ebook SPQR. Historia starożytnego Rzymu
3.84 / 5.00 (liczba ocen: 294)

SPQR. Historia starożytnego Rzymu
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 35.93
wciąż za drogo?
46.41 złpremium: 29.94 zł Lub 29.94 zł
38.92 zł Lub 35.03 zł
49.90 zł Lub 44.91 zł
35.93 zł 20% rabatu
38.90 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane

Zaskakująca, napisana ze swadą historia starożytnego Rzymu. Mary Beard, zaliczana do czołowych filologów klasycznych na świecie, podejmuje próbę odpowiedzi na pytania: w jaki sposób niewiele znacząca italska wioska zdołała podporządkować sobie olbrzymie terytoria na trzech kontynentach, co sami Rzymianie myśleli o sobie i swoich dokonaniach oraz dlaczego wciąż są dla nas tak ważni.

SPQR to skrót, którym Rzymianie określali swoje państwo: Senatus PopulusQue Romanus (senat i lud rzymski). Starożytny Rzym w dalszym ciągu definiuje nasze wyobrażenia o świecie i o nas samych, od szczytnych teorii po wulgarne żarty. Stanowi fundament zachodniej kultury i polityki.
Autorka w swojej opowieści, zakończonej na roku 212, kiedy to cesarz Karakalla obdarował wszystkich wolnych mieszkańców imperium obywatelstwem rzymskim, ukazuje sylwetki Rzymian słynnych i zapomnianych; rzuca nowe światło na podstawy rzymskiej kultury, od niewolnictwa po kwestię bieżącej wody, w szerszym kontekście imperium analizując tak ważne i dziś zagadnienia, jak demokracja, spory religijne, migracje, mobilność społeczna i wyzysk.
SPQR to świeże spojrzenie na rzymską historię.

SPQR. Historia starożytnego Rzymu od Mary Beard możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć