Wybór Zygmunta
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 2.89 / 5.00
liczba ocen: 19
EMPIKGO#Empik GO
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
32.00 złpremium: 19.20 zł
-25% 19.90 zł
32.00 zł
Pozostałe księgarnie
27.19 zł
27.98 zł
28.16 zł
28.80 zł
30.31 zł
32.00 zł
32.00 zł
Opis:

Rzym, 1903: spokój przyjemnej, letniej nocy zakłócony zostaje przez zbrodnię popełnioną w zdawałoby się najbezpieczniejszym z możliwych miejsc, na terenie Watykanu. Znaleziono tam zwłoki jednego z gwardzistów oraz pokojówki. Wiekowy papież ma związane ręce: oficjalne śledztwo wywołałoby skandal, wystawiając na szwank wiarygodność Kościoła. Ojciec wiekuisty zajmie się ukaraniem winnego. Ale Leon XIII chce za wszelką cenę zapobiec sytuacji, w której po jego śmierci, na tronie Piotrowym mogłaby zasiąść osoba zamieszana w tę zbrodnię.

 

I tak, aby dyskretnie rozwiązać zagadkę, Leon XIII postanawia zwrócić się do wiedeńskiego lekarza Zygmunta Freuda, o którym mówi się, że stworzył teorię będącą w stanie zrewolucjonizować sposoby badania ludzkiego umysłu. Ojciec Święty wyznacza Freudowi do pomocy kleryka, w którym pokłada pewne nadzieje – to młody Giuseppe Angelo Roncalli, otoczony już wtedy aureolą świętości.

 

Spod pióra jednego z najpopularniejszych autorów powieści historycznych wychodzi kolejna, napisana żywym językiem, wciągająca opowieść o pierwszym śledztwie doktora Zygmunta Freuda.

Komentarze dotyczące oferty:
Inne proponowane
Warto zerknąć