Jedna jedyna
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.71 / 5.00
liczba ocen: 283
cena polecana: 16.90
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
27.90 złpremium: 16.74 zł
16.90 zł
21.48 zł
23.72 zł
26.51 zł
Pozostałe księgarnie
16.74 zł
18.14 zł
23.72 zł
25.11 zł
25.50 zł
25.95 zł
26.51 zł
27.90 zł
Opis:

Zaginięcie, zabójstwo, ludzkie słabości i żądza władzy... Każdy z przesłuchiwanych coś ukrywa, każdy ma coś na sumieniu. Czy komisarz William Wisting zdoła odkryć ich tajemnice? Czwarty kryminał z jednym z najbardziej lubianych śledczych w roli głównej.

Jest ciepły, lipcowy dzień. Znana piłkarka ręczna – Kajsa Berg, w drodze do centrum treningowego, nagle znika bez śladu. Zaraz po tym, wybucha pożar lasu. Podczas prac porządkowych, strażacy znajdują zwęglone ludzkie zwłoki przykute do drzewa. Obok leży martwy kot z odciętymi łapami. Podczas prowadzenia śledztwa, wszystkie osoby zdają się coś ukrywać, a dochodzenie stopniowo odkrywa ludzką słabość i żądzę władzy. William Wisting czuje, że coraz bardziej pogrąża się w mrok.

„Horst ponownie napisał znakomitą powieść kryminalną”– Terje Stemland, „Aftenposten”.

„«Jedna jedyna» świetnie komponuje się z serią wcześniejszych czterech wzorcowych powieści kryminalnych” – Kurt Hanssen, „Dagbladet”.

Recenzje blogerów
Nie wiem i nie rozumiem dlaczego książki z serii z Williamem Wistingiem są wydawane bez zachowania jakiegokolwiek logicznego klucza. Najnowsza część jest czwartą z dziesięciu (dziesiąta została wydana w kwietniu 2016 roku). Dotychczas przeczytałam cztery (łącznie z Jedną jedyną) i mogę Was jedynie uspokoić, że części nie są na tyle powiązane, żeby wymagały dyscypliny w czytaniu w kolejności, co nie zmienia faktu, że irytujący jest brak logiki.

Koniec z narzekaniem, teraz będzie już tylko lepiej.

Zaginęła Kajsa Berg – utalentowana piłkarka ręczna. Wyszła na trening ze swojego mieszkania i nie dotarła do centrum sportowego oddalonego o dwie minuty drogi. W lesie policjanci odnajdują wykopany dół, który od razu kojarzy się z grobowcem. Wybucha pożar, a na miejscu pożogi zostają odnalezione zwęglone zwłoki mężczyzny przykutego do drzewa. Miejscowi śledczy na czele z komisarzem Williamem Wistingiem próbują rozwiązać kryminalne zagadki. Czy z teoretycznie kompletnie niepasujących do siebie puzzli powstanie pełen obraz?

Kiedy będziecie mieli ochotę na dobry, skandynawski kryminał, bez nadmiernego rozlewu krwi, bez brutalnych scen, z logiczną i interesującą fabułą, to szczerze polecam Horsta. Jego książki czyta się bardzo dobrze, bo są świetnie napisane. Poza tym autor wie co pisze, gdyż jest byłym policjantem i możemy się spodziewać, że nie znajdziemy w fabule merytorycznych błędów.
Jednym minusem są imiona i nazwiska, które przyprawiają o ból głowy, bo jak tu zapamiętać na przykład Ståle Krekerund, czy Gard Holhjem.

PS Dla dzieci i młodzieży Jørn Lier Horst również potrafi napisać bardzo dobre powieści kryminalne. Polecam serię Biuro Detektywistyczne nr 2.

Ocena: 5/6
©Na czytniku
Komentarze dotyczące oferty:
Inne proponowane
Warto zerknąć