Magia powrotu
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria: /
średnia ocena: 4.05 / 5.00
liczba ocen: 26253
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
28.00 złpremium: 16.80 zł
-32% 18.90 zł
21.56 zł
23.47 zł
23.80 zł
Pozostałe księgarnie
22.15 zł
23.52 zł
23.79 zł
25.20 zł
25.50 zł
26.04 zł
27.99 zł
28.00 zł
29.00 zł
Opis:

Lady Aline Marsden dorastała w przekonaniu, że musi poślubić mężczyznę z tej samej warstwy społecznej, lecz od chwili, gdy poznała Johna McKennę, ryzykuje wszystko, by z nim być. On oddał jej swoje serce. Choć łączy ich zakazane uczucie, miłość McKenny do pięknej Aline jest zbyt silna, by mógł się jej oprzeć. Gdy tajemnica wychodzi na jaw, McKenna zostaje zmuszony do wyjazdu na zawsze, nie wiedząc, że Aline zrezygnowała z niego tylko dlatego, by go ocalić…

Po latach McKenna powraca tam, gdzie zaznał szczęścia i gdzie jego serce zostało złamane na zawsze. Odniósł w życiu sukces i teraz pragnie zemścić się na kobiecie, która odebrała mu to, co najpiękniejsze. Okazuje się jednak, że płomienna miłość, która ich połączyła, nie wygasła… A gdy na jaw wychodzi najgłębiej skrywany sekret Aline, wspólnie odkrywają, że nawet przeznaczenie musi ulec sile ich miłości.

Recenzje blogerów
Magia powrotu to prequel serii o Paprotkach, czyli Wallflowers.

Książka opowiada historie dwóch sióstr Marcusa hrabiego Westcliff, o którym mówi cześć cyklu pod tytułem Jesienne zauroczenie. Rodzeństwo poznajemy, gdy są jeszcze nastolatkami. To wtedy ma początek wielka miłość pomiędzy Aline i McKenną - stajennym w Stony Cross. Uczucie z gruntu skazane jest na niepowodzenie. Wszak taki mezalians jest nie do pomyślenia w świecie dziewiętnastowiecznej angielskiej arystokracji. Ojciec dziewczyny, gdy dowiaduje się o sekretnym romansie córki, wypędza McKennę, a dziewczyna aby ratować mu przyszłość, kategorycznie go odtrąca. Aby historia ta mogła dobiec końca będzie musiało upłynąć dwanaście długich i smutnych lat, zarówno dla Aline jak i jej młodszej siostry Livii.

Jest rok 1844, Marcus po śmierci ojca z powodzeniem wypełnia obowiązki hrabiego Westcliff. Jako człowiek światły i postępowy otwiera się na kontakty z biznesmenami pochodzącymi z Ameryki. Pewnego razu zaprasza do Stony Cross słynnego Gideona Showa wraz z rodziną. Jednym z towarzyszy tego niezwykle zamożnego człowieka okazuje się Mckenna, który wraca do Anglii niesiany żądzą zemsty. Po śmierci starego hrabiego wydaje się, że nie powinno być już przeszkód aby Aline wreszcie mogła wyznać ukochanemu swoje prawdziwe uczucie, jednak pewna tajemnica ciągle pozostaje ukryta.

Druga z sióstr natomiast, po stracie narzeczonego i skandalu jaki wywołała, zaszywa się w posiadłości, nie uczestnicząc w żadnych wydarzeniach towarzyskich. Wszystko ulega zmianie, gdy w trakcie jednego z przyjęć wydanych przez Marcusa, w ogrodzie spotyka Amerykanina o złej sławie, który mocno nadużywa alkoholu - czyli Gideona Showa.

Magia powrotu to trochę inna książka niż te, do których przyzwyczaiła nas autorka. Nie ma w niej zbyt dużo humoru. Choć napisana jest lekkim stylem, jednak niesie ze sobą olbrzymi ładunek emocjonalny. Wiele tam miłości, wiele też cierpienia, rozgoryczenia, jest też poświęcenie i niepewność. Wszystko to podane nam zostaje w tak doskonałym stylu, że nawet tak sceptycznie nastawiona do dramatów ludzkich czytelniczka jak ja, daje się porwać w stu procentach.

Nie dość tego że dałam się porwać najnowszej książce Kleypas - zakochałam się w niej bez pamięci. To zdecydowanie moja ulubiona powieść autorki. Podobało mi się w niej w zasadzie wszystko - fabuła, bohaterowie, emocje. Uważam, że ta książka to pozycja obowiązkowa dla każdej romansoholiczki.

Ocena: 6/6
©Szczypta romansu
Komentarze dotyczące oferty:
Inne proponowane
Warto zerknąć