ebook Dość kato-lipy: Ks. Jan Kaczkowski o Jezusie Celebrycie
3.91 / 5.00 (liczba ocen: 175)

Dość kato-lipy: Ks. Jan Kaczkowski o Jezusie Celebrycie
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Wydawca:  Wydawnictwo Znak
Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 18.13
Audiobook - najniższa cena: 25.24
wciąż za drogo?
18.13 zł
Inne proponowane

Z tej książki dowiesz się dlaczego Matka Boska Częstochowska nie lubi się z Matką Boską Licheńską, co to jest duchowlanka i kim jest Doda Pendolino. Zrozumiesz dlaczego większość ludzi w Polsce źle wymawia słowa „Szczęść Boże” i dlaczego profesjonalizm w Kościele to obowiązek a nie opcja dodatkowa. 

Ta książka to osobiste, bezpośrednie, powiedziane z charakterystycznym humorem i jedne z ostatnich słów ks. Jana Kaczkowskiego.

Dość kato-lipy: Ks. Jan Kaczkowski o Jezusie Celebrycie od Jan Kaczkowski możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Gdyby tak wyglądały kazania,
do kościoła chodziliby nawet niewierzący.

Księdza Jana Kaczkowskiego, nie trzeba chyba przypominać. To jeden z bardziej popularnych współczesnych duchownych. On sam, co prawda odłożył już łyżkę i odszedł do Boga, jednak jego słowa i przesłanie z nich płynące są ciągle żywe i aktualne. Co jakiś czas, na rynku wydawniczym pojawiają się kolejne publikacje z przekazami księdza Jana. Mam trochę wrażenie, że te jego nauki zaczynają żyć własnym życiem. I o to chodzi!

Tym razem do rąk czytelników trafia niezwykły tomik z wyborem wypowiedzi księdza Kaczkowskiego pod redakcją Adama Gutkowskiego. Przeczytamy w nim o Jezusie celebrycie, o popularności i jej etyce, o przyzwoitości, o onkocelebryctwie księdza Jana, o braku zgody na to by katolicyzm kojarzył się z lipą i o poszukiwaniu w kościele tego księdza wygłaszającego Słowo Boże, który najbardziej do nas trafia. Przeczytamy o profesjonalizmie w Kościele jako o obowiązku a nie opcji dodatkowej, także o hejcie, sytuacji w seminariach, wartościach chrześcijańskich.
Ksiądz Jan na kartach tej publikacji opowie też trochę o swojej chorobie, o tym jak żyć na pełnej petardzie, o pracy w hospicjum a także o tym jak będzie w niebie.

Dość katolipy! O Jezusie celebrycie, to 20 celebryckich kazań, które pozostawił po sobie Ksiądz Kaczkowski. Jest to niewielka objętościowo, za to wielka treścią publikacja stanowiąca zapis jednych z ostatnich rozmów Księdza Jana - onkocelebryty jak często sam o sobie mawiał. Rozmów pełnych humoru ale również prawdy o życiu, osobistych i ważnych spostrzeżeń na temat otaczającego nas świata.

Całość publikacji jest niezwykle nowoczesna, barwna choć czarno-biała, pełna współczesnej grafiki autorstwa Doroty Mayer-Gawron i studia Dayenu, która mam wrażenie doskonale odpowiada humorowi i sposobowi bycia tego niezwykłego księdza.

Do przeczytania na raz, lub na raty. Idealna do powracania do niej na przykład w niedzielne leniwe popołudnia.

Zdecydowanie polecam.

Ocena: 4+/6
©Kocham Cię, moje życie
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć