ebook Nocna runda
4.12 / 5.00 (liczba ocen: 14200)

Nocna runda
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 22.90
Audiobook - najniższa cena: 24.90
wciąż za drogo?
32.55 złpremium: 21.00 zł Lub 21.00 zł
22.90 zł
24.85 zł
28.00 zł Lub 25.20 zł
35.00 zł Lub 31.50 zł
22.90 zł
27.98 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane
To już reguła: Reacher wysiada z autobusu – Lee Child ląduje na liście bestsellerów.

Wysiadł na postoju, żeby rozprostować kości, i na wystawie lombardu zobaczył znajomo wyglądający sygnet. Takie nosili kadeci West Point, kiedy tam studiował. Ten, sądząc po wielkości, należał do kadetki. Jak to się stało, że trafił do lombardu w jakiejś dziurze? Chęć odkrycia tej historii to wystarczający powód, by nie wsiadać z powrotem do autobusu. A jest jeszcze inny: informacje o sygnecie musi wyciągać tak, że pytane osoby pożałują, że kiedykolwiek go spotkały. Co tym bardziej podsyca determinację Reachera.

Pozna historię właścicielki sygnetu, nawet jeśli będzie musiał stanąć sam przeciwko bandzie harleyowców, spacyfikować miejscowego mafiosa, sprzymierzyć się z dziwnym człowieczkiem w garniturze i przemierzać dzikie pustkowia Wyoming.

Nocna runda od Lee Child możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Licz na najlepsze, ale nastawiaj się na najgorsze.
O brytyjskim autorze słyszałam już nie raz, ale jak to zwykle bywa, wcześniej nie miałam okazji go poznać. I gdyby nie niespodziewana przesyłka od Wydawnictwa Albatros, pewnie pozostałoby tak do tej pory.

DETERMINACJA I ZAGADKA

Reacher to były wojskowy – uosobienie siły, inteligencji, a także sprytu w jednym. Uparty i wytrwały do końca. Także wtedy, gdy przypadkowo natrafia w lombardzie na sygnet z West Point, czyli jednej z najlepszych szkół wojskowych , do której sam niegdyś uczęszczał. To rzecz, której żaden prawdziwy żołnierz nie oddałby bez powodu; symbol wieloletnich zmagań, bólu i walki. Co więc sprawiło, że jego właścicielka posunęła się do takiego kroku? I co stało się z nią potem? Nie wiedząc, czego może się spodziewać, Reacher rusza jej śladami w kierunku opustoszałych pustkowi Wyoming.

Jak wspominałam we wstępie – nigdy wcześniej nie miałam w rękach żadnej z powieści Lee Childa. Słyszałam jednak raczej dobre opinie na jego temat, które, co ciekawe, sprawdziły się.

Bardzo spodobało mi się przede wszystkim to, że akcja zaczęła się od samego początku, niemal od pierwszych stron. Bez owijania w bawełnę, bez przedstawiania bohatera na wszystkich płaszczyznach. I choć Reacher może wydawać się typową i aż do przesady schematyczną postacią, to mimo to bardzo go polubiłam. Może za bardzo przyzwyczaiłam się do zbyt wyidealizowanych postaci, ale cóż... Były wojskowy to człowiek silny i wytrwały, uparty, odważny, ale i przede wszystkim inteligentny i sprytny. Nie boi się podjąć ryzyka, w sprawie, którą uważa za ważną. Świetnie wytrenowany fizycznie, jak i psychicznie. Nie jest typowym policjantem, ani żołnierzem na służbie – obecnie nie obowiązują go niemal żadne reguły i swobodnie może działać na własną rękę.

Licz na najlepsze, ale nastawiaj się na najgorsze.

W czytaniu tej książki trochę przeszkodziła mi tygodniowa przerwa, którą musiałam zrobić na rzecz lektury na studia. I niestety, gdy już do niej wróciłam, to nie potrafiłam na powrót odnaleźć się w fabule. Nie wiem, czy nagle zniknęło napięcie i dreszczyk emocji, czy może po prostu tak zadziała na mnie inna powieść. Tak samo nieco rozczarowało mnie zakończenie – wcześniejsze zagadki, poszukiwania, mieszanie tropów wydawały mi się o niebo ciekawsze, niż ostatnie strony.

Nocna runda to, jeśli dobrze mi się wydaje, niemal ostatnia książka z kryminalnej serii brytyjskiego autora. Dla mnie było to pierwsze spotkanie z nim, które całkiem przyjemnie wspominam i nie wykluczam, że w wolnej chwili rozejrzę się za innymi częściami.

Ocena: 4/6
©Caroline Livre
Osobom czytającym powieści sensacyjne nazwisko Child z pewnością nie jest obce, a to za sprawą serii książek z Jackiem (czytaj Dżekiem) Reacherem. „Ponad 100 milionów sprzedanych egzemplarzy książek, dostępnych w 97 krajach i przetłumaczonych na 42 języki”. Jako że autor pisze dużo, to seria doczekała się ponad dwudziestu części. Nocna runda jest dwudziestą drugą!

Jack Reacher to niebywały gość. Nie dość, że powala aparycją - 195 cm wzrostu, 100 kg żywej wagi, 127 cm w klatce piersiowej - to również sposobem bycia i wewnętrznym poczuciem misji zbawienia świata. Były żandarm wojskowy, bez prawa jazdy, adresu i osób na utrzymaniu. Potężny i inteligentny gość, który z przyjemnością wymierza sprawiedliwość, a potem odchodzi w stronę zachodzącego słońca.

Nocna runda jawi się jako powieść drogi. Jack zauważa w witrynie jednego z lombardów w stanie Wisconsin sygnet. Nie jest to zwyczajny pierścionek, ale bardzo małych rozmiarów sygnet szkolny Akademii Wojskowej West Point, który jest symbolem osiągnięć oraz wartości, jakimi ma się kierować absolwent w dalszej służbie swojemu krajowi. Dlaczego znalazł się w lombardzie? Kto go tam zostawił? A może właścicielka sygnetu jest w niebezpieczeństwie? Jack połyka haczyk i od tej pory za wszelką cenę będzie chciał osobiście oddać odkupiony przedmiot prawowitej właścicielce.

Marka Lee Childa jest znana. Kto sięga po jego książki ten dokładnie wie co dostanie. Oceny jego powieści oscylują zawsze w granicach plus, minus 5. Są dobre, bardzo dobre, jak również świetne. Nocna runda była miłym czasoumilaczem. Jack nie zawodzi, nadal daje się lubić i gdy tylko wybiera się w kolejną podróż, aby rozwiązać kolejną zagadkę, pakuję się i jadę z nim. Poza tym z takim gościem naprawdę można czuć się bezpiecznie. Polecam całą, dłuuugą serię, której nie trzeba czytać chronologicznie.

Ocena: 4+/6
©Na czytniku
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć