Orange Is the New Black. Dziewczyny z Danbury
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.18 / 5.00
liczba ocen: 517
Ilość stron (szacowana): 360
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
30.90 złpremium: 18.54 zł
-32% 20.90 zł
24.72 zł
26.27 zł
30.90 zł
Pozostałe księgarnie
-44% 17.55 zł
24.44 zł
25.91 zł
26.27 zł
27.81 zł
28.00 zł
30.90 zł
Opis:

Przekrocz próg więzienia dla kobiet... Na podstawie książki Piper Kerman powstał serial produkcji Netflix, który podbił serca milionów widzów! Opowieść zaskakująca, kontrowersyjna, niezwykle zabawna i przede wszystkim – prawdziwa!

Piper Kerman jeszcze do niedawna miała fantastyczne mieszkanie, kochającego faceta i obiecującą karierę przed sobą. Kiedy agenci federalni zapukali do jej drzwi z aktem oskarżenia, ledwo przypominała tę lekkomyślną, młodą kobietę, którą była tuż po ukończeniu Smith College. Teraz musi rozliczyć się z konsekwencjami swojego krótkiego, beztroskiego flirtu z handlem narkotykami i trafia do więzienia dla kobiet w Danbury, w stanie Connecticut. Jeżeli myślała, że choć w drobnym stopniu mogła przewidzieć, co ją czeka – myliła się grubo…

Recenzje blogerów
Wyjątkową przyjemność daje poznawanie tej książki, jak również oglądanie serialu będącego dobrą i ciekawą adaptacją tej opowieści. Można porównywać pewne wątki, można szukać podobieństw, jednak nie jest to istotne. Lektura, która przynosi uśmiech, która zaskakuje, która momentami onieśmiela. Choć zarówno w serialu, jak też w lekturze wciąż gdzieś w toku.
Nie zmienia to faktu, że z równą fascynacją czytam, ale też oglądam i poznaję dalsze losy Piper Kerman. Jeszcze do niedawna miała fantastyczne mieszkanie, kochającego faceta i obiecującą karierę przed sobą. Kiedy agenci federalni zapukali do jej drzwi z aktem oskarżenia, ledwo przypominała tę lekkomyślną, młodą kobietę, którą była tuż po ukończeniu Smith College. Teraz jednak musi rozliczyć się z konsekwencjami swojego krótkiego, beztroskiego flirtu z handlem narkotykami i trafia do więzienia dla kobiet w Danbury.
Serial Orange Is the New Black, o którym pisałem w innym miejscu, stał się z marszu przebojem w Stanach. Od 24 września nakładem Wydawnictwa Replika dostępna jest w sprzedaży książka Dziewczyny z Danbury. Nie musimy znać serialu, aby poznać książkę, jeśli już go znamy, chęć sięgnięcia po nią będzie jeszcze większa.
Pomarańczowy stał się cool!

Ocena: 5/6
©Kominek
Komentarze dotyczące oferty:
Inne proponowane
Warto zerknąć