. Czyta się ją niezwykle szybko, gdyż akcja toczy się wartko. Autorka nie pozostawia czytelnikowi chwili wytchnienia. Poruszone tematy są dość ciężkie jednak J. A. Redmerski doskonale poradziła sobie z zadaniem, by nie przytłoczyć czytelnika ich nadmiarem. Emocje są doskonale wyważone i sprawiają, że od powieści nie można się wręcz oderwać. Wszystkie przedstawione w tej lekturze postacie są idealnie nakreślone, a uczucia jakie nimi władają wręcz namacalne. Victor i Sarai nie są zwykłymi czarno-białymi charakterami i warto się o tym przekonać. Ja z miłą chęcią sięgnę po kontynuację serii i z tego, co udało mi się już wyszperać w sieci, nie będę musiała długo czekać. Kolejny tom już w lipcu.

Ocena: 5+/6
©Księgozbiór
Komentarze dotyczące oferty:
Inne proponowane
Warto zerknąć